Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A vonzástörvénye és a katoliku...

A vonzástörvénye és a katolikus hit összeegyeztethető egymással?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Katolikus hit = régi biznisz


Law of attraction = new age biznisz


Tehát összeegyeztethető a kettő

2011. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hát amikor egy katolikus imát mond, amiben Istentől kér valamit, az nem e a vonzás törvényének alkalmazása? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen! Én hiszek a vonzás törvényében, pedig meg vagyok keresztelve.
2011. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valahol Jézus azt mondja, hogy "ha hitetek egy morzsányi lenne, hegyeket lennétek képesek megmozdítani". Lehet, hogy nem szó szerinti az idézet, de az értelme ez. Vagyis, amiben igazán hiszel, azt képes vagy elérni.
2011. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem egyeztethető össze. A katolikus vallás szerint minden csak Istentől jöhet, a vonzás törvényében pedig te vonzod a pozitív történéseket az életedben, ezáltal függetlenné válsz Istentől. A gondolat teremtő erejével teremtesz, kvázi kis Istenné válsz. Független és szabad leszel.

Vagy kérdezz meg egy papot, egy átlagos pap azt se fogja tudni miről beszélsz.

2011. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

előzőnek:

még jó hogy kis istenné válunk, hiszen Isten saját képmására teremtette az embert (itt nem a külsőségekre kell gondolni) és eleve Isten részei vagyunk tehát minőségileg megegyezünk Vele de mennyiségileg nem. Ő sokkal hatalmasabb.

remélem érthető.

ja! és aki használja a vonzás törvényét az nem válik Istentől függetlenül, mert minden csak az Ő beleegyezésével jöhet létre.

ÉS lényegében az ima is a vonzás törvényén alapszik: ha mélyen hiszel Istenben ő megad mindent. De ha nem hiszed el hogy meg kapod nem is fogod.

2011. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Csak annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő placebojelenség.

Amúgy a katolikus vallás ilyet nem tanít. Ott nem vonzani lehet, hanem kérni az istentől. A vonzás törvényében pedig nem kérsz, hanem élettelen természetfeletti erőket akarsz kihasználni.

2011. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

előző ez hülyeség

a vonzást törvényének az első lépése a kérés.

utána várni kell, majd elfogadni

2011. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Egy kicsit más oldalról megközelítve mesélem el a véleményem, a saját tapasztalatom alapján: gyerekkoromtól álmodtam "furcsa" dolgokat, amikre nagyobb koromban odafigyelve észrevettem, hogy megtörténnek egy idő után. Már gyerekként -mesélésekből derült ki- jó érzékem volt ahhoz, egy helyzet gyökerét lássam meg, viszonylag gyorsan. Egy idő után úgy éreztem, hogy más vagyok, mint a többiek...nem rosszabb, nem jobb, csak valahogy máshogy élem meg a dolgokat. 36 éves vagyok, akkoriban nem igen lehetett az ilyen dolgokról beszélgetni senkivel.

Ehhez ráadásul vallásos neveltetésben részesültem, ministráltam a pap mellett vasárnaponként, annyira. Aztán összekavarodtak pár év elteltével a fejemben a dolgok, hiszen a tulajdonságaim egyre erősödtek, és azok, és a hozzá tartozó elméletek, amiket meg tudtam fogalmazni magamnak, szöges ellentétben álltak/állnak a vallás hirdetményeivel.


18 éves voltam, amikor egyszer ezen gondolkodva a kertben ülve "megvilágosodtam". Mintha egy szívlapáttal vágtak volna fejbe, olyan volt az élmény. Megérkezett róla a belső tapasztalásom: a kettő egy és ugyanaz. Legalább is a katolicizmus pénzkereső, hím soviniszta ferdítéseit leszámítva.

Mindegy hogy hívjuk, AZ A DOLOG egyféle. Mindig ugyanaz. Tőlünk függ, hogy mit gondolunk róla, de ez nem befolyásolja a milyenségét, sőt még a létezését sem...

2011. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lastone.left.

megelőztél:-)

teljesen ugyanezt gondolom én is.

2011. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!