Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy spirituális...

Miért van az, hogy spirituális szempontból 2 véglettel lehet találkozni? A materialista-ateistával vagy a minden-összeesküvéselméletet elhivő sznob spiritisztával?

Figyelt kérdés

Miért nincs középút?


Ha ismerősi körömben leállok ezoterikusabb, spirituálisabb dolgokról beszélni 10ből esetleg, talán (!!!) 1 a fenti két oldal közötti középúton van valahol, úton, a többi min. 9 az vagy az egyik vagy a masik tábor tagja.

Bármilyen online felületen, közösségi térben, kommentekben ugyanez.


Vagy az a típusválasz van, hogy "nincs lélek", "a bolygók nincsenek ránk hatással", "Isten nincs", CSAK a nyugati orvoslás, mert bármi alternatív az kuruzslás. "Mekkora hülye vagy ha ezt elhiszed" "Látszik nem volt meg a 8 altalános." Ha hiszel bármiben, ami nem érzekelhető az 5 érzekszervvel, akkor szerintük hallucinálsz és elküldenek orvoshoz, mert "hátte beteg vagy".


Vagy az a típusválasz, hogy ő már látta előre, itt elsorolja mi mindent látott, az összes lehetséges összeesküveselméletét laposföldön át UFO-kon keresztül az oltásig, csipeking meg gyíkemberekig, apokalipszisig, az új Földig mindent cenzúrázatlanul ami a csövön kifér, és rámutat, hogy aki ezeket mind nem vette észre vagy nem tudta előre (mint ő és a sznob kasztja), meg ezt-meg-azt bevette az nincs még azon a spirituális szinten, ezzel burkoltan kicsit azért fürdőzik a saját "felsőbbrendűségében", hogy ő már milyen hűde fejlett spirituálisan, szinte már meg van világosodva, és olyan magas lovon ül, hogy űrszondát kell fellőni hozzá, mert amúgy nem hall meg téged, a kis "éretlent", akinek, "hiába, sokat kell még fejlődnie, de nem baj, majdcsak megtanulja..."


És a kettő között nincs SEMMI átmenet. De tényleg SEMMI. Vagy ebben vagy vagy abban, attól függően hogy a beszédpartnered hol van. Ha az ateistával beszélsz, akkor te vagy a hülye aki midnent elhisz. Ha a sznobbal beszelsz, akkor meg a kis éretlen, aki "még nincs azon a szinten".


Ezek kicsit eltúzott megfogalmazások, de talán így átjön és könnyebben érthető, hogy mire gondolok.


Olyan nincs, hogy a 2 között. Tehát, aki mondjuk hiszi, hogy több is van, mint az anyag, de nem gondolja, hogy már mindent tud és lát, és ő már odaért, ő már kész van?


Hanem mondjuk simán nyitott és szemlél meg tanul és kész?

Ilyen miért nincs?

Vagy ha van akkor hol? (Pontos koordinátája...? Akár a Földön akár a Földön kívül... 😂)


jan. 30. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos ez azért van, mert egyikük sem ért semmit sem az egészből. Aki meg laposföldes, az talán a rosszabbik véglet, mert ő meg van győződve róla, hogy mindent ért. Amúgy egyiknek se semmi köze a spiritualitáshoz, csak birkaság az egész, nem értenek ezek semmihez.


Felvázolok itt egy arany középutat az általad említettekből, ami talán sok mindenki számára emészthető:

- van lélek, ebben minden vallásos hisz; csak a részletekben nem értenek egyet

- a bolygók tényleg nincsenek ránk hatással, legalábbis spirituális tekintetben; csak elenyésző gravitációs hatással

- az összeesküvés elméletek nagy része igaz: földönkívüliek léteznek, a Covid oltás valóban káros, a chipek valóban jó eszközök lennének diktatúrát bevezetni

- DE: a Föld nem lapos, nincs apokalipszis (hacsak nem hozza saját magára az emberiség)

- működik a nem-nyugati orvoslás is, de ha véletlen mégsem hat, akkor be kell vetni a nyugatit


Az utolsó mondathoz: a Világegyetemben nem létezik abszolút koordinátarendszer. Minden relatív, minden mozog, semmi sem állandó. A Világegyetem közepe nem definiált, hiszen nem ismerjük a valós határait, illetőleg egy üres térben sincs mihez viszonyítani a látható világegyetem "közepét".

jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
79%
Van középút, sokan tartoznak ebbe a kategóriába, de ők nem hangosak. Mindig a radikális, végletes álláspontok a leghangosabbak.
jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Spiritális szempontból közhelyes, felszínes az észrevételed.
jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is, pontosan a Grimfox altal leirtakat akartam en is kifejteni. Spirikbol neten mindig a szelsosegeseket latja az ember, de nagyon sok kulturalt diplomas, uzletember, ertelmisegi van, aki nem ateista materialista, csak nem olyan debil kontejosok, mint azok a panelprolik, akik egyszer resztvettek valami asztaltancoltatason vagy asztralutazason es most mar valami megvilagosodott osi istennek tekintenek magukra.
jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az ateizmus nagyon is lehet spritiszta vonal mint ahogy a nemzeti liberalis sem hazarulo. Sot a materialista is lehet spirituszta mert sokan tudjak hogy atest mellett letezik a lelek es a szellem. Isten meg nem kell a sipritualizmushoz
jan. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát én bizony egyik sem vagyok, inkább lennék materialista, de sajnos saját életem alapján nem tudok már az lenni

Viszont én csak negatívat kaptam a spirituális oldalról, így nehéz elfogadni hogy létezik a világnak ez a része

jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. a kettő között vagyok. Egyik verziót sem zárom ki, de egyikben sem hiszek fanatikusan.
jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!