Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik istenben hiszel és miért?

HunLo kérdése:

Melyik istenben hiszel és miért?

Figyelt kérdés
Ha több isten hitű vagy akkor azt is elfogadom!

ápr. 7. 10:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Én hiszek valamiféle istenben.

Konkrétan én Brahmanban a legfelsőbb létezőben,kettőség nélküli ős okban.

De ennek ugye van 3 aspektusa én mind a hármat szeretem

Szóval

Teremtő=Brahma,Fenntartó=Visnu,Beteljesítő és pusztító=Siva


Én elfogadom mindenki vallását,hitét!

(Nem vagyok egy felekezet,szekta tagja sem.Én csak abban hiszek amit könyvekből olvasok,olvastam!)

ápr. 7. 10:16
 2/22 A kérdező kommentje:
Én azért hiszek istenben ,mert megnyugtatt ,hogy van lehetőség,esély arra ,hogy van egy hely ,ami a mostani világtól békésebb,szebb stb. ahova vissza lehet térni.
ápr. 7. 10:21
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Egyikben sem.
ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azért hiszek a keleti istenekben ,mert a keresztény egyház,vallás,hit nem szimpatikus.

Az hogy miért nem tudom.

ápr. 7. 10:27
 5/22 A kérdező kommentje:

3-es

És miért nem hiszel egyikben sem ha szabad kérdezni?

ápr. 7. 10:28
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Én a gyönyör Istenében hiszek és napról napra őt imádom!
ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Makviltocstli-ban?
ápr. 7. 10:55
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Jézusban hiszek és abban, aki Őt a világra küldte.


Tulajdonképpen Atya, Fiú, szentlélek formájában nyilvánvalóvá váló istenben hiszek. Ám ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy minden vallás ugyanezen Istent mutatja be és imádja. Egyes vallások úgy vélem több részét is megállapították Istennek, és külön elnevezve több Isten hitűként élték meg a kapcsolatot ugyanazon egy Istennel.


De azt sem tartom kizártnak, hogy ez a teremtő Isten saját magától bolmott alkotóira egy időre, hogy mindenkit a hit útjára tereljen. De azt is valószínűsítem, hogy a tudomány is ugyanezt az egyetlen létező Istent vizsgálja egy más aspektusból.


Úgy vélem Istent szabad szemmel nem lehet látni, erre alkalmatlan a 3 dimenzióhoz és egy irányú idősíkhoz szokott testünk és elménk. Isten pedig másképp érzékeli az időt és teljesen átlátja a kezdetektől a legvégéig az egész történelmet, akár szubatomi szinten is.


Én azt is valószínüsítem, hogy Jézus képes volt felismerni Istent és így valóban fia volt, hiszen végsősoron tőle származott. Szerintem Jézus akit csak lehetett erre a látásmódra tanított és Isten akaratának elfogadására. Elvégre ő mindent tud, látja a végkifejletet.


Kereszténynek vallom magam, szeretem olvasni a Bibliát, csak én mélyebben vizsgálom, mint a legtöbben.

ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as

Nagyon jó.

Én is vizsgálódom vallások,filozófiák terén ,de én inkább csak nagy vonalakban akarom tudni a dolgokat ,mint teljesen belemerűlve a részletekbe.

ápr. 7. 13:56
 10/22 anonim ***** válasza:
En csak a tudatalatti hatalmában hiszek
ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!