Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos lesz az a...

Aki öngyilkos lesz az a pokolba jut? Akkor is oda kerül, ha túléli és megtér? Mit mond erről a katolikus hit?

Figyelt kérdés
Én egyszer tizenhét évesen "öngyilkossági" kísérletszerűt követtem el. Ha természetes halállal halok meg, egy szent életével a hátam mögött, akkor is elkárhozom? Egyik gyerek 16 évesen a vonat elé ugrott és meghalt- Akkor ő most a Mennyben vagy a Pokolban van?
2011. febr. 2. 23:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a problémáinktól nem szabadít meg a halál, magunkkal visszük őket. Ha olyan nagy problémákat viszünk magunkkal, ami miatt még az életünket is hajlandóak vagyunk eldobni a menekülés reményében és rájövünk, hogy nem hogy megszabadultunk volna tőlük odaát, hanem folyamatosan ezeket éljük át ott is, és már testünk sincs, hogy esetleg megoldhassuk, akkor elképzelhető, hogy pokoli érzés lehet.
2011. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyerek öngyilkossága nem az ő felelőssége.

Aki szórakozásból lesz öngyilkos, az tutira a pokolba jut.

Én személyesen ismertem ilyen embert. Ráadásul lassan halt meg, és tudta, hogy meg fog halni, de nem segíthet rajta senki.

2011. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De ezt nem a katolikus hit mondja, ez csak egy teória.
2011. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
00:03 vagyok és ezt az elő válaszomhoz írtam, csak közben lekéstem magamról. :D
2011. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

az öngyilkosságot nem lehet szabályszerűen leírni.

ezt már leírtam más kérdésnél, hogy sokan ugranak a hideg vízbe öngyilkosság céljából, de mikor a vízben vannak, ak eszeveszetten kapálóznak, mert az életösztön hajtja őket.

na és ha tényleg megfullad?

a halál pillanatában mégis meggondolta magát, tehát nem volt végső célja az öngyilkosság, ezért nem kerülhet a pokolba, de legelőször az volt, úgyhogy mégis? hogy is van ez?

a lényeg, h nincs szabály ezekre, nincs menny és pokol, ez mind csak kitalálció, de azért ne legyél öngyilkos, mert rosszíbb vár, mint a pokol, mégpedig az örökkévaló tudatlanság, elhagyod az öntudatod örökre, abba pedig belegondolni, és elfogadni is nehéz.

2011. febr. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
52%
aki ongyilkos lesz es meghal az egyertelmuen a pokolba jut, mivel az Isten beszede azt mondja senki nem dobhassa el magatol az eletet onszantabol!!de viszont ha te csinaltal kiserletet es szerencsere megusztad,es megtersz belole nem jutsz ezert a pokolra
2011. febr. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodj meg,nem fogsz a pokolba jutni.Lehet utálni engem,de személy szerint én inkább hiszek egy túlvilági életben ahol a halottak szellem formájában "élnek" tovább,mintsem abban,hogy a rosszak a pokolba jutnak.Sokkal logikusabb számomra az,hogy a halál után mindenki egyöntetűen egy helyre kerül és eléldegél tovább,mint az,hogy szelektálják az embereket,hogy ki a jó és ki a rossz,és ezek valamilyen úton módon kettéválasztódnak és a fele a mennybe a fele a pokolba jut.
2011. febr. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Nincs pokol. Ha meghalsz, akkor elégetnek, vagy elrohadsz a földben. Ezért jobb is, ha inkább kezdesz valamit az életeddel, amíg van rá időd, és nem sietteted az a halált.
2011. febr. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Az öngyilkosság ellenkezik az emberi lénynek azzal a természetes törekvésével, hogy megőrizze és továbbadja az életet. Súlyosan ellenkezik a helyes önszeretettel is. Ugyanakkor sérti a felebaráti szeretetet is, mert jogtalanul megszakítja a szolidaritás kapcsolatát a családi, nemzeti és emberi közösségekkel, melyekkel szemben kötelességeink vannak. Az öngyilkosság ellenkezik az élő Isten szeretetével. /…/ Súlyos pszichés zavarok, a megpróbáltatástól, szenvedéstől vagy kínzástól való súlyos szorongás vagy félelem csökkenthetik az öngyilkos erkölcsi felelősségét. Nem kell elveszítenünk a reményt az öngyilkosok örök üdvösségének kérdésében. Isten olyan utakon, melyeket csak Ő ismer, alkalmat adhat nekik az üdvösséges bűnbánatra. Az Egyház imádkozik azokért, akik öngyilkosságot követtek el." (A katolikus egyház katekizmusából)"
2011. febr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Mindannyian egy helyre jutunk.
2011. febr. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!