Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod az imádkozá...

HunLo kérdése:

Mi a tapasztalatod az imádkozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokáig nem voltam isten hívő ember.(Most se tartom magamannak!)

Mostanában kb 1hónapja elkezdtem imádkozni istenhez.

Azt vettem észre ,hogy az életemben egy csomó jó dolog kezdettel történni.


-Lett munkahelyem

-Ebből adódóan elkezdtem vásárolni dolgokat és rendszerint ,mindig amit venni akartam olyan szerencsés voltam ,hogy rendszerint enyém lett az utolsó.

-Illetve javult én szerintem az alvás minőségem is. (ez előtt borzalmas volt!)



febr. 1. 17:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Jav:,,(Most se tartom magamannak!)"

Inkább úgy írnám le ,hogy hiszek istenben ,de nem vagyok elvakult.

febr. 1. 17:17
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Szart se ér
febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Grimfox ***** válasza:
92%

A hit, még ha nem is teljes odaadással érzett hit, de pozitív, nem félelmen alapul, akkor jó hatással tud lenni az emberre. Ezen a ponton lényegtelen, hogy az isten, akihez imádkozol, létezik e, vagy sem. Vagy hogy meghallgatta e az imáid, vagy sem. A lényeg, hogy jó hatással van a mindennapi, és a lelki életedre is.

A vallásosság meg pláne nem befolyásolja mindezt. Sok esetben egy vallás dogmatikus tanai rontják a személyes istenélményed. Aminek pozitív élménynek kellene lennie, de sok vallás olyan dolgogat társít az istenéhez, ami csak ront az egyén életminőségén minden szempontból.

febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
28%
Elmebetegségre vall.
febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Hogy nem jó semmire.


Azért eléggé kicsinyes dolog azért imádkozni, hogy tied legyen az utolsó kakós csiga a pékségben... ha ilyen hatása van, miért nem inkább mások egészségért, a békéért stb. imádkozol?

febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Az ima erejében sokan nem hisznek.Pedig nagyon is kellene.A hálaadás kiveszett a mai emberből.Csak felróni tud dolgokat istennek.De megköszönni...Örülök ha úgy érzed hogy jobb irányt vett az életed.Csak így tovább.Isten létezik.Adj hálát mindenért.
febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok vallásos és nem is hiszek abban, hogy maga az ima segít, de abszolút azt gondolom, hogy ha valaki jól kezeli, nagyon pozitív tud lenni a hit. Igazából mindegy, hogy Istenben, a természet erejében, az univerzumban, egy szerencsehozó kabalában vagy akármi másban hiszel, a lényeg az, hogy ha úgy állsz hozzá, hogy sikerülni fog, amit szeretnél és jó dolgok fognak veled történni, akkor úgy is lesz. Egyrészt magabiztosabb leszel, ami valóban segíthet elérni a céljaidat, másrészt meg a pozitív látásmódod miatt jobban észreveszed az apró jó dolgokat és mivel erre koncentrálsz, úgy fog tűnni, hogy sokkal több jó történik. Ez egyszerű pszichológia, a kognitív torzítás egyik fajtája, semmi mágikus nincs benne, de valóban nagyon hatásos és sokat tud segíteni.
febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5-es

Ez a te válaszod

,,Hogy nem jó semmire.



Azért eléggé kicsinyes dolog azért imádkozni, hogy tied legyen az utolsó kakós csiga a pékségben... ha ilyen hatása van, miért nem inkább mások egészségért, a békéért stb. imádkozol?"


Mondataim:

,,Mostanában kb 1hónapja elkezdtem imádkozni istenhez."

,,Azt vettem észre ,hogy az életemben egy csomó jó dolog kezdettel történni."

,,-Lett munkahelyem


-Ebből adódóan elkezdtem vásárolni dolgokat és rendszerint ,mindig amit venni akartam olyan szerencsés voltam ,hogy rendszerint enyém lett az utolsó.


-Illetve javult én szerintem az alvás minőségem is. (ez előtt borzalmas volt!)"


Én nem mondtam ,hogy anyagias dolgokért imádkozok!

Én azt írtam le ,hogy milyen vélt hatása volt az imádkozásomnak!


Én pont ,hogy olyan dolgokért imádkozok miket leírtál!


,,ilyen hatása van, miért nem inkább mások egészségért, a békéért stb. imádkozol?"

febr. 1. 18:56
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Én Istenhívő vagyok, szoktam imádkozni. Nem követem azonban konkrétan egyik vallás tanait sem. Nem ülök minden vasárnap valamilyen gyülekezetben, de ha úgy érzem, hogy szükségem van rá, akkor elmegyek.

Nekem sokat segít a mindennapjaimban a hit és az ima.

febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Semmire. Amik törtènnek a világban, az nem egy jó és mindenható isten műve lehet.
febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!