Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha az univerzum folytonosan...

Ha az univerzum folytonosan az egyensúly visszaállítására törekszik, kívánhatok-e magamnak boldog, és kiegyensúlyozott életet, ha tudom, hogy később viszonzásul akadályokat, nehézségeket, próbatételeket és megpróbáltatásokat kapok majd?

Figyelt kérdés
Valahol (talán Edgar Cayce) olvasatai között olvastam annak idején, hogy az Univerzum mindig az egyensúly visszaállítsa törekszik, vagyis ha a mérleg egyik oldalán akár a negativ, akár a pozitív energia minőség van dominanciában, idővel az ellenkező oldalból is kell, hogy kapunk majd, hogy újból egyensúlyba kerülhessen a két pólus viszonya. Talán rosszul értelmezem, de akkor kívánhatok-e magamnak boldogságot, harmóniát, bőséget és egészséget, tudván, hogy ha mindez domináns viszonylatba kerül az életemben, előbb-vagy utóbb a netagív pólusból is kell, hogy kapjak majd betegségek, nehézségek, megpróbáltatások, kudarcok, veszteségek formájában? Vajon lehetséges-e csak a pozitívra, a szépre, és a harmóniára fókuszálni, ha idővel "büntetésül", "tanításként" az Univerzum az ellenkező oldalból is ad majd nekem abból a célból, hogy visszaállítsa a felborult egyensúlyt? Persze az is lehet, hogy én értelmezek valamit rosszul.

nov. 20. 13:40
1 2
 1/13 LeonScottKennedy ***** válasza:
61%
Nem, az univerzum nem törekszik semmire. Főleg nem képzeletbeli pozitív és negatív energiák egyensúlyozására a te életedben. Az univerzum nem körülötted forog.
nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy valahol azt írtam volna le, hogy az univerzum közepének gondolnám magam. Te pedig ha nem hiszel az ezoterikus dolgokban, nem értem, hogy miért olvasol ilyen jellegű kérdéseket.
nov. 20. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon felszínes meglátása az egyenlőségnek. Sőt egy bizonyos szint felett láthatod, hogy mindig egyenlőség van.

Teremteni kell a kiegyensúlyozott életet, nem kívánni. Kérd, és tedd. Ne kívánd. :)

nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt kívánsz, amit akarsz, de az életed nem egy izolált valami, hanem hatással van másokra is. Ha az Univerzum törekszik egyensúlyra az megvalósulhat úgyis, hogy neked jó és másnak rossz adott időben. Viszont ami ennél fontosabb, hogy a boldogság jórészt hozzáállást kérdése: valaki cipő nélkül boldogtalan, más láb nélkül boldog. Ennek így nem sok köze van ahhoz az állítólagos egyensúlyhoz, amelyre az Univerzum törekszik.


"Te pedig ha nem hiszel az ezoterikus dolgokban, nem értem, hogy miért olvasol ilyen jellegű kérdéseket."

. Lehet hinni ezoterikus dolgokban anélkül, hogy az általad leírtakban, illetve az általad tálalt narratívában is higgyen az ember.

nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az Univerzum, Isten, karma törvénye, hívhatod bárminek, nem úgy egyensúlyoz ki valamit hogy negatívat pozitívval vagy pozitívat negatívval, hanem hozol egy döntést, abból született egy cselekvés vagy egy mulasztás és ennek a következményeit tapasztalod meg. Mondjuk ha sokat dohányzol, lehet egy ilyen kiegyenlítés a tüdőrák. Vagy ha sokat bűnözöl, börtönbe csuknak. Vagy nem figyelsz oda a testedre, megbetegszel. Vagy elhanyagolod a kapcsolataidat, magadra maradsz.
nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az univerzum nem körülötted forog."


Körülötted sem.


Mégis hat rád pl. a gravitáció.

nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kìvànhatsz termèszetesen ilyet!
nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

#6


"Mégis hat rád pl. a gravitáció."


Ezzel mit akartál mondani?


A gravitáció, vagy téridő geometriája, egy mérhető univerzális jelenség, minden tömegnél jelen van. Miért állítottad éppen ezt párhuzamban azzal, hogy valaki olyan jelentőségteljesnek érzi magát, hogy úgy gondolja, az univerzum varázslatos módon törekszik az energiái kiegyensúlyozására?

nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8


Nem szeretném megbántani az érzéseidet, de úgy tűnik, nem értetted meg az analógiát. Pedig azt érzem, hogy képes vagy rá, ha a szándék megvan.

nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 LeonScottKennedy ***** válasza:

#9


Nem, valóban nem értem az analógiát. Magyarázd el, hol a párhuzam, mert én nem látom. Bár sejtem, hogy itt inkább a logikával lesz probléma, mintsem az én analógia érzékelő képességeimmel.

nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!