Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sárgás-barnás árnyalatú...

A sárgás-barnás árnyalatú viharfelhő valóban a jégeső jele?

Figyelt kérdés

Például: [link]

Az ilyen színű/árnyalatú felhőből valóban jégeső szokott esni?



2023. júl. 25. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nagyanyám azt mondta hogy amelyiknek fehér az alja abból lesz jég.
2023. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző.
2023. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kép valamikor estefelé készülhetett a nap már alacsonyan jár így sargásra festi a felhőket, mint ahogy a horizontot is szokta szerintem ez logikus. Nincs köze a jéghez.

Jégesőt nehéz felhőben azonosítani viszont ha egy peremfelhős szupercella közelít abban nagy valószínűséggel lesz jég de ott is csak a vihar közepén a legerősebb pontjain ami kis területre korlátozódhat.

Radarképen lehet ezt inkább felismerni. Viszont a viharok is ahogy haladnak úgy változik az intenzitásuk.

Egyik helyet elveri a jég míg 10 kilométerrel odébb ugyan az a vihar csak esőt produkál, vagy fordítva.

2023. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
zöldes árnyalatúnak szokták inkább nevezni a sok jeget tartalmazó zivatarfelhőket (bár ezt az effektust csak módjával támasztják alá a különféle megfigyelések és számítások)
2023. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a kép valamikor estefelé készülhetett a nap már alacsonyan jár így sargásra festi a felhőket, mint ahogy a horizontot is szokta szerintem ez logikus."

elsőre nekem is ez jutott eszembe, de a szivárvány alapján nem volt annyira alacsony a napállás, legalább kb. 18-20 fok magasan lehetett, ekkor még nem jellemző az alkonyati sárgás-narancsos árnyalat.

2023. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Amikor hideget es meleget váltakozva fúj , sötét fekete es világos felhők todulnak amiknek az alja olyan domborzatos látvány mint a cseppkövek akkor 90% hogy esik jég .
2023. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Elég érdekes dolgokat olvasok erről.


Nekem anno nagybátyám mesélte hogy ha szinte sötétszürke a felhő, de lehet látni rajta világosabb árnyalatú felhőket akkor az tele van jéggel és akkor nagy eséllyel lesz jégeső, viszont ha már késő délután, estefelé azt látjuk hogy olyan sárgás, rózsaszínes szerű a felhő akkor az ugyan úgy tele van jéggel.

2023. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!