Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Malàt csak budhistàk viselhetn...

Malàt csak budhistàk viselhetnek, vagy olyanok is akik szeretik a távolkeleti kúltúrát ès vèdő amulettként hordjàk?

Figyelt kérdés

Règóta gondolkozom rajta,hogy vegyek egy malàt, bevvallom rézben tetszik is, viszont nagyon szeretem a japàn kúltúrát és magàt a japànokat. Tudom, hogy főkêpp tibetből szàrmazik és főleg a buthistàk hasznàljàk, de azt olvastam, hogy több tàvilkeleti nèp is hasznàlja ès viseli köztük japàn is.


Bevallom nem vagyok mèlyen vallásos, nem jàrok templompa és imàdkozni is ritkàn szoktam, viszont nagyon tisztelem a tàvolkeleti kúltúrát és úgy tudom a mala védő amuletként is hasznàlható,pl én szantálfából szeretnèk ami egy különleges, védett fa fajta és rengetek gyógyhatása is van. Szerintetek viselhető ékszerként amuletként, vagy csak a hithű budhisták viselhetik?


Előre is köszönöm szèpen a vàlaszokat!



febr. 23. 16:14
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%
A mala buddhista, a shingon(japán ezoterikus buddhizmus egy ága) például használja. Használhatod disznek, ékszernek. A buddhisták ezt úgy használják, mint a keresztények a rózsafüzért, ezen számlálják, hányszor mondták el az imádságot, a mantrát. A hinduknál, és még sok más helyen is használnak hasonlót, ugyanilyen célból. Ha ékszerként viseled, nem lesz hatása, de semmi nem akadályozza, hogy ilyet hordj. Ha pedig amolyan szerencsehozó, vagy védelmező kabalaként tekintesz rá, akkor egy idő után úgy is fog működni. Vallástól függetlenül.
febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen! Ment a zöld kéz! 🙂
febr. 23. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ADHD-soknak figyelem lekötő gadgetnek is ajánlják, vallástól függetlenül.
febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!