Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Német tudósok valóban bebizony...

Német tudósok valóban bebizonyították, hogy van a halál után valami? A cikk lent

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 28. 18:21
A kérdező szavazást indított:
igen
nem, de ez már valami
nem
23 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2023. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2023. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom, van-e élet a halál után, de a linkelt cikk egy nagy bullshit ( bivaly kaki ).
2023. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 2*Sü ***** válasza:
88%

> lehetővé tette, hogy a betegek közel 20 percig klinikailag halottak legyenek, mielőtt visszatérnének az életbe


Itt már bele lehet kötni, hogy ezek szerint valójában nem haltak meg. Hiszen még élnek. Az agy – ami ugye fizikai természetű – ugyan tápanyag és oxigénellátás hiányában csökkentett módban, de működik.


> Bár egyénenként vannak kisebb eltérések, mindegyikük azt állítja, hogy emlékszik a klinikai halál időszakára. A leggyakoribb emlékek közé tartozik a testtől való elszakadás érzése, mintha lebegne, valamint a nyugalom, biztonság és melegség érzése, amely a teljes feloldódás és a kimeríthetetlen fény jelenlétének élményét írja le.


Ez maximum csak annyit bizonyít, hogy ugyanazok a körülmények ugyanazokat az élményeket okozták. De ehhez önmagában semmi szükség nincs semmiféle metafizikai természetű dolog feltételezésére. Pl. akik nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak, azoknak az az élménye, hogy forog velük a világ. Oké, de ez csak egy élmény, aminek a különböző egyének ellenére az azonos jellege, az a hasonló körülményre, ugyanarra a hatásra vezethető vissza. Ebben semmi nem indokolja mondjuk egy alternatív forgó dimenzió felvetésének a szükségességét. (Annyi, hogy az alkoholnál tudjuk, mi az a pontos hatásmechanizmus, ami ezt az élményt okozza, a halálközeli élményről meg (még) nem feltétlenül.)

2023. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Mojjo ***** válasza:
89%

Egyrészt a cikk kitaláció, Dr. Berthold Ackermann nem létezik, sem az említett kísérlet.

Másrészt ha létezne is, a klinikai halál NEM egyenlő azzal, amit ténylegesen halál alatt értünk. A klinikai halál állapotában az agy még nem halott és amíg az agy működik, addig nagyon is élő, földhözragadt, halálon inneni események történnek meg vele.


Avagy rövidebben: full kamu, de ha nem lenne az, akkor sem bizonyítana semmit.

2023. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon van ilyen kísérlet? Szívesen kipróbálnám (főleg ha fizetnek is érte), ha meg belehalok, akkor meg már teljesen mindegy. Az sem érdekel, ha hazugság.


Viccen kívül kérdem! Egyébként Budapesten élek, és sok mentális gondom van. Ezért ötlött eszembe, mert ennél talán már csak jobban járhatok.


Aki esetleg tud valamit, írjon privátban. Köszönöm.

2023. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mojjo ***** válasza:
69%
@6: Sem Magyarországon, sem máshol nincs ilyen.
2023. szept. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 2*Sü ***** válasza:
82%

> Egyrészt a cikk kitaláció, Dr. Berthold Ackermann nem létezik


Ilyen szempontból nem is vizsgálódtam.


De akkor némi adalék:


A cikkben látható kép eredetije: [link] Ez egy 2014-es cikk, a képen egy amerikai orvos, Dr. Bruce Ribner látható, aki az amerikai Emory University Hospital (Emory Egyetemi Kórház) fertőző betegségek osztályának az orvosigazgatója, a cikk amúgy az eboláról szól, pontosabban egy ebolából felépült beteg kiengedése kapcsán tartott sajtótájékoztatóról. Számos más kép is készült az ominózus eseményen: [link]


A kérdésben linkelt oldal alján egyetlen forrás van: [link] (A kérdésben szereplő oldal ennek a fordítása). Ebben viszont már semmiféle forrásmegjelölés nincs.


Amúgy már 2014-ben – egy héttel azután, hogy a kép Dr. Bruce Ribnerről elkészült – létezett a kérdésben szereplővel azonos tartalom a Facebookon: [link] , illusztrációként ugyanúgy a Dr. Bruce Ribnerről készült képpel. Ebben viszont még van egy dátum is: „Berlin, August 29th, 2014: A team of psychologists and medical doctors associated with the Technische Universität of Berlin,” Valahogy ez a dátum az elmúlt 9 évben kikopott a tartalomból, úgy tűnik korszerűtlenné vált. Amúgy ez egy időközben megszűnt oldal szöveges másolata, a webarchívum alapján ( [link] ) természetesen ebben a cikkben sincs semmiféle forrásmegjelölés.


Dr. Berthold Ackermann meg úgy tűnik, tényleg nem létezik, érdemi találatot nem ad rá a Google. A képkeresője kimondottan a Dr. Bruce Ribnert ábrázoló képet hozza fel első találatként. A Berlini Műszaki Egyetemnek ugyan van Ackermann nevű munkatársa, de ő David és nem Berthold, és akusztikával foglalkozik, illetve 2014-ben még nem volt doktori fokozata.


Persze ez már csak részletkérdés, mert ahogy kifejtettem az előző válaszomban, a dolognak akkor sem lenne különösebb súlya, ha amúgy tényleg létezett volna ilyen kutatás a kérdésben linkelt cikkben olvasható eredménnyel.

2023. szept. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3%

Igen! Látod? Ennyit érnek a szkeptikusok! Tudományosan bebizonyítanak valamit, a szkeptikusok meg annyira félnek, hogy letagadják a valóságot.

Owned!

2023. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
3%

Ezoterikusok vs Szkeptikusok

10 - 0

2023. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!