Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudatos álmodás az végül is...

A tudatos álmodás az végül is hallucináció, nem?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Maga az álom egy erőteljes (sőt igazából a legerősebb) hallucináció.
ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Szigorúan véve nem. A hallucináció az éber tudatra vonatkozó érzékcsalódásokat jelöli. Még a tévképzeteket sem lehet teljesen ide sorolni. A hallucináció során valamelyik érzékszervedhez kapcsolt észlelés keletkezik valós inger nélkül. Álmodban minden, ami történik, független az érzékszerveidtől, ezek erősen csökkent aktivitást mutatnak. Minden, amit tapasztalsz, teljesen az elméből származik, pont, mint amikor gondolkodsz, vagy emlékképeket idézel fel. A különbség, hogy az éber tudat nem szabályozza ezeket. Tudatos álmodásnál az történik, hogy visszanyered az áber tudatosságod egy részét, így az álmon belül valamennyi szabadságra teszel szert. De ez még mindig független az érzékszervektől, és észleléstől. Az álmot észleled másként. Ennek az ellentéte, amikor az éberségbe szivárognak be álomelemek, mint például alvásparalízisnél, az már hallucinációnak tekinthető.
ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

#1 Ez nem igaz. Az álom az álom, valószerűtlen és tudod, hogy az álom, nem a valóság. A hallucinációt nem tudod megkülönböztetni a valóságtól.


Úgy is meg tudnám fogalmazni, hogy az álomról tudod, hogy a fejedben van, a hallucinációról viszont nem, mert teljesen éber vagy, látod, hallod magad körül azt, amit éppen hallucinálsz, érzed a bőrödön a tapintását, mozgását. Álomban amiket látsz, hallasz és érzel, azok tompák, álomszerűek, nem valóságosak.

ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3 amikor almodsz, nem tudod hogy almodsz… pont ez benne a jó/rossz

Alomtol függően nyilván

Aztán amikor felébredsz még valós emlékként marad meg egy ideig, majd halványul.


El nem tudom képzelni hogy a tudatos almodasra hogy lehet képesnek lenni de ha lenne valamilyen szer amivel ezt elő lehet idézni, annak a feltalálója már milliárdos lenne hiszen ez olyan mint egy szimulátor, amiben kiélhetnénk bármilyen fantáziát…


A jövőben biztosan lesz erre lehetőség

ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Egyrészt de, tudhatod, hogy álmodsz és amikor felébredsz, tudod, hogy az álom volt. Hallucinációról akkor tudod csak, hogy hallucináció, ha már elég 'tapasztalt' vagy benne és akkor sem tudsz biztos lenni abban, hogy hallucinálsz, mivel mint írtam, teljesen valóságosnak tűnik. Ha majd egyszer részed lesz benne, akkor rájössz, hogy mennyire nem hasonlítható az álmodáshoz.
ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretném hogyha lenne benne részem mert eleve maladaptiv álmodozó vagyok ami az átmenet a valóság és a tudatos alom között

Viszont közel sem olyan intenzív, mint egy álom.

És nem, amikor álmodom én személy szerint sosem tudom hogy ez alom, kizárólag ébredés után.


Hallucinalini meg már bőven hallucináltam, mert betegség miatt volt már derealizációm, annak semmi köze az álmok világához, hogy torzul a valosagod.

ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Jah, hogy te nem az #1-es vagy, aki szerint az álom az hallucináció. :) Már látom, ő 4 pipás. Akkor neked nem kell magyarázni, hogy az álom össze sem hasonlítható a hallucinációval.
ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az álom nyilván nem hallucináció bár érzésben szerintem van bennük közös

Főleg a lázálom olyan

Mondom ezt úgy hogy szerintem a derealizáció hallucináció és volt már lázálmom is.

ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tudatos álom egyenértékű valóságosság szempontból az ébrenléti valósággal. Az tudatos álom csak azután homályos amikor felébredünk, közben nem homályos, sőt mivel igen nagyon érdekes jelenség az, hogy tudatában vagyunk annak hogy egy képzelt világ jelenik nekünk olyan nagyon valóságosan, ezért a kiélesedett figyelmünket kapja minden, és ettől csak még valósabb, mert ez egyébként fokozható, ébrenlétben is egyébként. Egyébként amikor tudjuk hogy álom és csodáljuk milyen valóságos egy képzelt világ, akkor az ébrenléti élet onnan nézve szintén homályosnak tűnik, de nem sokat agyal olyankor az ember, azonnali megvalósításban gondolkozik. Sok tudatos álmodás után elkezd feltűnni, hogy az ébrenlét is pont olyan mint az álom, szóval lehet hogy álom. Sok tudatos álom után el tudom képzelni, hogy tudatos álmodók, így valósan találkozhatnak. A hallucináció gondolom sok szintű lehet, nem értek hozzá, vagyis nincs benne tapasztalatom.
ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9 jó hat akkor meg inkább irigy vagyok, ha ez ilyen és várom a tuti tippeket hogy hogyan tudnék tudatosan álmodni

Kiskorom óta maladaptiv álmodozó vagyok, amire csak pár éve jottem rá, ez az előszobája, de sajnos baromira nem olyan mintha meg is élnéd….


Sajnos nekem álmaim alig vannak, maximum ha veketlenul a hatamra fordulok


Szóval mi a tuti módszer a tudatos almodasra?

A legnagyobb függőségem lenne

ápr. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!