Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos a Föld vagy geoid alakú?

Lapos a Föld vagy geoid alakú?

Figyelt kérdés

Igaziból szívem szerint a tudományba tenném érdekes, talán abszurd kérdésemet, de tuti kipaterolnák a modik onnan. Mert hát sokan evidenciának tekintik, hogy Földünk geoid alakú, hivatkozván sokféle kutatásra, de mégis oly sokáig laposnak hitték, illetve hiszik egyesek mindmáig, hogy az már elgondolkodtató. Mármint: miért hiszik, vagyis van-e erre valami bizonyíték, arra lennék kíváncsi. Szerintem nem valószínű amúgy, hogy lapos.


Aki csak annyit akar írni, hogy van már ilyen kérdés, az inkább ne írjon semmit pls, mert tényleg vannak ugyan, de azok nem az én kérdéseim, és én sajátot akarok.



nov. 27. 11:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%

Ha a lapos Földből ténykérdést akarsz csinálni, akkor három kimenetele lesz:

- átrakják az Ezotériába, az ottani trolloknak

- átrakják a Humorba, az ottani trolloknak

- törlik


Nem igaz, hogy sokáig laposnak hitték. 2000+ éve már alátámasztották számításokkal, hogy nem lehet az. Lehet kevered a geocentrikus-heliocentrikus nézettel, amiben azt vitatták, hogy a Föld vagy Nap körül keringenek az égitestek.

nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem geoid alakú. Egyébként a tudomány rovatból sajnos sok olyan kérdést is áttesznek ide, amelyek maradhatnának ott.
nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem lapos.

Nem ültem soha repülőn,az űrbe se voltam,meg még hajón se utaztam.Az, hogy van egy földgömbünk otthon a nyolcvanas évekből az nekem nem bizonyíték.

nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
A műholdak korában ilyesmit kérdezi nem valami bölcs dolog.
nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, a 21. században vagyunk: a fényképezőgépet feltalálták a 19. század közepén, a repülőgépet a 20. század elején. Ennek fényében egyetlen bizonyítékot kérek a lapos Földről: egy fényképet a Föld széléről.


Az, hogy egy konzisztens modellel nem tudtak előállni a laposföldesek (ami megmagyarázná az éghajlatok változását, az időzónákat, az iránytűk működését stb.), az egy másik kérdés.


Ezzel szemben a geoid alakú Föld számára minden adott.

nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

1-es: na látod igazad lett, áttették az Ezotériába, amihez semmi köze. Nem értem, az Egyébbe miért nem fért bele. Na mindegy.

Igazad lehet. Valóban a geocentrikust hitték sokáig, azt, hogy lapos, viszonylag rövidebb ideig gondolták, persze ez esetben felmerül a kérdés, mi számít rövid időnek. Mert a maghasadáshoz képest nyilván hosszú idő volt az is, viszont ha azt vesszük, meddig “él” agy átlag csillag, szemvillanásnyi csupán az emberi evolúció teljes időtartama is.

nov. 27. 12:19
 7/29 A kérdező kommentje:
3-as, oké, de miből gondolod, hogy lapos? Az, hogy tagadsz egy állítást (vagyis most azt, hogy a Föld nagyjából gömbölyű), nem jelenti azt, hogy egy másik automatikusan igaz, mert a Föld, ha nem gömbölyű, lehet akár banán, vagy cica alakú is, nem feltétlen lapos. Tehát mik a bizonyítékaid?
nov. 27. 12:22
 8/29 A kérdező kommentje:
5-ös: jó, de akkor miért gondolnak ilyet? Csak alapozzák valamire állításaikat? Vagy csak ebben hisznek és kész? Az azért elég fura lenne.
nov. 27. 12:24
 9/29 A kérdező kommentje:
4-es: én nem tagadom, csak a bizonyítékokat keresem a laposra, ami alapján ezt hiszik, nem is kevesen. Gondolom van valami válaszuk a műhold dologra is.
nov. 27. 12:25
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

#8: egy dolog a bizonyíték, másik, hogy mit és miért akarok hinni.


A Laposföld elmélete a jelenlegi kontextusban egy összeesküvés-elmélet: csak úgy állja meg a helyét, ha azzal együtt tálaljuk, hogy a "TudjukKik" átvernek minket.

Az összeesküvés-elméleteknek megvan a maga mechanizmusuk: de összességében a legegyszerűbb úgy tekinteni rájuk, mint olcsó, gazdaságos eszköz arra, hogy az ember a többségnél okosabbnak érezze magát, akit átlát mindenen.


A bizonyítékok csak másodlagosak, a konklúzió megelőzi őket. Ha van is valami, tudományos kontextusban nem állják meg a helyüket.

nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!