Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miert ellenségem az ego? Hogy...

Miert ellenségem az ego? Hogy tudnék vele kompromisszumra jutni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 10:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
14%

A lelked mélyére kell ásni.

Ha megtaláltad az igaz utat, jelezni fog a teremtő.

Ne ragaszkodj görcsösen a múlthoz.

A szeretet mindent megidéz benned.

Látni fogod te is, ahogyan kivilágosodik az utad és mehetsz előre.

Ne hagyd, hogy megtévesszen a lelkedbe épülő barbárság.

Adj utat a szeretetnek és meglásd, nem leli betegség az elmédet.

2023. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2023. okt. 16. 10:51
 3/36 anonim ***** válasza:
0%

Részemről az egó az a tested reagálása a dolgokra a test gondolata.

Futni szeretnél vagy meditalni de az egyik unalmas míg a másikra nem elég jó a fizikumod és lebeszeled magad mind kettőről

2023. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Ja és önismerettel..
2023. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Grimfox ***** válasza:
54%
Az ego nem az ellenséged. Az egy igencsak fontos részed. Ez kicsit olyan, mintha a jobb karodat hívnád az ellenségednek. Az ego a teljes lényed egy része, és egy célirányos eszköz, amivel a környezetedet tudatosan megtapasztalod, és reagálsz rá. A gond ott kezdődik, ha teljes egészében ezzel azonosulsz. Mintha az ego lenne minden, ami te vagy. Az ego egy eszköz, de mivel öntudattal bír, és erre van nevelve csecsemőkortól, hajlamos önmagát előtérbe helyezni. Ha hozzászoktatják, hogy a maga dolgát végezze, és ne szóljon bele olyasmibe is, ami nem az ő feladata, akkor nincs vele semmi gond, sőt, kívánatos a munkája.
2023. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
De az ellensegem mert nem engedni azt csinalni amit akarok es olyan munkahelyre meg munkára kenyszerit amit nem akarok es utalok ott lenni
2023. okt. 16. 11:34
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

Hivatásos ego szakértő vagyok. Amit grimfox ír, abból semmi sem igaz. Az ego az ellenséged, beköti a szemedet. Önismerettel csökkentheted az egodat és azzal, ha minden egyes történést megpróbálsz különböző szemszögekből megfigyelni. Pl. egy konfliktus helyzet esetén mindkét (vagy több ember esetén még több) fél szemszögéből, prekoncepciók nélkül megvizsgálod a helyzetet.

Nagyon fontos, hogy az egodat legyőzd!

2023. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Grimfox ***** válasza:
54%
A gond az, hogy amikor azt mondod "én", azt az ego mondja. Az ego mondja, hogy az ego az ellenség. Ez vagy paradoxon, vagy önpusztító folyamat. Az egód akar olyan dolgokat csinálni, amire vágysz. Ez mind az ego. Minden tudatos ösztön, érzés, és gondolat az ego miatt tudatos. Ha a vágyaid be nem teljesüléséért az ego-t hibáztatod, akkor önmagadat hibáztatod. Amire a megoldás az önfejlesztés, és önismeret.
2023. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Én ezt nem egészen igy érzem. Mondok egy példát. Egész életembe gyárakba dolgoztam 2-3 műszakba, elegem lett belőle, elvégeztem egy programozás tanfolyamot, ami kínszenvedés volt, mintha nem akarnának belemenni a fejembe amiket tanulni kell, a vizsgán is csoda hogy átmentem, de ugy érzem semmit se tudok, új munkahely, olyan feladatot adtak, hogy hozzá se tudok szagolni, full kinai az egész

És hiába megyek utána hogy ezt hogy kell, azt hogy kell nem, megy bele a fejembe, nem értem az egészet, egy nyűg az egész

Közbe meg azt érzem hogy minek nekem ez az egész, mennék vissza a gyárba

Ha meg gyárba vagyok egy szaros rabszolgának érzem magam, aki csak a szar munkára jó és mennék programozni

Miért nem enged az ego programozni? Miért hátráltat, miért nem segít?

2023. okt. 16. 13:33
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
El kell fogadni, hogy te gyári munkásnak születtél.
2023. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!