Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi okozhatja? Mentális vagy...

Mi okozhatja? Mentális vagy természetfeletti probléma?

Figyelt kérdés

Teljesen paranoiás vagyok, szinte a nap minden percében. Lefekvéskor tetőzik. Mindenféle horror lényt elképzelek, hogy felém tart,félek megfordulni. Sokszor érzem úgy, hogy figyelnek.

Próbáltam nem gondolni semmire, de hiába.

Lehet valami vagy valami mentális gondom van? :(


jan. 18. 13:16
 1/8 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem tudom mióta tart ez, nem említetted. De könnyen lehet kezdőddő paranoia.

Nekem is volt hasonló depressziós időszakokban. Bár nekem nem kellett hozzá lefeküdni, elég volt, ha besötétedett. Persze rossz ötlet volt ebben az időszakban horrort nézni, de erre csak utólag jöttem rá. Az sokat rontott a helyzeten.

Napközben is érdemes figyelned a hangulatodat. Nem vagy e levert, apatikus, szorongó. Ha az vagy, ezt valahogy kezelni kell. Akkor az éjszakai paranoid hangulat is elmarad.

jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nézesd meg CT-vel az agyad, mert egyre inkább ott tart már a tudomány, hogy ezek oka agysérülés.


"A traumás agysérülés (TBI) után gyakoriak a pszichiátriai rendellenességek. Az ezen a területen végzett kutatások fontosak a betegek ellátása szempontjából, és támpontokat adhatnak az elsődleges pszichiátriai zavarok megértéséhez. Itt közelítjük meg az epidemiológiát, a diagnózist, a kapcsolódó tényezőket és a fő pszichiátriai rendellenességek kezelését a TBI után. Végül a tudás jelenlegi helyzetét tárgyaljuk ezen a területen.

...

A DSM-IV-TR magában foglalja a TBI utáni paranoid típusú személyiségváltozást is, amelynek fő jellemzője a gyanakvás, vagy akár paranoid elképzelés. Ez a meghatározás problematikus, mivel a dominánsabb pszichotikus tünetek jobban jellemeznék a TBI miatti pszichózis diagnózisát. Ezért az előfordulási arányok meglehetősen eltérőek az irodalomban (2-től 48%-ig), még hasonló diagnosztikai eszközök használata esetén is"

[link]

jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, de súlyosbodott és kórházba kerültem. (Napi 8x elájultam, állandóan féltem otthon lenni, hallucináltam)

Érdekes módon nem találtak semmit, sportolást és életmódváltást javasolt a doki.

Megerősödtem testileg és lelkileg (!)

5 év eltelt azóta, semmilyen problémám nem volt, teljesen elmúlt.

Pszichológushoz fordulj szerintem, ha rosszabbodik, lehet, hogy valami régebbi traumát nem tudsz feldolgozni.

jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Baj van a fejedben keress fel egy orvost.
jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És ne nézz horror filmeket. Ezt sem említetted, de ha néztél a közelmúltban ilyesmit, akkor ez is hatással lehet rád, ha nagy érzékeny típus vagy.


Én ezért nem nézek horror filmeket. 1 horror film = 3-4 hónap rettegés.

jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezekkel töltötted tele az agyad
jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"Én ezért nem nézek horror filmeket. 1 horror film = 3-4 hónap rettegés."

Én sem nézek, de azért, mert értelmetlen, gyakran gusztustalan jobbára egy kaptafára mennek. Egyet láttunk, hasonít a többi is.

Így még csak újabb élményt sem jelent, ezért aztán felesleges az időt pazarolni.

Amúgy nem visel meg külösebben.


De ismertem olyan fiatal nőt, akinek a kérdésben megfogalmazott problémái voltak.

Anyai ágon örökölhette, mivel az sem volt tiszta teljesen. A lány próbált még templomba is menekülni a "rémek" elől, meg ezoterikus tévhitekbe, de ezek tévutak nyilván.

Végül szakszerű kezelésre szorult.

Meg le kellett állni egyéb szerekkel, amiket állítólag szedett.

jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lenn az utszán nincsen kegyelem,

De hidd el, van segítség, ne törj meg te sem.

Paranoiás gondolatok, mint egy sötét éjjel,

Lélek mélyéről jövő félelmek, mintha démonok cikáznának körül.


Lehet mentális út, lehet természetfeletti kihívás,

De egyik sem szorul a szív mély fagyára, egy másik világ kiszámíthatatlanságára.

Az utszánon fiatalok és gyerekek járnak,

Az élet útvesztőjében mindenki küzd a félelmeivel, járja a saját útját.


MC Zsolax reppel, a válasz lehet a zenében,

De ne hagyj ki segítséget, ha a lelked mélybe süllyed.

A szerelem hiányzik, mint a fény a sötétségben,

De van remény, hogy megtalálod az utat, ahol a félelem már nem számít semmit se.

jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!