Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális ára egy terápiának?

Figyelt kérdés
problémáim vannak, álmokkal kapcsolatban, így felkerestem egy szakértot aki talán tudna segiteni a problémáimon... szoval ö 4000Ft-ot kért egy ülésért. szerintetek ez ideális ár?
2010. nov. 22. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi a problémád,ha leírnád,talán más is tudna segíteni,ingyen.Mindenkinek annyi az ideális ár,amennyit még képes rászánni.Semmi sincs ingyen.Az álomfejtés pedig pszichológia.Tehát hasonló,mintha pszichológushoz mennél.Az sem lenne olcsóbb.
2010. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát érzem, hogy valami nincs rendben a lelkemben, nem érzem jol magam a boromben és nem tudom miért, mert az életem tulajdonképpen jol megy, boldog vagyok. és pár napja megtortént, hogy relaxácio kozben, amikoris az alfa állapot felé kozeledtem, elojottek régi érzelmek. azok amelyeket gyermekkoromban éreztem rémálmaim kozben... és ugy érzem csak egy szakérto segithet, talán egy hipnozis fel tudná tárni ezeket a dolgokat...
2010. nov. 22. 16:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
0 Ft, mert szart sem érnek ezek a terápiák. inkább keress egy pszichológust vagy pszichiátert.
2010. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

17:12! Ha már vagdalkozol, legalább legyél pontos. A pszichológus helyzetet tár fel és elemez. A pszichiáter elmeorvos. A PSZICHOTERAPEUTA ért a gyógyításhoz, aki lehet akár pszichológus, akár pszichiáter, aki a gyógyító tevékenységhez szükséges képzésben részt vett.

A pszichoterápiák között az integratív a leghatékonyabb, mert módosult tudatállapotban közvetlenül a tudattalanban rak rendet, alakítja át a negatív érzelmeket. Kérdező ilyesmi igényről szólt.

2010. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Gyanúsan olcsó ez a "szakértő", arra gondolok, hogy talán valamiféle néhány napos, esetleg hétvégi tanfolyamon szerezte tudását. Nagyon veszélyesek ők, mert valóban meg lehet tanulni néhány gyakorlattal például a módosult tudatállapotba juttatást, azaz közkeletű és téves nevén, a hipnózist, kínálnak ilyet bőven a neten. Akinek viszont NINCS TUDÁSA a gyógyításra, s ha előjön valamiféle "szörny" a tudattalanból, egyszerűen nem tud vele mit kezdeni, és kész a tragédia.

A pszichoterapeuták diploma után több éves képzésben tanulják meg a lelki gyógyítást. Méghozzá saját maguk finanszírozzák a nagyon magas képzési díjat, azaz tandíjat, éveken keresztül. Tehát nagyon drága tudást "szolgáltatnak". Tudtommal a legalsó tiszteletdíj 7000 forint egy "rendes" gyógyítónál. Majd ha professzor leszel, ennél sokkal többet fogsz kérni egy-egy előadásodért.

Most talán tájékozódhatnál kicsikét önképzésként az álmok világában. Meg fogod tudni, hogy amit rémálomnak vélsz, az tudattalanod nagyon jóakaratú, kódolt üzenete.

Ezen túl is sokat tehetsz magadért, jó közérzeted rajtad, gondolkodásmódodon múlik. Nagyrészt.

2010. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"elojottek régi érzelmek. azok amelyeket gyermekkoromban éreztem rémálmaim kozben".

Tovább töprengve információdon, ez éppen az, amiről szóltam, hogy szakember tud elbánni ezekkel a negatív, erős érzelmekkel, azt hiszem, valóban jól látod.

Gyerekkorod zűrös volt? Sok bánat ért? Lelkedet megsebezték? Nagyon értelmes ember vagy, hogy tudod, a lelki bajokra lelki gyógymód kell. De kerüld a sarlatánokat.

2010. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok én is ezekkel a kockázatokkal, tudom hogy nagyon meg kell válogatni, hogy kihez is fordulunk ilyen problémák esetében...ezért is szerettem volna itt tanácsot kérni Tőletek. ez egy olyan dolog, amivel nagyon ovatosan kell bánni, mert ha egy hozzá nem értő ember kezébe kerülünk, még nagyobb problémák születhetnek a "gyogyitásbol". gyermekkorom átlagosnak mondhato volt,csak későbbi éveimben voltak problémáim az apámmal.viszont ezek a gyermekkori rémálmok nem konkrét álmok voltak(amiket meg tudtam volna fejteni)-mármint nem álomképekből álltak, csak egy nyomaszto,fájdalmas érzésre emlékszek, ami sírásra kényszerített és arra, hogy félálmomban anyum ágyához rohanjak és ráborulva sírjak...szóval tulajdonképpen anyum rázott fel az álmombol.és minap ujra éreztem ezt az érzést....

egyébként,akihez én szeretnék menni, elolvasva az életrajzát, ugy gondolom, hogy talán neki meglenne a szakképzettsége.ha lenne időtök véleményt mondani róla, elolvashatjátok az életrajzát... azért tényleg nem szeretném hozzá nem értő kezekbe adni a lelkemet...

[link]

2010. nov. 22. 18:16
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt itt olvasd el, érdemes rákeresgetni a nevére is.

2010. nov. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hogy Te is utánakerestél, ezek után már nincs kedvem egy ilyen módszerekkel dolgozó önző ember kezébe adni magamat... inkább keresek más megbízható segítséget :)
2010. nov. 23. 12:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Amikor először találkoztam a reiki fogalmával, megvásároltam egy könyvet, hogy megtudjam, miről van szó. Hát, az a könyv semmi egyébről nem szólt, mint hogy a két reikis tábor egymást ócsárolta. Hogy melyik miért szemét. Mutogattak egymásra. Ki is dobtam a könyvet, és csak évek múlva ismerkedtem meg e módszer mibenlétével - kívülállóként, csupán az érdeklődő szemszögéből figyelve.

Látom, ez a háború még mindig dúl. Szegény reikisek. Ezek szerint nemigen sikerül egymás lelkének gyógyítása, hogy ennyi gyűlölködésre futja. E nyílt levél csupán egy érem egyik oldala. Bármi motiválhatja e hatalmas haragot, vádaskodást. Lehet, hogy az ezoterikusok egyszerűen irigyek társukra. Mit lehet tudni. (Aki erre reagál, kérem, indítson ezzel kapcsolatban kérdést, mert e vitának nincs itt helye.)

A levelet kár elfogadnod igazságként, mondom úgy, hogy általad találkoztam először Köves Péter nevével.

2010. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!