Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vajon miért van az, hogy ha...

Vajon miért van az, hogy ha valakit megérintett az ezotéria, az önmegismerés, a spiritualitás, akkor a párkapcsolatában is ilyen társat vonzz be és tapasztalatom alapján az eddigi kapcsolatai meglazulnak, megváltoznak, vagy teljesen elmaradnak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
mert más szinten kezdi megvalósítani önmagát.az ismerősei,barátai furcsának találhatják,és nem tudnak vele mit kezdeni,mert előtte mondjuk együtt ittak,cigiztek,és az illetőt ez már nem érdekli.amúgy meg a hasonló a hasonlót vonzza,ez a vonzás törvénye.
2010. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a hasonló rezgésű a hasonlót vonzza. De akkor miért olyan nehéz megtalálni az igazit spirituális szinten ? Mintha kivetítenék egymás felé a problémáikat és szándékosan felnagyítanák. Bár gondolom, ez is tudatosság kérdése.
2010. dec. 10. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nálam például egyáltalán nem így történt. A párom nem ilyen érdeklődésű, a legtöbb barátom sem és az addigi kapcsolataim nem lazultak meg, amik pedig mégis, azok teljesen más okok miatt.
2010. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor vagy Te vagy nagyon toleráns, vagy a környezetedben élők.
2010. dec. 10. 21:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen arról van szó, hogy senkire nem tukmálom azt, amiben hiszek és a környezetem se rám, amiben ők hisznek. Ha valaki az önmegismeréssel foglalkozik, egy fontos felismerésnek el kell jönnie az életében, mégpedig annak, hogy ha valami megérint a külvilágból, azzal dolgom van, hogy okkal történnek velem dolgok. Nem tartom spirituális életszemléletűnek azt, aki folyamatosan harcban áll azokkal, akik más beállítottságúak, hogy meggyőzze őket. Ráadásul nem minden spirituális és nem minden igazság, pláne nem minden spirituális igazság, ami annak látszik. Aki ilyen útra lép, valamilyen szinten a mai világban főleg, szkeptikusnak is kell lennie, különben bármilyen hülyeséggel megetethetik spiritualitás címén. Tehát nem harcolni kell a szkeptikusokkal, hanem valamilyen szinten tanulni tőlük, nehogy az igazság helyett csak egy fantáziavilágot találjunk.
2010. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Senkire nem tukmálom, amiben hiszek, ezt már régen megtanultam. Mindenki a saját útját járja, ők is, én is. Egyszerűen arról van szó, hogy valahogy már nem elégít ki a velük való kapcsolat, beszélgetés. Jól elvagyunk egy szintig, de onnan üressé, tartalmatlanná válik minden. Tudom, hogy nem lehet elszállni, a spirituális gondolkodáshoz is szükség van józan észre, sőt....., ezért is hasznos sokszor egy materialista társ, hogy lerángasson a földre. De valahogy úgy érzem, elcsúszunk egymás mellett, folyamatosan nyílik az olló és másra, többre vágyom.
2010. dec. 10. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Megint az előző vagyok.

Igen, ez érthető. Viszont ha olyan emberekkel állunk kapcsolatban, akik szeretnek és elfogadnak minket, azokkal nem érdemes megszakítani a kapcsolatot.

Azokkal már igen, akik nem tudnak minket úgy elfogadni, amilyenek vagyunk.

2010. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ettől még kereshetsz, sőt az a legjobb, ha keresel olyan embereket, olyan társaságot, akikkel tudsz ezekről a dolgokról beszélgetni.
2010. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek 21:27-tel, az én barátaim sem épp a spirituális tömegből kerültek ki. Annyi, hogy nem reklámozom, hogy wicca vagyok, és ők sem tiltakoztak még az időnként magvas beszédeim miatt.

A barátság nem ezeken múlik :)

2010. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem most ennél sokkal bonyolultabbnak tűnnek a dolgok. Bizonyára nem ok nélkül.:)
2010. dec. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!