Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az eredeti spirituális tanítás...

Az eredeti spirituális tanítások mennyire osztják a New Age-es nézeteket, akik az univerzumot megszemélyesítik?

Figyelt kérdés

Bár jómagam a spiritualitásra nyitott ember vagyok, az egyik legirritálóbb tanításnak azt tartom, amikor az univerzumot valamiféle személynek képzelik el, ami megadja, amit akarunk. Akinek, ha jól értem, hálát kell adni, mintha valami élőlény lenne. Ennél még az is reálisabb, ha valaki valami istenségben hisz. Az univerzum ugyanis nem (nagybetűvel) Univerzum, hanem (kisbetűvel) univerzum!

Nem gondolkodik, nem ad semmit, mert csupán a galaxisok összefoglaló neve, amely évmilliárdokkal ezelőtt keletkezett egy kis pont kitágulásával. Egy helyiség, mint például Amerika, amely államok tucatjait fogja össze.


Ami érdekelne: ez csak valami modern ezós tanítás, vagy már a régiek is így gondolkodtak, hogy az univerzumot személyesítették meg?


nov. 15. 00:09
 1/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Ez az értelmezés új, és tényleg hibás. Miért kellene az univerzumnak mindenféle önző vágyainkat kielégítenie? Miért kellene bármit is megadnia, amikor már eleve minden rendelkezésre áll, ami az emberi élethez kell?

Ez ismét csak a keleti-ez esetben a hindu-tanok kicsavarása, elferdítése. Ott a nagybetűs Istenből csak egy van, ez a Brahman. Amikor nem nyilvánul meg, nincs semmi. Amikor megnyilvánul, ammor nem egy, hanem számtalan formában nyilvánul meg. Előbb istenek formájában(ezek már kisbetűs istenek, a dévák), majd ezeknek az isteneknek köszönhetően a világ többi dolgaiban is. A Brahman tényleg azonos mindennel, ami létezik, mert minden, ami létezik, egy része a Brahmannak. Viszont a Brahman nem adja meg az embereknek-vagy bárminek-mindazt, amire vágynak. Ez egy elég durva filozófiai gondolatmenet, de a lényege az, hogy az is, aki vágyakozik, és az is, amire vágyakozik a Brahman. A védák ennél érthetőbben kifejtik ezt az egészet, de elég emberes olvasmány, nagyon neki kell feküdni.

A hinduk nem az univerzumot személyesítették meg. A Brahmannak része az univerzum minden eleme, de a Brahman ezen túl is létezik. Nyersen fogalmazva, az univerzum csak egy része a Brahmannak. A különböző elemek, mint mondjuk a Föld, a Nap, vagy épp bizonyos természeti jelenségek, és elemek dévákkánt, kisebb istenekként vannak megszemélyesítve, imádkoznak hozzájuk, de nem ők a tényleges Isten.

Azt mondani, hogy az univerzum intelligens, hibás megközelítés. Az, ami az univerzum mögött áll, az egy tudatos jelenség.

nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Eredetileg ez tudás, és fentről jön. Nem elmélet, amit valaki kitalált.


Minden él. Ne az anyagba gondolkodj.

nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2#-vel értek egyet, és részben persze 1# is.

A tudás fentről jön, csak sokan sokféleképp interpretálják, az adott emberekhez, néphez, csoporthoz szólva, az adott korhoz igazítva.

nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem mi van fent, és egy lámpa. Akkor én lámpa hívő leszek.
nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van 4.

Sokan vannak még, akiknek a lámpa az Isten.

nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1


Üdv Grimfox!


Akkor jól gondoltam, hogy valami nincs rendben a divatos ezotériával. Tök sületlenség amit mondanak, ám mégis van rá kereslek.

Ellenben, a keleti-hindu tanítás, amit leírtál, logikusabban van felépítve. Amúgy azért is jó, amit közöltél, mert most már tudom, hogy mit ferdítettek el a modern tanítók.

nov. 15. 20:06
 7/9 Grimfox ***** válasza:
100%

Érdemes lenne beleolvasnod a Védanta Szútrába. Vagy úgy ahogy van elolvasni. Jelentős része szól erről a témáról.

Persze hogy van rá kereslet, hiszen sokat ígér kevés befektetéssel. Ami az emberek önzésére, kapzsiságára, és lustaságára alapoz, az mindig népszerű.

nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják, a legmagasabb szinteken minden lényszerű, még a gondolatok is, tehát ÉLNEK!
nov. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A New age egy forrasztótégely mindenféle tanok hibrid szüleménye. Ami kényelmes, komfortos, és pont nekünk való azt kimazsolázzuk innen-onnan, ami nem tetszik, nem komfortos azt eldobjuk. Kötetlenül mindneki azt gondol, hisz, ami neki épp jó. A tradicionális vallások ennek az ellentétei voltak, ami szintén nem jó, mert teljes egyetértés nem lesz és nem is kell. Viszont így még hangsúlyosabb az egyet nem értés miatti szakadék az emberek között, ezért is jött létre ennyi fajta vallás. Nem kell elkülönülni egymástól, de nem is kell egybeforrni mindennel amivel nem feltétlenül ért egyet az ember. A New age meg tele van ilyen semmit nem jelentő sallangokkal, ahol látszólag semmit nem kell feláldozni, mégis mindent megkapsz. Az univerzum nem Isten! Te sem vagy Isten. A manifeszetáció pedig kifejezetten az egocentrikus. A vallás pedig elszeparál büntet és kirekeszt ironikus módon, holott pont a befogadás lenne a lényege. De vallást nem is Isten hozott létre, hanem az ember. Amit az ember létre hoz, potenciálisan mindig benne lesz a hiba lehetősége.
nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!