Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elég rideg, morbid érzések...

Elég rideg, morbid érzések töltenek el. Vélemény?

Figyelt kérdés
Elképzelem, mikor pl az utcán járok, emberek között, hogy a többi ember amolyan előre beprogramozott úton, módon halad, mint a dekadencia. Nagyon nehéz megfogalmazni de, néha úgy érzem, hogy a világ minden egyes dolga az ÉN-t szolgálja, hátráltatja, segíti és romba dönti. Nos?
2011. jan. 14. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hmm...nem mondasz hülyeséget. Nekem is vannak ilyen morbid, elvont gondolataim. De nem foglalkozom velük. Eszembe jutnak, és kész. Filozófus-lélek vagy, ennyi, de még nagy dolgokra jöhetsz rá, ki tudja:)
2011. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hmm.....elég szürreális elképzelések, hogy érted azt pontosan, h olyan módon haladnak, mint a dekadencia?

Amúgy egy pszichiáternek ezt inkább ne mondd el, mert azonnal beutal vhova :D

2011. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvass Soren Kirkegaard-ot, a szolipszizmusról, a dekadenciáról, az angst-ról, meg még ha valamit kidob a gép és filozófus, akkor az ő műveit. Szerintem fogékony vagy rájuk, csak még lehet nem tudod.
2011. jan. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a világ minden egyes dolga az ÉN-t szolgálja, hátráltatja, segíti és romba dönti"


Én abban hiszek, hogy amit írtál az minden létező dologra igaz. Így alkot a világ tökéletes egészt, s ezt lehet isteni gondviselésnek, vagy determinizmusnak nevezni.

2011. jan. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van benne valami,ha arra gondolok,hogy a legtöbb ember fásult,sodródik,robot módjára él ,rábízza magát a "sorsra".Rajtuk teljesül be legkönnyebben az elméleted.

Meg kell próbálni tudatosan élni,kihasználni a szabad akaratot.Elfogadni,ha a sors segíteni akar és megpróbálni időben észrevenni,ha megpróbál romba dönteni.

2011. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bretso ***** válasza:
Ez rideg és morbid? Én a múltkor a metrón háromnegyed órán keresztül azon fantáziáltam, hogy lehetne kivégezni a körülöttem levő embereket, persze a lehető legkegyetlenebb módon. Mégsem tartom betegnek magam, mert nem tenném meg.
2011. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tehát valami olyasmit érzel, hogy rajtad kívül mindenki más valamiféle illuzió által életre keltett báb, és a világ minden egyes pillanata személyesen csak neked szól? Ha megjelenik egy cikk az újságban az neked szóló üzenet, ha dugó van az direkt téged akar szivatni, ha a kedvenc csokidat leárazza a Tesco akkor azzal a sors kifejezetten neked akar kedveskedni? Ez valóban morbid, így kezdik az üldözési mániások is. És teljesen normális, mindenki így érez.
2011. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, jól esik , amúgy művészléleknek tartom magam, legalábbis írok dalokat, számokat, gitározok , zongorázok, meg játszok egy metál bandában... És sokszor elkap ez az érzés... Gondoljátok el , hogy csak az létezik, amit látsz, ameddig a képzeleted elér,az az utáni dolgok meg csak akkor képeződnek le, ha elképzeled mi van ott. Szerintetek? szerintem érdekes... bár így érettségi előtt nem tudom hogy ezen kéne-e gondolkodnom:D
2011. febr. 1. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!