Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az irracionális...

Hogyan lehet az irracionális félelmet megkülönböztetni a megérzéstől?

Figyelt kérdés

Például félsz végigmenni egy sötét úton, mert azt hiszed, megtámadhatnak. Szinte már megérzésként könyveled el, hogy bizony valaki ki fog ugrani a bokorból, és késsel rád támad. Aztán, mivel nem jön a busz, erőt veszel magadon, és végigmész az úton, biztonságban hazaérsz, és kiderül: amit megérzésnek hittél, az csak az elme játéka volt.


Na, akkor honnan lehet tudni, hogy milyen a VALÓDI megérzés, ami megmutatja a jövőt is?


2023. júl. 3. 21:31
 1/7 Grimfox ***** válasza:
57%
Nehezen lehet megkülönböztetni. A megérzés előbb jelentkezik, és csak utána okoz bármilyen érzelmet. De ahhoz, hogy tudd, a megérzés, vagy az érzelem volt e előbb, állandóan figyelned kellene magad, és pillanatnyi különbségeket is észre kellene venned. Ha ismered magad, azt is észreveszed, hogy a megérzés máshonnan jön, mint az érzelmek. De ez is hasonlóan nehéz.
2023. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#Grimfox


Van valamilyen módszer a megérzés és az érzelmek megkülönböztetésére, vagy csak annyit tehetek, hogy figyelem magam, és a tapasztalatokból vonok le következtetéseket?


Illetve, hogyan tudnám fejleszteni az intuíciómat, hogy gyakrabban érezzek meg dolgokat?

2023. júl. 3. 21:40
 3/7 Grimfox ***** válasza:

Szerintem az maga a módszer, hogy figyeled magad. A megérzés volt e előbb, vagy az érzelem, és hogy onnan származik e a megérzés, ahonnan az általa keltett érzelem, vagy máshonnan(mélyebbről). Vannak, akikben különleges érzeteket keltenek a megérzések, de ez nem tanult dolog, így születtek, vagy berögződés.

Amennyire én tudom, a megérzőképesség adott, azzal, hogy figyeled, gyakrabban veszed észre a megérzéseket, és könnyebbé is válik a felismerésük. A megérzés egy passzív, ösztönös dolog, nem tudod szándékosan kiváltani. A szándékos előrelátás teljesen más téma.

2023. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sötét, ismeretlen hhelytől félni elég messze van az irracionálistól. Ez teljesen természetes, legfeljebb tulzó bizonyos esetben. Irracionális az lenne, ha biztonsági ajtó mellett azt hinnéd folyton, hogy van egy idegen a lakásban.


Nyilván a megérzést bizonyítaná, ha szembemennél a félelemmel, és tényleg baj érne.

2023. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát jó, nem irracionális félelem, de akkor nevezzük úgy, hogy hamis megérzés. Hiszen nem a jövőt mutatja.
2023. júl. 3. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az élet kérdése számomra

Rájöttem hogy azért nem értek már semmit mert képtelen vagyok ezt eldönteni

Mondjuk pánikolós szerencsétlen típusú kényszeres szorongóként nem is lehet


Velem mindenféle variáció is előfordult már

Volt amikor annyira szürreális volt hogy itt most ez a rossz megtörténhet hogy hiába szorongok, nem aggódtam emiatt

Aztán mégis megtörtént

Amit ráadásul sokáig fel sem fogtam csak évekkel később csapódott le


Van olyan hogy a legkisebb gixert túlgondolom és közben nem történik semmi rossz(egyelőre)


Volt olyan is amikor szinte semmi esély nem volt egy nem kívánt dologra de mégis elkezdtem pont azon aggódni majd hónapokkal később pont az történt meg…


Rájöttem egyébként hogy én a misztikus dolgoktól félek, attól hogy az utcán megtámadnak annyira nem, pedig kellett volna eddig is


Mindenestretre egy gyötrelem így élni és tudom hogy bizonyos szerencsétlen emberekre más szabályok vonatkoznak, nyilván magamra is gondolok



Viszont voltak olyan dolgok amik tudom hogy direkt történtek akkor amikor és ahogy és direkt számomra voltak irányítva

Nem lehettek véletlenek

Egy spirituális mester is csak köpne nyelne ha mesélnék

2023. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A félelem irracionális es baljós, az óvatosság racionális. A megérzés spontán, előzménymentes, prekoncepciómentes, tiszta.
2023. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!