Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Én ezoterikusnak szamítok ha(?)

Én ezoterikusnak szamítok ha(?)

Figyelt kérdés

Hiszek bizonyos szintig abban hogy körülvesznek energiák,be lehet vonzani dolgokat,a gondolatank hatással vannak az életünkre. Viszont nem hiszek az angyalokban,abban hogy minden értünk lenne,minden okkal történik (maximum abban hogy mindenből ki tudunk hozni szamunkra jót,de abban nem hiszek hogy valami felsőbb lényt érdekelné hogy nekem jó vagy rossz. Ez rajtam áll). Hiszek abban hogy az ember nem csak annyi amennyit itt megél,de nem hiszek a feltétel nélküli mindenkit szeretésben.tulsagosan erős bennem, hogy mindenkinek egyéni felelőssége a viselkedése és nem akarok olyat szeretni aki nem érdemli meg. Akkor sem ha hiszek abban hogy az ő lényegi energiája nem azonos az ebben az életében magára szedett személyiségével

Én ezoterikusnak szamítok vagy sem?


máj. 24. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
49%

Az ezoterika legfeljebb kis csoportoknak szóló tanítás, amely nem akar a külvilághoz fordulni, missziót folytatni, tömegeket szerezni.

Bármi, bárki jelenik meg a tömegmédiában ezoterikusnak cimkézve, az szükségszerűen nem lehet az.

máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"Hiszek bizonyos szintig abban hogy körülvesznek energiák,be lehet vonzani dolgokat,a gondolatank hatással vannak az életünkre."

Ez már ezoterikus hitvilág.

Nincsenek ilyen misztikus energiák.

Az energia, mint fizikai fogalom, tudományosan tisztázott, semmi misztikus nincs benne.

Az emberek gondolkodásában van ilyen evolúciós örökség, hogy beképzelnek dolgokat, ami a kőkorszakban még hasznos volt a túléléshez, de az utóbbi pár ezer évben már sokkal több kárt okoz, mint hasznot.

Például vallási konfliktusok, boszorkányüldözések, lehetne sorolni az emberi értelem fejlődésének állomásait, amibe rengeten belehaltak, megszenvedték és még fogják is.

Pedig mára itt vagyunk egy szinten és egyesek még mindig a középkorba tekintenek vissza, ez abszurd is.

máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!