Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik ismerik Sri Chinmoy...

Akik ismerik Sri Chinmoy tanításait és esetleg követik is, írjatok, melyik fényképét kell nézni? A "Meditáció" című könyvében írta, hogy a fotóját kell nézni, pl meditáció közben, de konkrétan melyiket?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan megfogalmazni, de valami olyasmit írt, hogy azt a fotóját kell nézni, amelyiken az egység állapotban van. (Csak én fogalmazom meg így, ő lehet, hogy nem pontosan így írta.)

2023. aug. 8. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Megtaláltam azokat a részeket:


"A meditáció legjobb formája akkor jön, ha belépsz a tudatomba, miközben azt a képemet nézed, amit nagyon magas tudatállapotomban készítettek rólam. Miközben a képemre meditálsz, nem kell gondolnod semmire."


"Ha ránéztek egy fára, eggyé váltok a fa tudatával. Ha megnéztek egy virágot, eggyé váltok a virág illatával. Hasonlóképp, ha a magas tudatállapotomban rólam készített képet nézitek, eggyé váltok belső isteniségemmel és valóságommal."


"De bizton állíthatom, hogy egy olyan kép, amely nagyon magas tudatállapotomban készült rólam, amikor teljesen egy vagyok a Supreme-mal, nem fizikai testemet vagy emberi személyiségemet tükrözi. Nem Chinmoy Kumar Ghose-t ábrázolja. Amikor a tanítványaim a képem előtt meditálnak, úgy érzik, hogy nem énelőttem, hanem valódi Gurujuk, a Supreme előtt meditálnak. A Supreme az örök Guru – az én Gurum, a te Gurud, mindenki Guruja. De azok számára, akik hisznek bennem, én képviselem Őt egy személyes, megközelíthető formában, éppúgy, ahogy más mesterek is képviselik a Supreme-ot a saját tanítványaik számára. Tehát amikor a képemre meditáltok, kérlek ne úgy gondoljatok rá, mint egy emberi lény fényképére. Arra a megvalósításra és tudatra gondoljatok, amit a kép megjelenít. A tanítványaim számára legalábbis, a képem olyan valakit ábrázol, aki egységet ért el a Legmagasabbal. Ha bárki valódi áhítattal és törekvéssel koncentrál a képemre, segítenem kell neki. Az egyetlen oka annak, hogy itt vagyok a földön az, hogy szolgáljam az emberiséget."

2023. aug. 8. 10:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Amelyik tetszik.
2023. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Légy szíves, olvasd végig. Nem mindegy, hogy melyik képét nézzük.
2023. aug. 8. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tom, elolvastam, de nem ezt olvasom.


"Tehát amikor a képemre meditáltok, kérlek ne úgy gondoljatok rá, mint egy emberi lény fényképére."

Az a lényeg, hogy emberre gondolj.

Minden átjött neked, csak az üzenet nem.

2023. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem nekem nem jött át...
2023. aug. 8. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan képre gondol, amin épp meditál, magasabb tudatállapotban van, ha beírod googleba, hogy Shri Chinmoy supreme, akkor tucatjával dob ki neked még videót is, ahol nézheted őt magas tudatállapotban.
2023. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Azóta találtam:


[link]

2023. aug. 15. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!