Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos a Föld vagy geoid alakú?

Lapos a Föld vagy geoid alakú?

Figyelt kérdés

Igaziból szívem szerint a tudományba tenném érdekes, talán abszurd kérdésemet, de tuti kipaterolnák a modik onnan. Mert hát sokan evidenciának tekintik, hogy Földünk geoid alakú, hivatkozván sokféle kutatásra, de mégis oly sokáig laposnak hitték, illetve hiszik egyesek mindmáig, hogy az már elgondolkodtató. Mármint: miért hiszik, vagyis van-e erre valami bizonyíték, arra lennék kíváncsi. Szerintem nem valószínű amúgy, hogy lapos.


Aki csak annyit akar írni, hogy van már ilyen kérdés, az inkább ne írjon semmit pls, mert tényleg vannak ugyan, de azok nem az én kérdéseim, és én sajátot akarok.



nov. 27. 11:00
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
18: de akkor most szerinted lapos vagy gömb? Amit írtál nem bizonyít semmit meg, ez max viccnek használható.
nov. 27. 15:04
 22/29 A kérdező kommentje:
Gravitációban hisznek a hívek?
nov. 27. 15:04
 23/29 anonim ***** válasza:
48%

A Föld alakja tudományosan nevezett néven forgási ellipszoid. Mindössze 1-2 százalékkal tér el a gömbtől a legrosszabb esetben (kb. 40 km).


A "geoid" alakot arra szokták használni, hogy a tengereket, hegyeket is belevegyék. De igazából a hegyek és a tengerek miatt még ennél is kisebb, néhány ezrelékkel tér el a forgási ellipszoidtól a valódi geoid (kb. 10-20 km).


Ha megállna a föld forgása, akkor viszont a tengerek áramlásával tényleg gömbbé formálódna az égitest. Mindez persze csak az élőlények szempontjából lenne tragikus, az egész Föld szempontjából ez jelentéktelen.

nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem lapos. A múltkor véletlenül leléptem a végéről. Alig bírtam visszamászni.
nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
23-as köszönöm a pontosítást.
nov. 27. 16:26
 26/29 A kérdező kommentje:
24-es, sajnálom, hogy ilyesmin kellett keresztülmenned, remélem sikerül túltenned magad rajta.
nov. 27. 16:28
 27/29 Darius- ***** válasza:
100%
Mivel a tér relatív az űrben, sosem lehet tudni. Tehát nem minden az, aminek látszik onnan. Mégis mindent egybevetve szerintem úgy 90 %-ban kerek és a sarkoknál lapított.
nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
5%
A föld márpedig lapos.Itt meg mindenki eretnek.Ja és balaton sincs,na az csak egy illuzió...
nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez már meg bukot. Sok oldal foglalkozik vele, tudományosan is bizonyitották a tudósok hogy üreges a föld. Több milió éve élnek humanoidok a föld belselyébe. Szerintetek a föld magját ami töb milió fokos nem használják már régóta értelmeseb civilizációk?
dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!