Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha egy emberszerű robot...

Ha egy emberszerű robot öntudatra ébred, akkor az spirituális szempontból azt jelenti hogy bele ment egy lélek valahogy?

Figyelt kérdés
Már vannak nagyon fejlett ember szerű robotok de ez még csak a kezdet. Eljön az idő hogy a robotot meg a hús vér embert majd rá nézésre meg sem lehet különböztetni. Nagyon durva lesz. Akkor ezekbe is be kerül valahogy egy lélek? Mert ez másképp nem lehetséges elgondolni egy olyan embernek aki tudja hogy van lélek.

febr. 22. 16:26
1 2
 1/16 Grimfox ***** válasza:
66%

Ezt nem tudni, de nem valószínű, hogy a valódi öntudatot reproduálni tudjuk. Csak az éber öntudat olyan sokrétű, hogy még azt sem ismerjük teljesen, nemhogy a mélyebb rétegeket amiket keveseknél, és csak alkalomszerűen lehet vizsgálni. Szimulálhatja valami a személyiséget, és értelmet(bár ettől is messze vagyunk), de ettől még nem válik valódivá.

A másik probléma a kérdéssel, hogy nem csak olyan dolgok rendelkeznek lélekkel, amik rendelkeznek bármiféle öntudattal(emberi megítélés szerint). Nem az öntudat a lélek előfeltétele. A valódi élet szükséges hozzá, azt pedig nem tudjuk mesterségesen reprodukálni.

febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Meglévő lélek kerülhet bele, ilyen értelemben az emberi test is csak egy " biológiai robottest", de a robotban nem jön létre automatikusan lélek.

Egy emberi szintű lélek létrejötte milliárd évek, a teljes tapasztalati, tudatfejlődési láncon végig "kell" mennie, legalábbis a jelenlegi ismeretek szerint.

febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondoltam. Én is már egy meg lévő lélek voltam mikor ebbe a testbe jöttem.
febr. 22. 18:02
 4/16 anonim ***** válasza:

A kis szürkék mondták magukról, hogy ez nekik csak tenyésztett biorobot test, amit használhatnak, vagy eldobhatnak kedvükre.

Kb mint mi az emberi testet, csak ők egyrészt teljes tudatosan, másrészt kihagyják a születés, tanulás, felnövés, tudat kialakulása részt. De erről csak alig van átadott információ, szóval passz.

febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Volt régebben valamilyen reklám szerűség és abban egy robot beszélt akit a mesterséges inteligencia által hoztak létre és pont azt mondta, hogy a fő különbség közte és az emberek között, hogy neki nincs lelke
febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogyha diktálok akkor ennyi helyesírási hiba lesz benne 🤦🏼‍♀️
febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"hogy neki nincs lelke"

Jó, de neki tudata sincs, ezt beleprogramozták nyilván.

De ja...

febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a robotok általában programsorok alapján hajtanak végre különféle fejlesztők általi tevékenységükre bocsátandó parancssorokat. nem kell már más csak egy hacker aki ezeket a parancssorokat a magávéjá tudhatja, csak úgy mint napjainkban, különböző felületek rendszerénél, egy sima laptop segítségével is akár. ezért is rémisztő számomra ennek az oldala a jövőnek, hogy még akár a terminátor gépek lázadását is átélhetjük a valóságba, éles helyzetben mert ahogy említettem, ma is bele bele kontárkodnak informatikai bűnözők más tulajdonában lévő elektronikai termékekben szolgáltatásokba, akkor a jövőben miért ne tennék majd meg hasonlóan? para belegondolni. de visszatérve az alap kérdésre, szóval max csak a hacker (aki nyilvánvalóan egy ember) "lelke fogja megszállni".
febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Lélek csak élőlénybe lehet, robotba nem

Legfelejebb ha mesterséges, biológiai robot

febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A tudat viszont esetleg majd másolható, belehelyezhető lesz, azaz a személyiség, de csak tipp.
febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!