Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek abban hogy mindenki...

Hisztek abban hogy mindenki volt valami "előző életében"? Lélek, menny/pokol, újjászületés?

Figyelt kérdés

És most akkor ezek után is ujjá születünk?

Igazából ez csak kíváncsiság...

mert van aki azzal jön hogy a lelkünk itt marad, vagy ugye menny meg pokol ilyenek...meg van ez az újjá születés ..

Annyira nem hiszek ezekben,de kíváncsi lennék ki mit mond:)


2010. dec. 4. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek az ilyesmiben.

Azok hisznek benne,akik nincsenek megelégedve a jelenlegi életükkel. Számukra vigasz,hogy azért rossz az életük,mert az előzőben sok gazságot vittek véghez,és ezért bűnhődnek. Vagy azzal vígasztalják magukat,hogy a következő életükben nagyhatalmú,gazdag emberek lesznek.,

Vagy annyira fontosnak tartják magukat,hogy nem akarják elhinni,hogy haláluk után a világ nélkülük is működik. Ezért újra akarnak születni.

2010. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Első nincs igazad. Én hiszek az újjászületésben, pedig nagyon elégedett vagyok a mostani életemmel (bár szegény vagyok, sokszor szerencsétlen, és csak az álmaim vannak nekem). Nem hiszem, hogy az előzőben valami világmegváltó lettem volna, és a következőre is csak annyit kárnék, hogy érezhessem azt a szeretet, amit most.


Egyszerűen úgy gondolom, hogy a lélek örök, van Isten - ki hogy nevezi, én sem így hívom vallásom szerint -, és számomra az a leglogikusabb, hogy a lélek az életekben megszerzett tapasztalatok útján fejlődik.

2010. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Van reinkarnáció.
2010. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek ilyesmiben
2010. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
75%

Én hiszek is benne meg nem is ez szerintem olyan dolog, hogy senki nem tudhatja biztosan ezért nem akarok álláspontot foglalni, mert minek, ha úgyse lehet tudni... De már egészen kicsi korom óta valahogy tudat alatt érzem azt, hogy mókus voltam régebben, nincs semmiféle rajongásom irántuk csak kedvelem őket mint nagyon sok állatot, meg álmodtam már párszor, hogy mókus vagyok, és valahogy nem tudom elmondani, de érzem... Talán ezért nem vetem meg teljesen ezt...

16F

2010. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

mókus:)))) ez de aranyos!:D:)

16/L

2010. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
nem hiszek benne. Az egyetlen lélekben és a hozzá tartozó egyetlen testben hiszek.
2010. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen hittem Istenben, a pokolban a mennyben stb. ma már nem hiszek. Sokat imádkoztam, és soha az életben nem lett jobb, csak ha saját erőmből küzdöttem ki vmit. Eddig minden rossz után talpraálltam, m jöttek csőstől a gondok. 1 v.kiben hiszek, és az saját magam.

A halál után pedig azt gondolom, ahogy a testünk széthullik, úgy a tudatunk is, és a sok széthullott tudat új emberi testekben újraformálódik...és az már egy ,ás ember lesz minden tekintetben.

2010. dec. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Én is hiszek a reinkarnációban, bár nem kőkeményen, de talán még ez a legszimpatikusabb elmélet a sok közül.


Azt viszont nem tudom, hogy nem "hívő" emberek honnan tudhatnák, hogy a "hívő" miért lett az. Ez érdekes.

2010. dec. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

23:26


Mint a mókus fenn a fán, az úttörő oly vidám...

2010. dec. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!