Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt reiki I és II beavatás...

Volt reiki I és II beavatás még kb 18-19 évvel ezelőtt, de nálam nem jól működik és évek óta nem használom (bár azelőtt sem sokat). Leszedhetők a reiki szimbólumok? A reiki mester, aki beavatott, távolból le tudja szedni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 22. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Hol vannak rajtad?
2023. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem csukva voltak a szemeim. De azt hiszem, hogy a tenyér csakrákban, a többiről fogalmam sincs. Valószínűleg másik csakrákban. Harmadik szem? Korona csakra? Csak tippelek.
2023. aug. 22. 19:26
 3/17 Grimfox ***** válasza:
59%
Ha nem használod, akkor igazából az avatásod is elenyészik idővel. Az avatás lényege nem az, hogy rádpakolnak, és rögzítenek szimbólumokat, hanem az, hogy kitágítják a reikiben használt(és egy rakás másik) energiacsatornádat, túltöltenek, hogy amíg hozzá nem szoksz, és be nem gyakorlod a szintet, addig ne szűküljenek vissza. A szimbólumokat nem azért tudod használni, mert rögzítik, vagy bevésik, hanem mert ismered a működésüket. Nem vagyok avatva, de a chokurei szimbólum nekem is működik. Nem kell leszedned őket, elegendő, ha nem csinálod többé. De ha zavar az avatás, és szeretnéd lezárni ezt a szakaszt az életedben, egyfajta szertartást is végezhetsz, aminek keretei között ünnepélyesen lemondasz a reiki használatáról, és "visszaadod" a szimbólumokat. Ha van az avatásról származó tananyagod, ami magyarázza, hogyan használd, meg szimbólumokról képek, azokat égesd el a szertartás közben. Ez olyasmi, mint egy fogadalom, lemondasz róla, és nem használod többé.
2023. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem úgy van, hogy nem használom és akkor nem működik.

A reikiről azt mondják, hogy "intelligens energia", ami ebben az esetben azt jelenti, hogy "bekapcsol", amikor akar.

Így már régóta úgy tartom a kezemet, pl alvás közben, hogy nehogy véletlenül nyitott tenyérrel legyen a testen, mert akkor bekapcsolna.


És éppen ezért nem hiszem, hogy annyi elég lenne, hogy elégetném a jegyzeteket, mert attól még az aurában maradnak a szimbólumok és ugyanúgy bekapcsolna.


Magáról az avatásról nincs jegyzet, gondolom, az titkos.

Inkább a történetéről és a reiki használatáról szól a leírás. Kéztartások, időtartam, személyes kezelés, távkezelés.

2023. aug. 22. 20:09
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"nehogy véletlenül nyitott tenyérrel legyen a testen, mert akkor bekapcsolna."

De intelligens ez az energia...

2023. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát igen. Eleinte nem volt ezzel gondom, sőt, ismerőseimre kedvező hatású volt, de rám nem. Vki azt mondta, hogy ez az energia az egyes, kettes, hármas auraburokba megy és nekem magasabbra kellene, hogy menjen és magasabbról kéne, jöjjön. Ez nem tudom, honnan jön.
2023. aug. 22. 20:30
 7/17 Grimfox ***** válasza:
65%

Ezt mondják róla, de a reiki energiája ugyanaz, mint más hasonló rendszerek energiája(ennek eléggé utánanéztünk még anno érintettekkel). Az "intelligenciája" sokkal inkább abban merül ki, hogy nem kell tökéletes anatómiai tudással rendelkezned, és minden lépést elvégezned gyógyítás közben, elegendő egyfajta szándék meghatározása. Nem kapcsol be magától, ha nincs ilyen szándékod. Ha igen, akkor a gondolataidnak nem vagy ura, akaratlanul is aktiválod a csatornát.

A szimbólumok nem tudnak megmaradni az aurában, kivált ha nem használod őket. Az aura egy folyamatosan változó terület, csak "mellékterméke" a szellemi testnek. Az aurában vannak ideiglenes gondolatformák, és a szimbólumokat avatáskor be lehet ide helyezni ilyen gondolatformaként, de az ilyen képződmények nem véglegesek, csak addig tartanak, amíg belülről táplálod őket.

Az avatás jogát, és képességét ha jól rémlik a harmadik szint mellé, külön alszintként kell megszerezni. Az alacsonyabb fokozatú használóknak nem is lenne értelme osztogatni leírást róla.

Eléggé utánajártam a reiki szimbólumoknak, és a reiki eredeti elképzelésének, mert egy időben gondolkoztam rajta, hogy megyek, később másik rendszert választottam, ami másként használja a szimbólumait, és ezt összehasonlítottam a reikiével. A reikiben eredetileg nem is használtak szimbólumokat, hanem a szimbólumok jelentését közvetlenül használták, illetve a kanji formátumú szavakat vizualizálták, és meditáltak rajtuk a kívánt hatás megismeréséhez. Japán oldalakat kellett átnéznem, hogy kiderítsem, mi az eredeti jelentése, és használata ezeknek. Nyugaton sajnos nagyon eltorzították az eredeti Usui Mikao féle tanításokat. Bár ezt már az első tanítványgenerációja elkezdte.

De ha ez nem meggyőző, mert hiszel abban a reiki tanításban, amit neked átadtak, végezd el a fent említett szrtartást. Az aurában, szellemi testen, vagy bárhová rögzített szmbólumok, az ezeket tartalmazó gondolatformák lerombolása a tűz által lehetséges. Én egy másik rendszer szimbólumaival tettem így. Amíg a szándékod a tényleges függetlenedés, és a szertartást rendesen megtervezed, és elvégzed, addig sikerülni fog.

2023. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, ahogy írod, de most nincs időm hosszabban válaszolni.
2023. aug. 22. 21:28
 9/17 Grimfox ***** válasza:
51%
Akkor csak egy kéréd: melyik reiki "irányzatba" vagy avatva?
2023. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Usui.


Na most ráérek.


Szóval voltam egy látónál, szóba sem került ez a reiki téma, de ő magától mondta, hogy lát az aurámban ilyen gyógyító szimbólumokat, szóval szerintem mégiscsak látja, aki tényleg lát.

Arra nem emlékszem, hogy akkoriban már észreveszettem-e, hogy nekem nem jó a reiki, de az illetővel erről nem beszéltem.


Szóval sajnos bele lehet tenni az aurába szimbólumokat és egyebeket is.

Azt egy szóval sem írtam, hogy nekem lenne avatási jogom.


Te írtál erről egy korábbi hozzászólásodban.


"Ha van az avatásról származó tananyagod..."

Nyilván nincs. Csak erre reagáltam.


Gondolom, te a P. J. féle pn beavatáson voltál. (Nem engedi a rendszer ideírni a módszer nevét.)


Azt nem ismerem.


Egyébként most egyáltalán nem áll módomban égetni sem. Bár amúgy sem tartom elegendőnek ezt.

2023. aug. 22. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!