Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A magyar természetfeletti nép...

A magyar természetfeletti nép lehet?

Figyelt kérdés

A világ első nemzete, amelyik kereket használt, a magyar volt.

A világ első nemzete, amelyik írt, a magyar volt.

A világ első nemzete, amelyik távcsövet használt, a magyar volt.

A világ egyetlen üzenete, mely bizonyítottan más bolygóról származott, magyarul volt. Na?


dec. 9. 08:06
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
#29 nem, ezek szerint nem ismerem. Ezért kértem hogy világosíts fel és küldj egy forrást ami téged támaszt alá. Nos? Van valami ilyen forrás ami téged igazol?
dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

31 - "Az első távcsövet Topáki Vilmos készítette 1582-ben."

Ennyi.

dec. 9. 20:19
 33/48 anonim ***** válasza:
29%
Tekintve, hogy a magyar nép meglehetősen röghöz kötött szkeptikus, szerintem ez az elmélet kizárt.
dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%
#32 Ez elég nagy "szilvásbukta" mivel a legnagyobb keresőmotornak, a googlenak sincs fogalma arról, hogy ki az a Topáki Vilmos. :D Azért ezen kivételesen jót nevettem.
dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
34 - Szóval szerinted csak az létezik a világban, amit te ismersz. Hát jó...
dec. 9. 20:51
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

#32 egy forrást kértem, nem idézetet. Idézni én is tudok

"a távcsövet 1608-ban készítette el először egy holland lencsecsiszoló". Ettől ez még nem válik forrássá. Én lunket kérek vagy valami irodalmi hivatkozást és akkor elhiszem. Az hogy idézőjelek közé beraksz valamit még nem lesz hiteles forrás. Úgyhogy még mindig várom a forrást

dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 UlfOrmson ***** válasza:
65%

Esetleg a tanulmány címét leírhatnád, ahol a Topáki Vilmosra vonatkozó adat van, mert ha hozol egy idézetet, azt le is kell hivatkozni

Amúgy nem szeretek személyeskedni, de te kihozod belőlem: komoly érv vagy lobotómia mellett, csak értelmesebb lennél tőle

dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként most én is kicsit utánaolvasgattam ennek, és mindenhol azt látom hogy nem a VOC fejlesztette ki az első távcsövet. Anno nagyon érdekelt a téma, és valami dokumentumfilmben láttam hogy a VOC megrendelésére tervezték meg, és ők kezdték el használni először. Úgyhogy nem tudom mi a pontos igazság. A lényeg hogy mindenképp holland volt a feltalálója, csupán abban kételkedem hogy magánszemély volt-e vagy a részvénytársaság finanszírozta
dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
75%

Természet feletti? 🤣


Inkább természet alatti 🤣

dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%
#35 Most direkt elkezdtem keresgetni a "Digitális Tudástár"ban, ami az egyik legjobb, lektorált, és hiteles folyóirat, ott még csak Topáki vezetéknevű ember sincsen, nem még Vilmos! Ha lett volna ilyen találmánya, akkor történelmi személy lenne minimum.. Nem az, hogy én nem ismerem, hanem egy újabb kitaláció részedről! Kérd meg férjedet, hogy "kezelgessen" gyakrabban, akkor talán nem jut időd erre a sok f@szságra!
dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!