Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik istenben hiszel és miért?

HunLo kérdése:

Melyik istenben hiszel és miért?

Figyelt kérdés
Ha több isten hitű vagy akkor azt is elfogadom!

ápr. 7. 10:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Isten van.*

És ezért szerintem a kérdésnek is csak úgy van értelme, ha arról beszélünk, hogy miként értelmezzük magunkban, azaz milyen az istenképünk.


*Ezért is nevezik Egy Istennek.

De nem a Judeizmus vagy az Iszlám féle istenképre gondolok.


Én a Patandzsáli által megfogalmazott meghatározást fogadom el. Ő Isvara-nak nevezi. Ez Brahma-Visnu-Shiva egyben.

Farkas Attila Márton (Agnidatta) fordításában:


A szenves karma terméseinek hajlamai által érintetlen, megkülönböztetett alany.


... no persze itt minden egyes szónak különös jelentősége van, és ezek a jelentések Agnidatta és Gopála kommentárjaiból derül ki a Jóga-Szútra (a Patandzsálinak is nevezett Ananta tanítása a tudat leigázásáról) fordításuk kapcsán.


És ahogy én látom a Patandzsáli szutráiból kivilágló (világ)látásmód gyönyörű összhangban van az evangéliumi Jézusi tanítással.


Ezért is hiszek így, és mert szép,kerek, követhető, érthető a rendszer.

ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

21-eshez tartozik még, hogy szerintem Isten antropomorfizálása teljes önellentmondás.

Ugyanis, mikor az emberséget próbáljuk meghatározni és megkülönböztetni állattól vagy számítógéptől épp olyan fogalmakhoz nyúlunk, melyek ellentmondanak az Istenre használt jelzőknek. ti.: mindenható, örök, abszolút, mindenttudó stb...


Az emberi érzések, az erkölcsök, az ego, az énkép, vágy, az akarat, a célok, azaz a személyiség mind e földi létezés időbeli végességét, tér- és képességbeli korlátoltságát és elkülönültségét képezik.

Isten attól isten, hogy mindezek felett áll.

ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!