Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció/relaxáció során...

Meditáció/relaxáció során tapasztalt már közületek valaki ilyet? Kikapcsolt az agyam! Mi lehetett ez? Át lehet ezt újra élni?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, soha nem csináltam még ilyet, meg nem is vagyok az ezotéria híve. Na de a sztori:

Egy ideje elég nagy a nyomás rajtam (vizsgaidőszak, mellette meló),dekoncentrált vagyok, így hát el akartam lazulni. Olvastam egy bizonyos ham-sa meditációs technikáról (amúgy életembe nem is meditáltam még, ez meg egyszerűnek tűnt, gondoltam egy próbát megér), amit kipróbáltam tegnap. Le kell feküdni, teljes sötétség, csönd, minden, és amikor kifújom a levegőt, azt mondom magamba: "sa", amikor beszívom: "ham". És csak megpróbáltam elhesegetni a gondolataimat, koncentrálni erre a feladatra. Egy ideig (5 perc kb) jól is ment, ellazultam, de utána... nem is tudom, hogy fogalmazzak... "kikapcsolt az agyam". Eltelt tizenöt perc kb., amiből semmire nem emlékeztem, aztán hirtelen felriadtam, mintha elaludtam volna, vagy ilyesmi, pedig tuti, hogy ébren voltam. Azt se tudtam, hol vagyok, ki vagyok, milyen nap van, milyen napszak, semmi (később persze rájöttem mivan. Azóta is csak annyi jött vissza ebből az időszakból, hogy ez jó állapot volt, de félelmetes is. Mintha valami ott ragadt volna belőlem - azt még nem tudom, hogy jó értelembe e.

Vélemény? Mi lehetett ez? Tapasztalt már valaki ilyet? Át lehet ezt újra élni?


2011. jan. 15. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Csak annyi történt,hogy elsőre tökéletesen sikerült a meditációd.Aminek ugye pont az a lényege,hogy teljesen kikapcsoljon az agyad.Igen,átlehet újra élni.
2011. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Én is szkeptikus vagyok, de szerintem ez A meditáció, igazi őstehetség vagy!

Azóta nem is próbáltad? Vagy később nem sikerült? És közben nem is tudtad volna abbahagyni, ha akarod sem? Ültél vagy feküdtél? És közben végig mondtad a ham-sát? Bocs, csak érdekel a dolog, én is kipróbálnám.

Most kicsit gonosz leszek: nem lehet, hogy mégiscsak elbóbiskóltál? :)

2011. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Velem is tortent hasonlo amikor meg elkezdtem ezt, tehat nem voltam elegge tapasztalt.

Elaludtam mindig, tehat fekve ellazulni, relaxalni lehet, de meditalni nem!

2011. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma is próbáltam, de az a baj, hogy annyira "rápörögtem" erre az eseményre, hogy túlságosan arra koncentrálok, hogy újra megtörténjen, és így nem megy...

Amúgy azért nem aludhattam el, mert nem fájt utána a fejem (ha felriadok, mindig szokott)... meg az egész olyan más volt... + alvás után az ember tudja, hogy hol van, meg hogy ki ő xD

Legközelebb

2011. jan. 15. 16:01
 5/7 A kérdező kommentje:

szóval... legközelebb ülve fogok

várom még a szakértői válaszokat! és kösz az eddigieket is

2011. jan. 15. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is úgy tűnik, hogy elsőre jól sikerült a meditációd.

Ne pörögj rá,, csak lazán fogd fel, ha sikerül ügyes vagy, ha nem, akkor is jót pihiztél és sokat segítettél magadon.

2011. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is volt hasonló élményem (nem pont ugyanilyen, és nem tartott ilyen soká, viszont az is egyfajta mantra-meditációval) és én is rápörögtem. Annyira rágörcsöltem, hogy soha többé nem sikerült elérnem. Ettől depressziós lettem, mintha valami drogelvonást éltem volna meg. Évekig tartott kijönni a gödörből, szóval vigyázz, csak lazán, ne legyenek elvárásaid, mert az megöli az élményt.


Sok szerencsét. :)

2011. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!