Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Örökre itt leszünk?

Örökre itt leszünk?

Figyelt kérdés

Tudom hogy inkább ezotériába hajlik ez a kérdés és csak nagyon lazán kapcsolódik a bölcsészethez, csak azért ide írom mert nem akarok 1 db normális válasz mellé 9 db másik troll választ meg hogy ne komplett idióták irkáljanak. Nem lesz benne vallás meg semmilyen spiritualizmus csupán spekulálni fogok.


A lényegre térve, szerintetek a tudatunk örökké létezni fog még halál után is? Jelenleg az az elfogadott tudományos egyetértés hogy amikor meghalunk egyszerűen megszűnünk létezni a tudatunkkal együtt. Az igaz hogy a testünk és maga a személyünk minden emlékkel, gondolattal, érzelemmel megszűnik de maga a tudat képes erre? Mikor mondjuk elalszol, vagy műtét közben altatás alatt vagy akkor a te szemszögedből a kép ugyanúgy folytatódik csak közben eltelik a valóságban mondjuk 8 óra de a te szemszögedből nézve nem volt kiesés, mivel a tudat nem képes érzékelni a nem-létezést. Ha évszázadokat aludnál át akkor sem lenne egy másodperc kiesés sem a szemszögedből. Ha mondjuk meg lenne rá a technológia és miközben aludnál átírnák minden emlékedet, agyi idegpályáidat meg mindent ami a személyiségeddel kapcsolatos akkor is abban a testben ébrednél fel, ugye?

Miért kellene tehát a halál által okozott eszméletvesztésnek másnak lennie? Maga a tudat ugyanúgy megjelenhet csak teljesen más formában. Az más tészta hogy azt a tudatot már nem gondolnád magadnak mivel nem a te emlékeid, agykémiád által diktált személyiséged, preferenciáid, vágyaid, álmaid tartalmazza, viszont akkor be kell hogy ismerd hogy amit te magadnak gondolsz az csupán ezeknek (agykémia, agyi pályák) az összege.

Nem tudom hányan láttátok kurzgesagt videóját erről a filozófiai témáról, ha érdekel ide belinkelem:

https://www.youtube.com/watch?v=h6fcK_fRYaI

A videó mondanivalója végül is hogy egyetlen tudat létezik (te, én, mindenki) ami az élet minden végtelen számú lehetséges formáját, megjelenését átélte és át fogja élni.

Itt van egy kicsit komolyabb videó a témáról (angol nyelvű):

https://www.youtube.com/watch?v=6TiFP_ghABo

A lényeg az hogy a kép sohasem áll meg, vagy így vagy úgy de folytatódni fog mivel a halál okozta nem létezést lehetetlen átélni mivel nem létezel.

Te mit gondolsz erről az elméletről? Igaz lehet?

Én amúgy egyáltalán nem örülnék neki ha ez igaz lenne, ez azt jelenti hogy minden létező szenvedést, tragédiát át kell majd élnem még ha nem is fogok rá emlékezni. Például kitudja hogy hányszor fogok újjászületni egy állatként pár napos korában széttépnek vagy egy életnek nem nevezhető rémálmot kell majd lehúzni egy gyári gazdaságban csak hogy lemészároljanak, vagy ha mondjuk megint ember leszek akkor is megkínozhatnak, megerőszakolhatnak, éhezhetek meg egyebek. Vagy valami ezeknél is sokkal rosszabb épp ésszel felfoghatatlan dolog fog történni. Én nem tudom hogyan tekinthet akárki is erre pozitív dologként, az átélt örömök, élmények, szeretet szerintem egyáltalán nem képes jóvátenni ezeket, de ez már csak az én személyes véleményem.



febr. 26. 06:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, valami hasonló lehet a helyzet.
Nem, a tudat örökre megszűnik létezni.
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem
febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Akkor még is belekeverted a vallást, ha reinkarnációt beleírtad. Allatként vagy emberként ujjászületni. Az már hit kérdése. Én speciel ebben abszolút nem hiszek.
febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Keves rontast kuldesz.
febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csalódtam hogy mégis át került ide a kérdésem. Ezek szerint a filozófiáról, létezésről csak itt lehet beszélni? Attól meg hogy megemlítettem a reinkarnációt a tagekben még nem tudom hogy miért kell rögtön vallàsosnak tekinteni a kérdést. Nyílván nem hiszek a buddhàban meg hogy halálodkor ő fog visszaküldeni ide szenvedni miközben vigyorog törökülésben. Egyszerűen arról van szó hogy a tudat sohasem fog megszünni attól függetlenül hogy az már nem "te" leszel viszont attól még a tudatod lehet hogy ott lesz.

Amúgy meg nem tudom mire játszák itt egyesek magukat hogy ez csak hit kérdése meg hogy egyértelműen meg szünsz létezni halálod után amikor se a tudósok meg se senki nem jött még rá hogy az agyban pontosan mi kelti az öntudatot vagy hogy egy mesterséges intelligencia meddig szimulálja csak az öntudatot és közben csak programkódot hajt végre és hogy mikortól kel ténylegesen öntudatra.

febr. 26. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam el...
febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!