Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A gyógyító köveknek a képesség...

HunLo kérdése:

A gyógyító köveknek a képességeit honnan tudják ,hogy mi mire való?

Figyelt kérdés

ápr. 17. 18:41
 1/8 Grimfox ***** válasza:
57%

A régieket asszociációk alapján határozták meg. Szín, keménység, és hogy melyik istenséghez, bolygóhoz van rendelve(szintén szín, és hasonlók alapján). Pl az ametiszt lila, ezt a színt a szellemiséggel, szellemi tisztasággal hozták kapcsolatba, és ezért úgy tartották, hogy megakadályozza a lerészegedést.

Azok a tulajdonságok, amiket ma nekik tulajdonítanak nagy eséllyel a régi asszociációk felelevenítéséből, kultúrák összemosásából, és az újabban felfedezett ásványok esetén erős hasraütögetésből fakad. Láttam már leírást alig 10-20 éve felfedezett ásványról, hogy mi mindenre jó. Gondolom ezt is a new age mozgalomnak köszönhetjük.

Azt is tudni érdemes, hogy a köveknek eredetileg nem mindig, és nem minden körülmények között volt hatása. Majdnem mindig időponthoz, vagy bolygóálláshoz kötődött a kő hatása, vagy hatékonnyá tétele, valamint kombinálták különböző fémekkel, és gyűrűkbe foglalták őket. Ezeket pedig a hét bizonyos napjain lehetett csak használni, amikor a kő, és fém bolygója uralkodott.

A bibliában is említenek ilyen köveket, bár a hatásukra nem térnek ki. A főpap mellén egy fémlapon 12 drágakő, és féldrágakő volt foglalatban, ami a 12 törszet szimbolizálta. Hogy mi alapján párosították őssze a követ, és a törzset, a biblia nem írja le, de van egy olyan tippem, hogy a zsidó szent írásokban megvan a magyarázat asszociációra. Ha ott nem, hát a kabbalában.

ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Grimfox ***** válasza:
66%
Nem áltudományos, mert nem is akarják tudományosan megmagyarázni. Az erre irányuló kísérleteket az ezotériával komolyan foglalkozók, és a tudományos közösség is elveti.
ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem sok kövem volt és akkoriban nem voltak számomra elérhető dolgok h mi mire való. észre vettem h hogyan érzem magamat egy-egy kő viselésekor.

a citrint visektem a legtöbbszőr, mert azt mondták h skorpióhoz való. egyre depisebb lettem és öngyilkos gondolataim voltak a semmiből. aztán jóval később egy könyvben minden ásvány pozitív és negatív tulajdonsága szerint is ezt váltja ki a citrin, bár skorpió jegyűeknél nem kellene nagyon stb.


mára nem érzek semmi hatást a régi vagy az új köveimnél. nem tudom h miért.

ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
67%
Én is sokféle követ próbáltam már használni, de hatását egyiknek sem éreztem. Nem változott tőlük se a hangulatom, se az egészségem. Úgyhogy átálltam a gyűjtésre. Annak, amikor egy szép darabot találok mindenképpen pozitív hatása van a hangulatomra. Még ásványgyűjtő túrán is voltam egy csoporttal.
ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Engem nagyon érdekel a kövek általi hangulat,gondolat befolyásolás.

Hamarosan ki is próbálok néhány követ.

ápr. 18. 16:39
 6/8 Grimfox ***** válasza:
67%
A régen is ismert kövekkel érdemes kísérletezni. Hegyikristály, amtiszt, és a gyakoribb drágakövek(rubin, zavír, stb).
ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem is az a legjobb ha az ember maga gyűjti. a boltokban kaphatók talán úgymond kiszipolyozva vannak.


a karma gurun rendelt kristály karkötőimnek is vannak hatásai, ugyanis azok budhista áldásosak, de gondolom inkább az áldásos hatások érvényesűlnek mint a kristályoké.

ápr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 D-Mano ***** válasza:
68%

Ezoterikus tudást 3 féle képpen lehet szerezni. Tehát a gyógyító kövek működéséről is 3 féle képpen lehet ismereteket szerezni:

1) Eleve azzal a tudással születik valaki, vagy egyszer csak megkapja azt a tudást felsőbb hatalmaktól.

2) Spirituális gyakorlatok által kifejleszti bizonyos dolgok érzékelésének képességét vagy megfelelő meditációs technikákkal betekintést nyerhet a valóság más vagy magasabbrendű régióiba, ahonnan megszerezheti a tudást. Ide sorolom egy mester általi beavatást is, mert akkor a tudást nem szóval adja át, hanem ezoterikus módszerrel.

3) Tanulhat a dologról más emberektől vagy könyvekből, internetes oldalakról stb.


Én úgy vélem, hogy az Isten(ek) rengeteg ezoterikus tudást is átadtak az emberiségnek a történelmük kezdetén (és folyamán). És sok ember ért el olyan spirituális fejlettségi szintet, hogy betekintést nyerhetett bizonyos ezoterikus dolgok működésébe. Az így eleve kapott vagy megszerzett tudást adták tovább, tanították vagy jegyezték le az emberek, s a tudás így maradt fent.


Az emberi történelem évezredei során pusztultak el civilizációk, kultúrák, velük együtt a tudásuk egy része is. Mindig akadhattak olyan tanítványi láncolatok, ahol valaki olyan adta tovább a tudást, aki félreértett vagy elfelejtett belőle valamit. Mindig voltak olyan tanítók vagy uralkodók is, akik önös érdekből kitaláltak valótlan dolgokat, hogy azzal megvezessék az embereket.


Így nagyon sok tudás elveszett, torzult vagy éppen tévtanok terjedtek.


A kristályokat, gyógyító köveket tekintve is ugyanez a helyzet. Egy csomó tudás maradt fent, hogy melyik kő mire jó, s hogyan kell használni. De sokszor van az, hogy az egyik forrás vagy tanár mást állít, mint a másik, az egyik dolog működik, a másik meg nem. Ennek is az az oka, hogy sok a torzult, hiányos tudás és a tévtan.


Amióta a 20. század óta szinte bárki kiadhat könyveket, a 21. század óta bárki bármit írhat, mondhat az interneten, a spirituális és ezoterikus ismeretek világát elöntötte a tévtanok és a légből kapott hülyeségek óceánja. Aztán te meg mazsolázgasd ki, hogy mi igaz, és mi nem.


Bármikor ezoterikus segítséget szeretnél igénybe venni, akkor érdemes olyan szakembert keresni, akit egy józan (nem megvezethető, elámítható), megbízható ismerősöd ajánl, mert ő már maga megtapasztalta, hogy valóban hozzáértő az a szakember.

ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!