Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A testen kívüli élmény és a...

A testen kívüli élmény és a tudatos álmodás nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 14:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Hasonló. Álmodtam már úgy,hogy tudatomnál voltam és nagyon könnyednek éreztem a testem,de kívülről nem láttam!:D
2010. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs hozzá.

A tudatos álmodás közben irányítod az álmaid, mert rendesen képes vagy gondolkodni és fel is tudsz ébredni akármikor ha akarsz, stb...

2010. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz, mert a tudatos álomnál az álomsíkon vagy, azaz egy álomvilágban, a TKO-nál pedig valós környezetben.

Ha tudatosan álmodsz akkor lehetsz akár egy valóságban nem létező helyen, a valóságban nem létező személyekkel, és körülményekkel.

A TKO-nál pedig azt a fizikai valóságot érzékeled amiben vagy, pl a szobát ahol fekszel.

2010. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Nem ugyan az.Ha tudatosan álmodsz,akkor teljesen valószerűtlen dolgokat is elérhetsz az álmodban,kívánságod szerint,tehát kedvedre befolyásolod az álombeli környezetet,vagy cselekményt.

Testen kívüli élményben is találhatod magad idegen környezetben,de ez már nem álom,ez már valóság,valamilyen másik síkon.Itt már nem tudsz teremteni.

A tudatos álom és testen kívüli élmény között annyi a hasonlóság,hogy szándékosan is mindkettőből ki tudsz jönni.

2010. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Lényeges még az is,hogy a tudatos álom is csak egy álom,akkor is,ha képes vagy befolyásolni.

Testen kívüli élményben pedig,amint a nevében is benne van,a lélek kilép a testből és valamilyen formában valós dolgokat tapasztal,amit nem tud kedvére változtatni.

2010. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Oh, tényleg :D Köszi.
2010. dec. 18. 17:04
 7/30 anonim ***** válasza:

Digo.


Én láttam egyszer egy embert, kábítószer hatása alatt volt, és átélt egy komoly kis eseményt, de a fizikuma ott ült előttem, az ember pedig egy hajós csatában vett részt és teljes pontossággal elmesélte mi történt, amikor visszatért az effektből. Ott volt, érzett mindent.


Ez álom, vagy testen kívüli élmény?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg egy kábítószeres hallucinációja volt...
2010. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kábítószerek okozhatnak olyan élményeket, mikor tudatunk úgymond "elhagyja" a fizikai síkot, és ilyenkor találkozhatunk a valóságban nem létező "személyekkel", a valóságban nem létező szituációkban, helyszíneken.


Biztos mindenki hallott már Indián sámánok szertartásairól, amikor hasonlókat élnek át, Dél-Amerikai törzseknél mind a mai napig használnak hallucinogén szereket ilyen "utazásokhoz".


Az általad leírt eset nem klasszikus testen kívüli élmény, de simán lehet egy olyan asztrális projekció amikor a tudat egy másik síkra vetül, akár egy előző élet élményét is átélhette újra.

2010. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ha érdekel és nem csak élcelődésből leírhatom, hogy milyen a testen kívüli élmény, vagyis hogy nekem milyen volt...
2010. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!