Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy én...

Honnan tudhatom hogy én vagyok én?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha csak szimuláció az egész?
febr. 29. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Szúrd meg magad egy késsel, ha fáj, akkor valódi vagy.
febr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
20%
Általában a gondolat már maga is skizoid vagy egyéb problémák előjele, ezért érdemes mihamarabb kezeltetni. Kikezelni ugyan nem lehet, talán csak részlegesen segíteni rajta és a korral csak romlik az állapot.
febr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon jó kérdés. Már olyan rég világosodtam meg, de ma megint emiatt a kérdés miatt.
febr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szimuláció is, miért nem te lennél te?
márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyébként azért írtam a 2.-t, mert akiknek a szövegeit olvastam és ilyen elképzelésre komolyan hajlanak, azok zavaros bolond szövegek, sugárzik belőle a konteós, paranoid hajlam.

Az egész világ össze van esküdve az ő átverésére, nem normálisok ezek.

Kivételt képez, amikor elismert gondolkodók, kutatók is megszólaltak a témában, de ők nem komolyan, csak elméleti szinten eljátszadozva a gondolattal.

márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni. Csak példákkal alátámasztani, miszerint... van két pohár az asztalon. Honat tudom, hogy kettő van? Onnat, hogy látom, hogy nem négy, nem száz, nem egy, hanem kettő van. Honnat tudod, hogy te vagy te? Onnat, hogy nem lehetsz más. De ha más vagy, akkor is vagy valaki, tehát az a valaki vagy te. Az vagy te. És ezt tudod, hogy te vagy az Így hát jön az "én vagyok én" megállapítás.

De ha tudod, hogy te nem te vagy, hanem egy másik ember, akkor is tudod, hogy te vagy az a másik ember, ígyhát megint ott a tény, hogy te vagy te.

márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ez a "tudat" addig jó dolog, amíg valakinek ép az elméje.

Pontosan ezért számomra nagyon tanulságos is az időskori skizofrénia személyes tapasztalása, ha sajnáljuk is a beteget, természetesen.

Vannak például periódusok, amikor arra eszmél, ébred, hogy nahát, ez itt az én lakásom, a bútoraim, tárgyaim. Minden annyira ismerős, mégis mintha most került volna ide (mármint ő a lakásba).

Ezzel úgy elvan magának, folyamatosan ismételgeti, csodálkozik, hogy mi történt, hogy került ő hirtelen ide? (40 éve került oda.)

márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!