Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz bármi azután,...

Szerintetek lesz bármi azután, hogy meghalunk?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdés volt, de egy másfajta megközelítésem van.

Én péládul ateista vagyok, nem hiszek Istenben, a teremtésben. Az én meglátásom szerint az életnek nem sok értelme van a fajfenntartáson kívül. Bármit is teszünk, bárkik leszünk, megszűnünk létezni és az emlékünket is homály fedi majd.

De szerintetek van valami a halál után?

Nehéz elképzelni, hogy a képszakadás után ne legyen valami, bármi. És hogy a születésünk előtt sem volt semmi.

Lehetséges, hogy reinkarnálódunk, csak nem biztos, hogy emberek leszünk? Bármilyen növény, állat, élőlény lehetünk következő életünkben. És természetesen nem fogunk emlékezni előző életünkből semmire.

Számomra felfoghatatlan, hogyha az élet véget ér, akkor a tudat is semmissé legyen. Valaminek, valamikor csak kell lennie, nem?



2023. máj. 14. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, lesz valami
Nem lesz semmi
60 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
70%
senki nem tudja. majd meglátjuk ha meghaltunk
2023. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Én is ateista vagyok. De úgy gondolom ha van valami akkor reinkarnáció van.
2023. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
14%
Ha meghalsz, tudatod sem lesz már. Megsemmisül a halálod pillanatában. Nehéz elfogadni, de valójában semmi nem vár rád a képszakadás után. Kitörlődsz és annyi. Reinkarnáció sincs. Egyszerűen vége lesz.
2023. máj. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

Nézd. 2000 éves megírt-már megírt-dolgok jelenleg folynak, úgy ahogy meg van írva. Kell ennél több? egy ateistának?


Én más oldalról kezdtem a keresgetést. NBekem élet halál kérdés volt, hogy rátaláljak. Rátaláltam. Tudom, hogy van túlvilág és a Biblia minden betűje: Igaz. Szó szerint. Évek kellettek mire fel tudtam fogni a valóságot.

2023. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni, mire gondolsz? Elhiszem, ha bizonyítod. Mik pontosan azok a dolgok, amelyek folynak? Hogyan találtál rá és mire? Mivel bizonyítod, hogy igaz? A kérdésre sem adtál választ.
2023. máj. 14. 20:22
 6/28 anonim ***** válasza:
12%

*Évek kellettek mire fel tudtam fogni a valóságot és az addig belénksúlykolt tanultakat kidobni.Kukázni.


Nem tudom te hogy vagy vele, de én tuti nem majomtól származom. Hyanem Isten, a Mindenható Isten teremtett, úgy ahogy meg van írva. Szinte minden hazugság amit a teremtésről tanítottak az iskolában. Minden.

2023. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
63%

"Ha meghalsz, tudatod sem lesz már. Megsemmisül a halálod pillanatában. Nehéz elfogadni, de valójában semmi nem vár rád a képszakadás után. Kitörlődsz és annyi. Reinkarnáció sincs. Egyszerűen vége lesz."


bizonyíték?

2023. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Alá tudjátok támasztani, amiket írtok? Főleg amit "az én véleményem szerint..." nélkül írtok. Mert így nem sok értelme van.

Rátaláltál, de mire? Tudod, hogy igaz a Biblia minden betűje, de honnan tudod? Még mindig nem értem.

2023. máj. 14. 20:27
 9/28 anonim ***** válasza:
26%

(#4-esnek: a biblia évszázadokon át íródott, mire nagyjából letisztult. ... feltalálták a nyomtatást..addig ha öten olvasták.)


Kérdezőnek: olvasd el a "virágot Algernonnak" című szenzációs könyvet...ebből kiderül, hogy az USA-ban folytak(és folynak is)olyan kísérletek, mely segítségével az ember agytaralmát kiolvashatják..azért van ekkora csend, mert nem biztos, hogy ez jó..


Lásd azt a nem vetített magyar filmet,, melyben ezt nyílvánosságra hozzák, és baromi dolgok derülnek ki az emberek eltitkolt múltjából a halál után)


Vékony jégen járnak az agykutatók..

2023. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
15%

5 Most a történetem lényegtelen a te személyedhez.


A Bibliában meg van írva, hogy tudsz közeledni Istenhez, arra annó nem gondoltam, hogy már Isten hívott, megérintett, mire elindultam.Szóval elindultam, ahogy vezettek. Mint amikor egy barlangban totál sötétség van, és a barlangi vezetődnél egy picinyke lámpás van és tartja előtted-úgy mentem az illető segítségével végig. Az utolsó lépésnél-a Szent Lélek keresztségnél lepleződőtt le minden szó szerint. Ott abban a pillanatban tudtam, hogy semmivel nem kimagyarázható valságos esemény történik-és nem evilági. Ott akkor abban a pillanatban lepleződött le minden. Ami tart azóta is 22 éve. Nem mondom, hogy nem hasaltam el sokszor-mert sokszor elhasaltam, nem mondom hogy könnyű volt mert sosem hittem, hogy ekkora és ennyi erőm van, és sosem hittem hogy kijövök helyzetekből-de kijöttem. Jób története nem mese, hanem valóság szinte minden valódi hívő életében. Akit kikér a negatív oldal. És még ezer és egy bizonyság van mögöttem. Nem mondom, hogy nem sírtam sokat, mert sokat sírtam, nem mondom, hogy nem kellett erőn felül tűrni a gyalázkodásokat, a hazug becstelen szövegeket amikről volt tudomásom, nem mondom, hogy könnyű volt megállni, hogy szó nélkül nézzem végig azt ami a "hátam mögött" folyt, de Isten adott erőt, hogy kibirjam, és addig ne szólaljak meg amig az nem lett mondva, hogy indulhatsz. Megadta az engedélyt-és indultam. Azut látjátok itt a Gyakorin.


Isten pedig ezt mondta nekem induláskor:



Ézs 42,16

A vakokat oly úton vezetem, a melyet nem ismernek, járatom őket oly ösvényeken, a melyeket nem tudnak; előttök a sötétséget világossággá teszem, és az egyenetlen földet egyenessé; ezeket cselekszem velök, és őket el nem hagyom.

2023. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!