Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Teliholdkor mással is szokott...

Teliholdkor mással is szokott ilyen lenni?

Figyelt kérdés

Rossz gondolataim felerősödnek, félek

Rettegek egyedül otthon és nem csak az olyan dolgoktól félek, hogy szellemvilág, hanem bizonyos félelmeim nehogy teljesuljenek,ha sokat gondolok rájuk..mert sokat gondolok..

Párkapcsolati szorongás ilyesmi



2023. okt. 28. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Én el szoktam veszteni az eszméletem. Az utolsó emlékem hogy nagyon fáj mindenem, elkezd szőrösödni az egész testem, megnyúlik a fejem és hosszú tépőfogaim nőnek. Aztán reggel valahol az erdőben ébredek meztelenül egy szarvas vagy vaddisznó tetem mellett. Lehet hogy vérfarkas vagyok? o.O
2023. okt. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
89%

Ez egy olyan jelenség, amit a pszichológiai kutatások is megerősítenek. Abszolút létező dolog. Nekem az alvásomra van kihatással. Szerintem ha keresel egy kicsit a neten, még hivatalos leírásokat is találsz a témában.

A pszichológia fejlődése előtt is ismerték a tüneteit, csak egyfajta őrületként kezelték. A holdkórosságot tipikusan a teliholddal hozták összefüggésbe. Az sem véletlen, hogy a babonák, és a varázslók/boszorkányok képességeit is ilyenkor gondolták erősnek, mert az érzékeny emberek ilyenkor olyan dolgokat éreznek, vagy tapasztalnak, amiket máskor nem. Akkoriban nem tudták kezelni az ilyen problémákat, és a skizfrénia, paranoia miatt az érintettek hallucináltak.

2023. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Én ilyenkor rosszabul alszok és többször van rossz álmom.
2023. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
77%
Azok is eléggé szenvednek, akik hajlamosak a szorongásra, és az abból eredő problémákra. Ilyenkor például könnyebb pánikrohamot kapni.
2023. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, ezt még nem vettem észre szerencsére, pedig voltam pánikbeteg. Kész szerencse, hogy ezt nem tudtam meg előbb 😆
2023. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
69%
Nem mindenkire hat ugyanúgy. Én is pánikbeteg vagyok, de nekem sem arra hat, hanem az alvásomra.
2023. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy az égész egy tudatalatti képzettársítás? Innen onnan hallottál infókat filmekből, történetből dolgokat a holdról és megteremted magadnak az adott állapotot. Amikor azt gondolod van valami hatása, akkor biztos hogy lesz is.
2023. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Grimfox ***** válasza:
76%

Nem, ezt tényleg kitatták is. Nem csak pszichológiai, hanem élettani változásokat is okoz. Ez olyan eset, ahol a népi megfigyelések egy részét igazolták. Manapság az átlag ember nem figyeli a holdfázisokat, de a telihold hatását olyankor is érzik, amikor nem tudják, hogy épp az van.

A képzettársításon alapuló hatás is működik, de ahhoz tudni kell, hogy mikor van telihold. Minimum törődni kell a dolggal, ha nem is aktívan figyelni, hogy legyen hatása.

Ez nem babona, vagy bármi ezoterikus hitre alapuló jelenség. Inkább fiziológiai, és ezen keresztül(idegrendszeren keresztül) pszichológiai hatás.

2023. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!