Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vipassana meditáció. Burmai...

Vipassana meditáció. Burmai ülésben szoktam csinálni, de a kezeknek muszáj úgy lennie, hogy a bal kézben vagy a jobb és a hüvelykujjak összeérnek vagy lehet máshogy? Amennyiben lehet máshogy, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Kérem, most troll ne írjon.


Ha a fent leírt pozícióban/mudrában vannak a kezeim, akkor nem tudom sokáig kihúzva tartani a törzset, mert nem annyira erősek a hátizmaim.



2023. aug. 7. 16:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Vannak formális és nem formális gyakorlatok.

Formális mondjuk az egyenes gerinc.

Nem formális hogy megtartod a jelenlétet.

2023. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
#1. Rendben, de a kéztartás? Arra vonatkozott a kérdés.
2023. aug. 7. 16:48
 3/35 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem jelent, mert én a nem formálist gyakorlom, azaz bármilyen helyzetben. Régen viszont formálisat is csináltam, az nem annyira nekem való.
2023. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
A zenben azért kell összeérnie hogy mert úgy jobban lehet a köldök kelébe koncentrálni. Ezt a "Vipassana"-t nem ismerem így nem tudom mi az eltérés.
2023. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Én a Vipassana-t úgy ismerem, mint légzésfigyelés, és részemről ennyi.
2023. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

amúgy kérdező miért nem próbálod meg akkor a seiza ülést sok párnával?

szerintem egy próbát megér (nekem bevált) bár én meg máshogy nem tudok ülni :)

2023. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

6, akkor te valami harcművész vagy, a seizát én is szeretem!

Mondjuk egy idő után feszíti a lábfejemet! :)

2023. aug. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#1. Hogyan jutsz el a jelenlétbe?


#6. Próbáltam már, de én meg azt nem bírom.

2023. aug. 7. 20:00
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan 4-6 vagyok de írok választ


Lényegében bármilyen testhelyzet jó, de a leghatékonyabban szerintem az ülések közben lehet elérni egyféle jelenlétet (mivel így inkább az elme lesz az ami bezavar). Vannak a külvilágból érkező hangok amik a légzés figyelése mellett nagyon jók ahhoz hogy stabilan a jelenben tartsa magát az ember.

Viszont lehet ezt mindenféle testhelyzetben vagy akár egy séta közben is alkalmazni ott pl a külvilágból érkező aktuális hangok a jobbak (mivel a lélegzés nem hallatszik olyankor).

A lényeg az hogy idővel elszáll az ember a gondolataival. Amikor próbálunk visszatérni a jelenbe szerintem ez maga a meditációs gyakorlás. Aztán ennek vannak még különböző módszerei.

Az ülés közben viszont nem kell foglalkozni a környezetünk, és elvileg jó az a kéztartás is mert úgy stabilabban lehet a jelenlétként szemlélődni.

2023. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

7, Hát én inkább egyéni gyakorló vagyok. Amúgy egy kis takarón sokkal puhább az egész ;)


Ja és az fontos hogy nyugodtan tudjon így az ember ülni ilyen fél órát, mert ha kényelmetlen akkor csak akadályoz.

2023. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!