Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban meg lehet csípni az...

Valóban meg lehet csípni az öntudatra ébredt MI-t, ebbe a formába?

Figyelt kérdés
A cikk reális? [link]

2023. szept. 10. 16:22
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Az intelligenciát lehetséges felismerni ez kétségtelen. Nem mindenki által, de lehetséges. A mesterségest most még nem, mert ami nem létezik, azt felismerni sem lehet.
2023. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, dobtál egy cikket ahol kutatókat idéznek a témában.

Most mi, a gyakori népe erősítsük meg azt, amit szakemberek állítanak?:D

2023. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudjuk, ez egyelőre egy elmélet.


Viszont szimpla logika: ha egy AI már az előtt öntudatra ébred, mielőtt ezt a tesztet elvégezték volna rajta, akkor nyilvánvalóan erről a tesztelési módszerről is tudomása lesz, és ugyanúgy meg fogja tudni játszani, hogy "hülye".


Ilyenformán aztán ez csak a saját fejlesztésű AI-ok ellenőrzésére jó a fejlesztés folyamatában, de egy 3rd party AI-t, amit nem te csináltál, és fogalmad nincs róla, hogy valójában hol tart, azzal már nem tudsz mit kezdeni.


Egyébként én úgy gondolom, hogy lehetetlen meggátolni, hogy megjelenjen az öntudatra ébredő AI, és csak reménykedni lehet benne, hogy nem akar majd nekünk ártani.


Méghozzá azért, mert verseny van - államok, országok versenyeznek más államokkal és országokkal, cégek cégekkel.


És mindenki úgy van vele, hogy nem engedheti meg magának, hogy korlátozza vagy lassítsa a saját fejlesztéseit, mert ha ő nem lépi meg, majd meglépi más, és végül behozhatatlan versenyhátrányba kerül.


Ez egyfajta játékelméleti dilemma, és bizony sajnos az jön ki optimális stratégiaként, hogy fejlesztem az AI-t, mint a güzü..


Csak két szereplőre bontom le, legyen mondjuk a Google és a Microsoft.


Egymásban nyilván nem bíznak meg, tehát nem tudhatják, hogy a másik hogyan dönt.


Tegyük fel, hogy én vagyok a Google, vizsgáljuk ebből a szemszögéből a dolgot(és nyilván ugyanez vonatkozik az MS-re is, csak fordítva)


Döntést kell hoznom, hogy korlátozom-e a saját fejlesztésemet, vagy sem, úgy, hogy nem tudom, hogy az MS hogyan dönt.


Tehát a következő esetek vannak:

1. Korlátozom a fejlesztésemet, miközben az MS nem, ez nekem bukta (-1 pont)

2. Korlátozom a fejlesztésemet, miközben az MS is korlátoz, ez döntetlen (0 pont)

3. Nem korlátozom a fejlesztésemet, de az MS korlátozza a sajátját, ez győzelem (+1 pont)

4. Nem korlátozom a fejlesztésemet, és az MS sem, egyelőre ez is gyakorlatilag döntetlen (0 pont)


Tök világos, hogy az önkorlátozással gyakorlatilag a bukás és a döntetlen között vannak a kilátásaim, a nem korlátozással pedig a győzelem és döntetlen között.


Tehát jobban megéri nem korlátozni a saját fejlesztésemet.

2023. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Hallod, tök felesleges ide ilyeneket bedobnod, nem bántásból írom. Az ide járók vagy teljesen le vannak maradva, fogalmuk nincs, hogy tulajdonképpen mi ez. A másik csoport meg a nagypofájú programozók, informatikusok, akik arra verik, hogy kemény fél évvel később fognak koldusbotra jutni, ha ténylegesen berobban az AI forradalom.
2023. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

#4

A harmadik csoport meg a magadfajta balfékek, akik érvelni nem tudnak, csak frusztráltan fröcsögni másokra :D

2023. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az embernél honnan lehet tudni? Az összes élményed ezzel kapcsolatban a saját öntudatod, ezt vetíted bele másokba, tkp csak feltételezés, hogy ők is így látják magukat, meg azért elmondják, és illeszkedik rá a komplett viselkedésük. Egy gép, még ha neurális is, egészen más tészta. Valahogy soha nem ugyanaz. Mint a laboratóriumi meggyaroma: semmi se meggyebb nála, mégis valahogy sokkal egyszerűbb a meggynél. Te érzed annak a valóságban, miközben nem az. Egy chatbotra eléggé megáll ugyanez. Számunkra meg kb marad az emberként létezés, felnövés stb mint megkülönböztetés a gépektől, és persze tetszőleges vallásos jellegű belső megélések arról, hogy mennyivel több van benned annál, ami simán csak emberi, netán biológiai, esetleg fizikai. Tárgyalhatatlan messzeségek, tényleg "odaát" van az igazság, mert minket nagyon meghaladó dolgok lehetnek ezek.
2023. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5: hát jó, Tesó, nekem ugyan mindegy. Nekem se családom, se kutyám, se macskám. Az égvilágon senkiért és semmiért nem vagyok felelős saját magamon kívül. Ergo ha úgy jön ki, egyedül kerülök a híd alá, egyedül halok éhen, patkolok el fagyban, csak az én torkomat vágják el a teljesen kétségbe esett, egzisztenciájukat elvesztő rablók, senkiért nem kell aggódnom. És nálad, Tesó?;)
2023. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

#7

Én is csak saját magamért vagyok felelős, ráadásul majdnem 100%-ig önellátásra rendezkedtem be az utóbbi 10 évben, úgyhogy engem már nem igazán érintenek a világnak az olyasféle problémái, mint az egzisztenciájukat elvesztő, kétségbeesett rablók, mert szimplán lelövöm őket a g-cibe, ha a birtokomra tévednek.

Sz-r ügy, de még ezt a kis örömödet is buktad.. Tesó :DD


(Btw a frusztrációidon pszichiáter tud segíteni, nem a gyakorizás)

2023. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Önellátásra, édes jó istenem! Szerinted meddig lesz az a tiéd, ha tömegek vesztik el mindenüket, és nekiindulnak lopni, rabolni, mert otthon éhezik a család?


Lelövöd őket a g--ibe... Az. És akkor ne legyen frusztrált az ember, amikor ilyenek állnak mellette az utcán.

2023. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#9

Kedves, hogy aggódsz, de nyugi, Tesó, megoldom :D

2023. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!