Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha az univerzum folytonosan...

Ha az univerzum folytonosan az egyensúly visszaállítására törekszik, kívánhatok-e magamnak boldog, és kiegyensúlyozott életet, ha tudom, hogy később viszonzásul akadályokat, nehézségeket, próbatételeket és megpróbáltatásokat kapok majd?

Figyelt kérdés
Valahol (talán Edgar Cayce) olvasatai között olvastam annak idején, hogy az Univerzum mindig az egyensúly visszaállítsa törekszik, vagyis ha a mérleg egyik oldalán akár a negativ, akár a pozitív energia minőség van dominanciában, idővel az ellenkező oldalból is kell, hogy kapunk majd, hogy újból egyensúlyba kerülhessen a két pólus viszonya. Talán rosszul értelmezem, de akkor kívánhatok-e magamnak boldogságot, harmóniát, bőséget és egészséget, tudván, hogy ha mindez domináns viszonylatba kerül az életemben, előbb-vagy utóbb a netagív pólusból is kell, hogy kapjak majd betegségek, nehézségek, megpróbáltatások, kudarcok, veszteségek formájában? Vajon lehetséges-e csak a pozitívra, a szépre, és a harmóniára fókuszálni, ha idővel "büntetésül", "tanításként" az Univerzum az ellenkező oldalból is ad majd nekem abból a célból, hogy visszaállítsa a felborult egyensúlyt? Persze az is lehet, hogy én értelmezek valamit rosszul.

nov. 20. 13:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne pár mondatban elmagyarázni hogy működik mindez, de jól látod ezt a részét a felismerésnek.

Ez a kiegyenlítődés azáltal jön létre az ember életében hogy a Teremtő önmaga megismerésében mindkét oldalnak teret enged, vagy másokat is meg önmagad is ugyanolyan intenzitással kell megismerned.Van egy pont ahol választás elé kerül az ember mert tudatosan felismerte a fejlődés lehetőségét de itt már a tudati erőit ennek a tudásnak kell szolgálatára állítani.Ha mások szeretetére koncentrálsz az Univerzum mindig olyan lehetőséget tesz az életedbe hogy Önmagad is szolgáld ezért sorsfordító eseményeket is megtapasztalhatsz.

nov. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11-es le tudnád fordítani (neki) konyhanyelvre?
nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ezeket értem (és köszönöm szépen az eddigi válaszokat is!), viszont egy dolog még moszoszkál a fejemben és nem teljesen világos. Értem, hogy az Univerzum nem a pozitívat egyenlíti ki a negatívval, a negatívat pedig a pozitívval, hanem a karmát és az elmúlasztott dolgokat (és hogy ennek tükrében a lélek választja meg az eljövendő eseményeket) de ha a lelki fejlődés elengedhetetlen része az, hogy akadályokkal, nehézségekkel, és fájdalommal is szembesüljünk, mert ezek óriási fejlődési potenciált rejtenek magukban, akkor - legalábbis gondolom én - nem fókuszálhatok mindig a szépre és a pozitívra, és magamnak sem kívánhatok mindig jót (azt gondolván, hogy másoknak is csak akkor adhatok, ha van miből), hiszen ha sikerül is bevonzanom a boldogságot, anyagi stabilitást, egészséget, és örömteli emberi kapcsolatokat, akkor az Univerzum egy idő után negatív eseményeket, élményeket is küld majd óhatatlanul, ha a mérleg nyelve túlságosan a pozitív irányban van, hiszen mindig nem lehet minden szép, örömteli, és boldog, és gondolom ezt az Univerzum sem nézi jó szemmel, ha arra törekszik, hogy mindent egyensúlyban tartson. Viszont elvileg az Univerzum, és minden létező alap rezgése valahol a szeretet kell, hogy legyen, ha pedig ez így is van, nem lehet egy büntető gépezet az Univerzum pusztán azt látva, hogy valaki a szeretetre, jóra, szépre, harmóniára törekszik, és rögvest küld az ellenkező pólusból is, ha túlcsordul az egyik oldalon a mérleg nyelve...
dec. 4. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!