Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tegyek most? Iskolai gondok.

Mit tegyek most? Iskolai gondok.

Figyelt kérdés

Aggódó anyukaként írok nektek és tanácsokat szeretnék kérni. A kisfiam most negyedikes és nagyon tisztelettudó, rendes gyermek. Remek érzéke van a művészetekhez, nagyon muzikális beállítottságú és igazán szeretetre méltó. Büszke vagyok rá. Most azonban gondjai akadtak az iskolában. A matematika tanítónéni kérésére lerontották a magatartás jegyét kettesre. Meglepődve tudtam ezt meg, ugyanis a fiam mindig tisztelettudó és szorgalmas, jó magatartású kisgyermek. Egy héttel ez után a tanítónéni behivatott és azt mondta, hogy a gyermekem fegyelmezetlen az órákon, dobálta őt papírgalacsinokkal és csúnyát mondott rá (állítólag káromkodott, ami szerintem nevetséges, mert ilyen korban nem káromkodhat). Akárhányszor mentem érte az iskolába mindig fegyelmezett és tisztelettudó volt, ezért nem is értem az incidenst. Nem tudom róla elképzelni, hogy ilyeneket csinál. A tanítónéninek megemlítettem, hogy a kisfiam kristálygyermek és ezért különleges elbánásban kellene részesítenie. Az is lehet, hogy unalmasnak találja az órákat és erről egyértelműen a tanítónéni tehet... Erre faképnél hagyott. Úgy érzem direkt lassítani próbálják a fejlődésben, mert irigyek rá. Nem értem miért bánnak így az emberek valakivel, aki a képességeivel később nekik is segíthet. Kisfiam már most remekül játszik több hangszeren is, fejben tud összeadni sok számot, remek a kreativitása, de úgy tűnik egyeseknek ez se tetszik. Vagy csak akkor tetszene nekik, ha átlagos gyermek lenne és nem kristály...

Hétvégén voltunk egy csoportos foglalkozáson a kisfiammal, ahol van sok indigógyermek is. Mindig elbeszélgetünk és a többi anyuka is hasonlókat tapasztalt. Egyikük gyermeke se jár a fiacskámmal egy osztályba, de a fent említett tanítónéni nevét ismerik és rossz tapasztalatuk van vele. Sok gyermeket vádoltak már meg hasonlóan hamis vádakkal, pusztán irigységből. A csoportos foglalkozás szervezője előtt se ismeretlen ez a fajta tanári gonoszság. Javasolta, hogy a következő csoportos foglalkozásra hívjam el a tanítónénit és beszéljük meg vele a szituációt, de félek, hogy ezzel csak ártanék. A hölgy nagyon makacs és okosabbnak hiszi magát mindenkinél.

Nagyon aggódom, hogy mi lesz most. Tudnátok valami tanácsot adni?

Előre is köszönöm.


2011. jan. 26. 23:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Irasd át őt másik iskolába, ám ha ott sem lesz jó a gyereknek, a fiadban is kereshetsz hibát, akármilyen kristály gyerek is.
2011. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek, írasd át másik suliba. Ha nem változik a helyzet esetleg el kéne gondolkodnod azon, hogy van valami hiba a kristályfiacskádban is.
2011. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 BlackSword ***** válasza:
94%

Először is, hogy szállj le a magas lóról, és ne nevelj debil kretént a fiadból... Ilyen, hogy indigó, meg kristály gyerek nincsen... Csak a beképzelt szülők abszurduma ez...


Másrész meg kellene értened, hogy a tanítónő aki egyébként már tanár, az egész csoportot/osztályt tanítja, így nem csak a Te pici fiacskádat... És bizony megeshet hogy egy jobb képességű diák addig unatkozik, amíg egy gyengébbnek is úgy el tudja magyarázni az anyagot hogy megértse...

De az ilyen minősíthetetlen magatartása egyedül a Te szülői hozzá nem értésednek tulajdonítható...

Lehet az iskolaváltás jó ötlet lenne, hogy hasonlóan jó képességű diákokkal tanuljon, ahol pörgősebben lehet haladni...

2011. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam iskolaváltáson. Tudtok esetleg olyan iskolát, ahol krisztálygyerekekkel foglalkoznak? Úgy értem, hogy ahol egyáltalán nincsenek átlagos képességű gyermekek és ilyen szintű tanárok... Szívesen járatnám egy speciális iskolába, ahol nem lassítják a fejlődésben ezek a tényezők, de még nem hallottam ilyen intézményről.
2011. jan. 26. 23:20
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyet értek BlackSwordval. Még annyit írnék, hogy ilyet nem mondhatsz egy tanárnak, hogy különleges bánásban részesüljön a gyereked. Ha így gondolod, akkor járasd különleges iskolába vagy magántanárhoz.

Egyébként ez a gyereknevelés témakörébe illik, nem az ezoterikához.

2011. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"De az ilyen minősíthetetlen magatartása egyedül a Te szülői hozzá nem értésednek tulajdonítható... "


Ne haragudj, de az én hozzáértésemmel nincs baj. Inkább azt látom az írásodból, hogy te is irigy vagy, mint a tanítónéni. A kisfiam sokat segíthet még az emberiségen és éppen ezért nem kellene engem ilyen szavakkal leminősítened.

Nem értem az embereket.

2011. jan. 26. 23:24
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Fogjál kezet vele: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__1..

és alapítsátok meg a kristálygyerekek kirúgása elleni érdekvédelmi szervezetet...

2011. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Egyébként ez a gyereknevelés témakörébe illik, nem az ezoterikához."


Azért írtam ide, mert a gyereknevelésben feltett kérdésekből úgy láttam, hogy ott csak átlagos gyerekekről van szó.

2011. jan. 26. 23:26
 9/29 Bretso ***** válasza:
100%

Nyugtass meg, hogy ez egy jól sikerült kamukérdés. KÉRLEK nyugtass meg, hogy nem vagy ennyire degenerált. Könyörgöm emberek, mondjátok, hogy ennyire NEM OSTOBA SENKI! Azt tudom tanácsolni neked, hogy a "különleges" gyermekedet (tényleg, azt tudtad, hogy mindenkinek a saját gyereke különleges? :O) tanítsd tiszteletre Ne tömd a fejét ilyen baromságokkal, hogy kristálygyerek, mert nagyobb korában egyszer kétszer csúnyán megfogják verni azért, mert tiszteletlen és a kristálygyermekségére hivatkozik (bár ha van egy kristályréteg a bőre felett akkor nyugodtan, úgy védettebb).


Na ő látod egy kristálygyermek: http://www.youtube.com/watch?v=QydEbunef1o

2011. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Megkérek mindenkit, hogy aki csak sértegetni akar, az inkább ne írjon! Én is normális hangnemben tettem fel a kérdésemet...
2011. jan. 26. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!