Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért panaszkodnak folyton,...

Miért panaszkodnak folyton, ha "hitetlenkedők" is írnak ide?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy a magukat intoleránsnak nevező emberek mennyire nem képesek elfogadni mások véleményét.

Az, hogy eme topik címe Ezotéria, nem azt jelenti, hogy minden kérdés azonnal és megmásíthatatlanul valóban ezoterikussá válik és nyoma sincs benne a szürke hétköznapiságnak, vagy hogy reálisan gondolkodó emberek már nem is véleményezhetik őket.


Természetesen itt nem a bunkó, mindent leszóló válaszolókra gondolok, hanem azokra, aki egyszerűen nem értenek egyet egy kérdés "természetfelettiségével", és ezt teljesen normális hangnemben teszik.


Valaki feltesz de egy kérdést, úgy, hogy "szerinted?" vagy "mit gondolsz", esetleg "lehetséges-e" - és amikor azt felelem, hogy nem, szerintem nem lehetséges, azonnal érkeznek a bősz, nagy spiritiszták, akik lehurrognak, csak mert nem értek velük egyet.


A kérdező véleményt kért: ebbe beletartozik az egyetértés éppúgy, minta e hitetlenkedés. Ezt miért nem lehet elfogadni?

Feltettek egy szellemes kérdést, én azt válaszoltam, hogy szerintem ez nem szellem volt és korrekt módon el is mondtam a véleményem, mire azonnal le lettem pontozva és hurrogva, miszerint mi mind hozzá nem értők vagyunk, és minek írunk egyáltalán ide?


Ha valaki azt akarja hallani, hogy igen, ő szellemet látott, mint minden harmadik tini - tudományos tény, hogy kamaszkorban az emberek fele lát mindenfélét -, és igen, ő különleges ember, akkor így írja ki a kérdést és ne véleményt kérjen!


2010. okt. 17. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez fordítva is így van. Ez csak ember függő, nem hit függő.

Inkább a szkeptikusok azok akik arrogánsan szoktak válaszolni az ilyen kérdésekre.

Mindenki abba hisz amiben akar, legyen boldog...

2010. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%

Érthető, hogy a "a magukat intoleránsnak nevező emberek ...nem képesek elfogadni mások véleményét. " Ez a szó jelentése ugyanis.

Az is érthető, hogy akiknek vannak saját megmagyarázhatatlan élményeik, azok nem kíváncsiak az olyan beszólásokra hogy ilyen nincs is. Pl. akik láttak szellemet, és mondjuk az ismerőseik is, és van erre világos világnézetük is, azok idegesítő kötekedésnek veszik ha te azt magyarázod, hogy nincsenek szellemek. Ebben az esetben veled nincs miről beszélni, mert a tény az nem népszavazás kérdése, hanem tapasztalat és bizonyíték kérdése.

2010. okt. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, én elfogadom, hogy akiknek voltak valamiféle tapasztalatai, azok nem kíváncsiak a véleményemre, akkor olvassanak tovább. Az én válaszom a kérdezőnek szólt, nem a többieknek.


És azért mégsem mindegy, hogy milyen az az "élmény". Mert mikor valaki már olyan szintű belemagyarázásokat alkot, hogy "a macskám nézett valamit a sötétben" és hogy " egy pillanatra fényt láttam", meg "érzem, hogy valaki van itt" - ezek azért nem kifejezetten spirituális élmények.


Hozzáteszem, megjegyeztem, hogy sok mindenben hiszek, és nem a szellemek létét cáfoltam, hanem azt, hogy szerintem ez esetben nem erről volt szó.


Kedves első: rendben, a hitetlenkedők is a baromi arrognásk, de ők legalább felvállalják. Ezzel szemben az ezoterikusok folyton a toleranciájukat hirdetik, mégse látni ez a bort iszik és vizet prédikál esete...

2010. okt. 17. 10:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Erre mondtam, hogy ez nem hit függő. Van szkeptikus vagy spirituális nem lehet őket beskatulyázni, hogy egyik ilyen másik olyan. Ez inkább embertől függő. Van bunkó meg kevésbé az.

Én nem igazán vagyok egy kötekedős. Meg úgy vagyok vele, ahogy írtam is, hogy mindenkinek meg van a maga dolga, el kell fogadni.

De mikor olvasom itt, hogy a néhány hónapos gyerekem felhívta a 666-ot, mit jelenthet?!?!? De ez egy anonim oldal, miért ne írhatnék egy-két "jópofa" dolgot neki. :)

Nem mondanám szkeptikusnak magam, én inkább hinnék sok mindenben, de sajnos a bizonyíték kevés. :)

2010. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem szeretik a hitetlenkedőket mert nem mindig tudják magukat normálisab kifejezni.És én nem értem h azért mert valaki az írja hogy "éreztem valami a sötétben" azért miért kell leugatni?? Akkor inkább aki nem hisz az ilyesmibe ne az ezoterikus kézdések között olvasgasson, és főleg ne pattogjon ha nem hisz az ilyesmikbe.Hanem üljön le a kis fenekére és mások önbecsülését ne rombolja le .
2010. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én bármelyik kategóriában is vagyok, csak a minősíthetetlen viselkedést és az adott tárgyban haszontalan válaszokat pontozom le.


Ezoteriában szeretem a tudományos válaszokat is, de csak ha kifejtettek, és nem csak annyit vet oda a válaszoló, hogy "ilyen nincs".

Fárasztó sok ilyet olvasni: fárasztó látni, hogy valaki nagymellénnyel bejön ide, és lehurrog valakit, pedig könnyen lehet hogy a természettudományok terén jóval kevesebb a tudása, mint más válaszolóknak, még ha ők el is gondolkoznak azon, hogy miként lehetséges az adott dolog, feltételezve hogy úgy van, ahogy a kérdező felteszi.


Én szívesen táncolok a kétféle tudomány határmezsgyéjén, de úgy tapasztalom, hogy az ezósok nagy többsége csak torz elméletekkel áll elő, téves igazságokat hangoztat,még ha nyilvánvaló is a jelenségek megoldása, de a tudományosok nagy része is ilyen, meg sem próbálnak helytálló magyarázatokkal előállni, csak odavetnek foghegyről valamit.

2010. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!