Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintettek ha öngyilkos...

Szerintettek ha öngyilkos lennék akor hová kerülnék?!

Figyelt kérdés
Mert egyesek szerint ha mind meghalunk akor egy külön dimenzióba kerülünk......vagy a katolikus vallás szerint a lelkünk a pokolba fog égni stb......én nem álítom hogy hiszek a szellemekben démonokban meg ijenek....de azt se álítom hogy nem hiszek benük...én ugy vagyok ezel hogy hiszem ha látom vagy ha van kézel fogható bizonyíték....várom a válaszokat(inkább kerüljön az aki le szólna) köszönöm:D
2011. aug. 7. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanúgy elalszol örökre, mint bárki más, és megszűsz létezni. (A sírba egyébként :) ) Az a külön pokol nem létezik. Ez a pokol, amiben most élünk. (Egyeseknek viszont pont a menny.) A halott az halott, mindegy hogy hal meg...
2011. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
53%

Leginkább a hullaházba.

Bocs, de erre éppkézláb választ nem lehet adni.Egyrészt mert aki már tudja a választ az nem fogja/tudja elmondani az igazságot. Eszedbe ne jusson már ilyen hülyeség, nem leszóllak, de öngyilkosság??! Istenem , van aki mindenét odaadná, hogy élhessen még egy picit, más meg csak úgy eldobja az életét.........

2011. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
hát utolsó szerintem is így van....de habár minden meg lehett....szerintem az ember akor tudja meg mi igaz mi nem ha már meghall:)
2011. aug. 7. 08:18
 4/17 A kérdező kommentje:
én nem akarok meg hallni vagy öngyilkos lenni csak ezt így tettem fel a kérdést hogy szerintettek hogyis van ez
2011. aug. 7. 08:19
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Vehetnél már néhány magyar órát!!! Siralmas a helyesírásod kedves kérdező!
2011. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
25%
Első válaszolónak, ne legyél olyan biztos. Mások hitét ne cáfold meg tényszerű kijelentésekkel. Ha van hited vagy akármid akkor az az hogy nincs pokol , vagy menny vagy Isten. De mások hite szerint Van Isten , van pokol és van menny, vagy van reinkarnáció stb.
2011. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha rosszul sikerül, még egy kórházi ágyon is kiköthetsz.
2011. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Félsz, hogy szeptemberben mindenki Rajtad fog röhögni a suliban a helyesírásod miatt?? Mert akkor teljesen megértem, hogy foglalkoztat Téged ez a kérdés...

Mellesleg a válaszom az, hogy ezt senki nem tudhatja!!Kizárólag az, aki meghalt! Ő pedig már úgyse adja tudtunkra.. Van, aki abban hisz, hogy a lélek egy új testben születik újjá. Van, aki szerint csak alszol..alszol...alszol.. Van, aki szerint pokol/mennyország

2011. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

Öngyilkosság


Annak az életszemléletnek, amely sokakat irányít, nem is lehet más következménye, mint az, amiben jelenleg van. Ilyenek előtt három út áll: Az egyik


Az öngyilkosság a leggyávább, legbutább, legéretlenebb és legértelmetlenebb megoldás. Ettől semmi sem oldódik meg, mivel ennek következménye egy sokkal nyomorúságosabb élet, amelyről most még fantáziánkban sem lehet elképzelésünk. Csak annyit: Ő az ÉLET. Aki saját életét elveti, az pontosan ellentétjét választja. Ő azért jött, hogy életünk legyen (Jn 10;10).


Nem lehet problémákat kikerülni. Azokat meg kell oldani. Semmi módon nem kerülheti meg földi halandó, hogy a földi életben eléje kerülő problémákat, melyeket neki kell megoldania, megússza. Minden öngyilkosnak meg kell születnie újra, és semmiképpen sem kerül könnyebb helyzetbe, mint amiből öngyilkosságba menekült. Az öngyilkosság az egyike azoknak a cselekedeteknek, melyek az illetőt kirepítik gondviselő szeretete köréből.


Azok, akik öngyilkosok lesznek, általában két végletben, két hibás szemléletben élik földi életüket. Az egyik az, amely elhiteti velük, hogy nincs semmi a halál után, a másik pedig az, hogy van olyan nagyobb jó, amelyet csak az önkezével végrehajtott életkioltás által tud megszerezni valaki a maga számra. Mindkét szemlélet hamis. Mindkét belátás érdekében nem kell mást tenni, mint kicsit józanul gondolkodni, és az öngyilkosság ellen máris igénybe vehető az az erő, melyet belénk oltott.


De mindenképpen tudnunk kell, hogy ahol nem öngyilkosságról van szó, ott valami nagyon nagy jó történik azzal, akit a halál angyala elszólít tőlünk.


Viszont vannak a reménytelenségnek olyan rejtett sebei, amelyek egyszer csak öngyilkosságban mutatkoznak meg. Mi nem látunk bele a lélek mélységeibe! Ezért nem mondhatunk elmarasztaló ítéletet senkiről még akkor sem, ha a legnagyobb „gonoszságot” követi is el! Ő, Jézus, az irgalom rendjét kínálta fel nekünk, és szívünk békéjének csak ez lehet a táptalaja! Mivel egy öngyilkosság annyira életellenes, ezért ez szükségszerűen megrendíti a környezetet. Ne akarjuk megérteni, és ne akarjuk elítélni, ez fontos! Mindkettő az Istennek és az illető léleknek az ügye!

2011. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a másvilágra, ahol nincs se mennyország, se pokol. Viszont a szenvedéseid ugyanúgy tovább élnek mint az öngyi előtt.
2011. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!