Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez igaz a meditációról?

Ez igaz a meditációról?

Figyelt kérdés

Hallottam már mindenfélét a meditációról, de úgy nehezen tudok hinni ebben, ezért kérdezem (tudom hogy ez egy tudományosan nehezen magyarázható dolog).


1. Egyrészt, hogy kilép a testéből a meditációt végző alany tudata(talán a tudata)

2. Képes szellemekkel, földönkívüliekkel beszélgetni, mondjuk utóbbihoz hozzáfűzik az agykontrollt, ami szintén nem tudom micsoda.


Ezek igazak? Mert úgy nehezen tudom elképzelni hogy ilyen létezik. Valakinek tapasztalata?


2023. márc. 1. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazak.

Viszont ilyen élmény lehet, ennek van tudományos alapja is.

2023. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Ezek igaz dolgok.

Csak sok vaskalapos szkeptikus néha megijed ha megpróbál elmélyedni a meditációs technikákban.

2023. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Na, sajnos ezért nem szabad ezt a tudományban kérdezni.

A sok turbo ezós rárepül, aztán igazság nuku.

2023. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Szóval, nézzük:

"kilép a testéből a meditációt végző alany tudata(talán a tudata)"

Elárulnád, hogy ha "kilép" a "tudatod" - akkor MIVEL néz körül?

Netán viszi magával a szemedet is?


"Képes szellemekkel, földönkívüliekkel beszélgetni"

Konkrétan?

Merthogy álomban sok minden lehet. Attól még nem lesz valós.


"utóbbihoz hozzáfűzik az agykontrollt"

Az egy teljesen más dolog, köze nincs ezekhez.


Ezeknek nincs valós alapja.

Ha érdekel a téma, az ezotériában kérdezd. Ott lehet beszélgetni róla, mivel a tudomány még nem cáfolta meg az egészet egy az egyben.

2023. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyik sem igaz, viszont érezhet ilyesmit az ember. Főleg aki szereti az efféle marhaságokat, és még hiszékeny is. De akik ilyesmik miatt akarnak meditálni, azoknak fogalma sincs, hogy mi a meditálás lényege.
2023. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

"1. Egyrészt, hogy kilép a testéből a meditációt végző alany tudata(talán a tudata)"


Tehát. A "tudat" az a test része. Az nem valami anyagtalan izé, ami belelebeg a testbe és ki is tud lebegni belőle. A tudat az agyi folyamatok összessége: agysejtek, glükóz, vér, stb. Az ugyanúgy nem tud kilebegni a testből, ahogy például egy számítógépes program sem tud kilebegni a számítógépből, és külön a sarokban létezni.


"2. Képes szellemekkel, földönkívüliekkel beszélgetni, mondjuk utóbbihoz hozzáfűzik az agykontrollt, ami szintén nem tudom micsoda."


Azért itt eleve egy csomó dolog van aminek nagy piros lámpaként kéne villognia. Például ha a tudat tud beszélgetni, akkor miért nem tud emberekkel beszélni? Tehát mit tud az a nem emberi földönkívüli, ami miatt a belőlem kilebegő tudat el tud csevegni vele, de nem tud elcsevegni a szomszéd Gézával? Pedig a szomszéd Gézában is van egy pont ugyanolyan tudat, tehát ha a Géza és én együtt meditálunk, akkor a tudataink akár dumálhatnának is. De nem teszik.

Viszont ha a Géza meghal, és a tudata szellem lesz, akkor meg nagy hirtelen mégis megtanul az én tudatommal kommunikálni?


Nyilván ha a tudat képes lenne kilebegni és kommunikálni, az egy igen könnyen ellenőrizhető állítás lenne. Csak össze kell dumálni a szomszéd Gézával, hogy átküldök neki egy titkos infót a tudatommal, és ennyi.


Aki ezt a hazugásgot el akarja adni, az nyilván elég okos ahhoz, hogy ezt a dolgot kivédje, és megmagyarázza, hogy a tudat miért nem tud a Gézával kommunikálni, de miért tud a Géza szellemével. Gondold végig, melyik a könnyen ellenőrizhető állítás. Tehát teljesen jól érzed, ezeknek nincs valóságalapja.


"agykontrollt, ami szintén nem tudom micsoda."


Az agykontroll meditációs technikák és ezó halandzsa keveréke. A meditáció amúgy nem egy ördögtől való dolog, van amire jó. Meditációs technikák során igenis lehet mérni agytevékenység változást, tehát a meditáció "csinál valamit", csak nem azt, amit az ezósok hozzáhazudnak. De attól még az a valami amit csinál, éppenséggel kedvező is lehet. De még akkor is ha placebó, ha valakinek segít akkor mindenképpen javasolt hogy csinálja. (A placebót nem szabad lebecsülni vagy lenézni, az egy nagyon fontos, valós hatás.)

2023. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tehát ezek alapján elalszik, és álmodik egyet?


Meditálás közben szimplán elalszik? Ennyi lenne?

2023. márc. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, a meditálás az egy megváltozott tudatállapot, de nem álom.
2023. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Psycho ***** válasza:

Nem, nem igazak. Ahogy a korábbiak is írták, ez van akkor, amikor az ezós kuruzslás összemosódik valamivel, aminek tudományos alapja van.


A meditáció egy remek módszer, ami módosult tudatállapottal operál. Hasonlóban (KIP, autogén tréning, hipnózis) közvetlen tapasztalatom van, alá tudom támasztani a létjogosultságukat. Egyébként is ezek tudományosan "ronggyá" kutatott, vitathatatlanul, bizonyítottan jól működő módszerek - csak más céllal.


Nem, nem röpködsz ki szanaszét az éterbe, mégcsak földönkívüliekkel sem beszélgetsz (maximum a fantáziálás szintjén). Ezek nettó marhaságok.


Nagyon jó viszont stressz- és szorongásoldásra, a fizikai-mentális egyensúly tudatos kialakítására.

2023. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megvoltázott tudatállapot, de mégis olyan dolgokat lát, ami nem történik meg.


Akkor hallucináció.


Akkor viszont veszélyes, ha ilyet okoz egy embernél.

2023. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!