Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért jár extázissal az...

Miért jár extázissal az önfeladás?

Figyelt kérdés

Minden olyan pillanatban mikor átadom magam egy helyzetnek,vagy embernek és kikapcsolom a saját igényeimet, átjár valami földöntúli borzongás. Mi lehet ez?

(A kérdés szándékosan van ebben a kategóriában)


febr. 17. 11:23
 1/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Az egységérzetet szokták így leírni, és az ego terhének csökkenését, letételét.
febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
17%

Embere válogatja, hiszen vannak mazochisták is, valakik még fizetnek is azért, hogy egy nő uralkodjon rajta, elnáspángolja stb.

Valaki más kontrollmániás, uralkodó, neki az jár extázissal.

Valaki alárendelt szerepet élvez.

Például én egyiket sem kedvelem.

febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Az nem extázisélmény!


Ha az lenne konkrétabban tudnád leírni!

febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak jól érzed magad az adott szituációban.

Azonban ezt nem nevezném "önfeladásnak", hiszen döndöttél egy előtted álló helyzetben, érzelmi vagy észérvek alapján, de döntöttél. Alkalmaztad a választás szabadságát. Ennyi.

Szerintem az önfeladás az, amikor nincs jó vagy rossz döntés, sőt maga a döntés sem létezik, megszűnnek az érzések és észérvek amik irányítanak. Tehát nézetem szerint ilyenkor az "extázis" sem jöhet létre.

febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Placebó.


Teljesen ellentmondásos ez: ha magad adnád fel, akkor hogyan vezethetne jó érzéshez? Nyilván ez egy másik módja csupán annak, hogy jól érezd magad, de nem jelent kategórikus különbséget.


Ha tényleg nem számítanának az igényeid, akkor kontraprduktív lenne olyan dolgot hajszolni, ami katarzishoz vezet.

febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is paradox. Vagy feladtad magad de akkor minek örülsz vagy nem, és vmi az öröned szolgálja.
febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Bipoláris vagy
febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!