Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A magyar természetfeletti nép...

A magyar természetfeletti nép lehet?

Figyelt kérdés

A világ első nemzete, amelyik kereket használt, a magyar volt.

A világ első nemzete, amelyik írt, a magyar volt.

A világ első nemzete, amelyik távcsövet használt, a magyar volt.

A világ egyetlen üzenete, mely bizonyítottan más bolygóról származott, magyarul volt. Na?


dec. 9. 08:06
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez az állítás így biztosan nem igaz, hiszen még mindig nem definiáltad, mit értesz "természetfeletti" alatt.

Így csak valami zavaros, szemantikai fekete lyuk az egész.

dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
10 - Szóval É-Korea, Afganisztán, Irak, Irán, meg az Afrikai országok mind jobbak?
dec. 9. 15:14
 13/48 UlfOrmson ***** válasza:
90%
Az egy kicsit se zavarjon, hogy a kereket és az írást is a sumerek találták fel. Tudom, egyes körökben divat őket magyarnak tartani, csak hát ez nem igaz. Már csak azért sem, mert azok a szövegek, amikkel igyekeznek ezt alátámasztani, nem sumer hanem akkád nyelven vannak (egy sémi nyelv, a héber és az arab rokona).
dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

A magyar is csak egy nemzet a sok közül, noha világviszonylatban több dologban élen vagy élbolyban vagyunk (nem csak az öngyilkossági statisztikában).

Ennek egyik oka lehet állítólag, hogy itt a szomszédos népekkel történő genetikai keveredés okozta "vérfrissítés" jó képességeket hozott ki. Csak nem mindenkiből.

dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
26%

"Csak nem mindenkiből."

Azért ne keseredj el, lehet neked is van valami rejtett dolog amiben jó vagy.

dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
91%

A kérdésed és az alatta lévő állításaid kb egy törött elmével egyenlő.

"A világ első nemzete, amelyik kereket használt, a magyar volt." Én azt hittem, hogy a sumérok voltak, azt hiszem rossz történelem órán vettem részt.

"A világ első nemzete, amelyik írt, a magyar volt." A helyzet az, hogy a kínaiak voltak azok. A legkorábbi írást meg szintén a suméroknak köszönhetjük, habár az inkább ékírásként van számon tartva. De lehet a te adataid a helytállóak erről is.

"A világ első nemzete, amelyik távcsövet használt, a magyar volt." Már az ókori Egyiptomban és Görögországban de talán még a suméroknál is voltak a csillagok vizsgálásár szakosodott emberek. Magát a távcső feltalálását főleg a hollandoknak és a németeknek köszönhetjük.

"A világ egyetlen üzenete, mely bizonyítottan más bolygóról származott, magyarul volt. Na?" Ennél a kérdésnél jöttem rá, hogy az előző hármat sem kellett volna megmagyaráznom. Szerintem feküdj le az ágyikódba, kapcsolj be valami Tóth Gabis matyóhímzéses ruhában táncikáló klippet és a magyar zászlót a farkad köré csavarva élvezz bele!

dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
86%

És mindenki tudja, hogy a piramisokat is magyarok építették, ráadásul két hét alatt, mikor átjöttek Dél-Amerikából a saját építésű hajóikkal, hogy kokaleveleket szállítsanak át Afrikába és Európába.

De sajnos mind egy nagy átverés áldozatai vagyunk, és ezekről az érdemekről nem szólnak a koncepcionált történelemkönyvek.

A lényeg, hogy mi tudjuk, mi az igazság.

dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
21%
#10 azért ez így elég meredek állítás... Európában valóban nem a legjobbak között van, de világviszonylatban Magyarország az élbolyban van. Kb 190 ország van a világon, ebből Magyarország a toplista 35. helyén van életszínvonal tekintetében ("Bezzegrománia 40.) Úgyhogy függetlenül a politikai helyzettől, meg attól hogy sok embernek rossz, az jusson mindenkinek az eszébe, hogy másik ~150 országban még rosszabb a helyzet. Amikor ilyeneket látok hogy "legrosszabb ország a világon" mindig arra gondolok, hogy ezt tipikusan valaki olyan írta, aki elment a maglódi Auchanba és azt hitte külföldön van. Aki szokott utazgatni, az tudja hogy nagyon is szerencsések vagyunk hogy európaiak vagyunk. Csak nyilván ha valakinek nincs összehasonlítási alapja, könnyen mondhatja hogy milyen rossz nekünk, az ember mindenhol panaszkodik. Még svájcitól is hallottam szidni az országát hogy milyen rossz nekik
dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
82%
18#ez a tipik magyar hozzáállás, hogy húzd meg magad, mert lehetne rosszabb is...én azt látom hogy folyamatosan, egyre rosszabb, és tesznek is rajta a vezetők hogy ez így legyen.
dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

16 - "Én azt hittem, hogy a sumérok voltak, azt hiszem rossz történelem órán vettem részt."

Valóban. Ugyanis ezt már évekkel ezelőtt megcáfolták. Ezt a teóriát sumér történelemhamisítók terjesztették.


"A helyzet az, hogy a kínaiak voltak azok."

Informálódj, mielőtt ilyen butaságot kiírsz!


"Magát a távcső feltalálását főleg a hollandoknak és a németeknek köszönhetjük."

Téves!


"Ennél a kérdésnél jöttem rá, hogy az előző hármat sem kellett volna megmagyaráznom."

Legalább elismered, hogy erre már nincs válaszod, ez becsülendő.

dec. 9. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!