Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az, hogy meditáció?

Mi az, hogy meditáció?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

#1


A Wikipedia már csak tudja. :)

2023. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Grimfox ***** válasza:
67%
A szó jelentése elmélkedés. Hogy min, és hogyan, az már attól függ, ki, és miért végzi, valamint hogy milyen rendszert használ ehhez.
2023. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

#3


"A szó jelentése elmélkedés"


Definíció kérdése, de a tradicionális meditáció pont nem az elmélkedésről szól...

Persze ma már ha valaki behunyja a szemét az is meditál és így nehéz igazságot tenni...

2023. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
74%

Tradicionális meditáció. Melyik tradíció szerint? A keresztény szerzetesektől származik maga a meditáció szó, ők istenen elmélkedtek/-nek.

A hinduk is elmélkednek, csak kicsit más módszerekkel, szigorúbb szabályok szerint. Jobban lefektetett keretrendszerrel. A buddhisták is elmélkednek, csak amíg elérik ezt az állapotot, addig van jelen a teljes észlelésmegvonás(alias üresség). A megfigyelő ott is jelen van, még ha passzív is. Attól hogy az emberi szintet meghaladja, még elmélkedés.

2023. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen mélyebb elmélkedésre a kontempláció szót hallottam.


Nem tudom mit jelent a meditáció, mert nem tudom megvalósítani. Valami olyasmit hallottam, hogy az a tevékenység, aminek a célja a legvégsőbb/legbelsőbb/legkülsőbb, jelenségektől független "én"-ed megtapasztalása.

2023. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolatnélküliség
2023. júl. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
tudatosság
2023. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5


Keleti tradíció persze

2023. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4. "tradicionális meditáció"


Valamit összekeverhettél, régen minket a "transzcendentális meditációval" kábítottak.

Mindegy persze, egyik is szemfényvesztés, meg a másik is. Számlát be kell fizetni keleti mágusnak, ennyi a lényeg.

Most pedig nézzük, mikor törlik a hozzászólásom, a gyakori ezoterikus szólásszabadság jegyében.

2023. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!