Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért halnak meg olyanok,...

Miért halnak meg olyanok, akiknek még nincs itt az idejük? (lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, miért halnak meg pl. újszülöttek születés után, mit tettek, hogy meghaltak, miért kellett úgy születniük? amikor várták őket, boldogak voltak, amikor megszületett, de kiderült, hogy nem lehet az övék, mert más sosrs jutot neki. tudom, hogy ilyen az élet, de miért? (Azért foglalkoztat ez mert szoktam ezen gondolkodni, azóta, hogy megtudtam, így halt meg az ikertestvérem.. :()
2011. febr. 9. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekik akkor jött el az idejük.

Ebben az esetben ők vagy nem jó helyre, jó időben születtek, és/vagy a szüleik karmája, hogy ezt át kellett élniük, csak futárok voltak, hogy ezt közvetítsék.

2011. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De pl anyumék nem érdemelték ezt meg, soha nem tettek semmi rosszat, nyolc éve vártak minket... :(

De ha meg előző életükben tettek valamit akkor szülessenek eggyel leljebb.. vagyis mi ezt tanultuk a reinkarnációról.

2011. febr. 9. 16:18
 3/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs. Mindenki akkor hal meg, mikor itt van az ideje. Sajnos sokan csak nagyon kevés időt töltenek itt velünk. :( Ők talán valamire tanítani jöttek minket, akik itt maradtunk.
2011. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

16:18

Ez szerintem nem teljesen így van. Ha az egyik életünkben nem végeztünk el egy feladatot, nem tanultunk meg egy leckét, a következőben ezt a leckét fogjuk ismételni, esetleg más formában.

Itt nem a jóról és a rosszról van szó, hanem hogy az összes életünk során mindent meg kell tanulnunk, meg kell tapasztalnunk. A negatívan és pozitívan megélt dolgokat egyaránt.

2011. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Lehet... csak azon gondolkodtam, hogy Isten miért hagyja, hogy az olyanok meghaljanak, akik semmit nem követtek el rosszat, és csak másnak lesz rossz, ha elmegy, de a maffiózókat, gyilkosokat , merénylőket meg nem. Tudom ez nehéz, me nem megoldható, csak annyira bosszantó.
2011. febr. 9. 16:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ez van,nem lehet mit tenni ellene.A nagy számok törvénye alapján simán megtörtén hetnek ilyenek.
2011. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

miert kell kuldetest mogelatni? ahogy a termeszetben is mindenfele fajnal elofordul a szuletes utani halal, ugy nalunk is.


egy bizonyos foku perverzio kell ahhoz, hogy ahelyett h elfoganank a tenyt mogemagyarazunk isteni akaratot, reinkarnaciot, multbeli bunoket vagy eppen fakarikat

2011. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én az ilyen dolgok miatt nem hiszem el hogy létezik Isten, vagy ha van is akkor az Jó!
2011. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

16:25

Miért, azt hiszed Isten egy szakállas bácsi, aki egy felhőn ül és villámokat szór a gonoszokra?

Ennyi erővel haragudhatnánk a Napra is, mert a "rosszakra" is süt.

Ha eleve feltételezzük a karmát, akkor honnan tudod, hogy aki most pl. megöl valakit, az nem ölte-e meg az áldozata az előző életei valamelyikében?

Ez az emberiség szabad akaratáról szól. Azzal, hogy nem tudat és akarat nélküli bábok vagyunk valami felsőbb hatalom nevében, együtt jár az is, hogy esetleg olyanokat teszünk, amiknek hosszabb távon súlyosabb következményei lesznek. Persze nagyon hosszú távon semmilyen tett, történés nem maradhat kiegyenlítés nélkül.

2011. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy megszületésünk után még 6 hónapig "meggondolhatjuk" magunkat, ha úgy érezzük, hogy a felvállalt életfeladat esetleg túl keményre sikerült. Akkor még visszamehetünk, átírhatjuk egyes részeit. Alapvető dolgokat nem fogunk benne változtatni (helyszín, kapcsolatok stb.) legfeljebb kevesebb "buktatót" hagyunk benne a tervbe.

Ne aggódj, és a szülők se adják fel, - ha akarják - lesz még neked kistesód. Ismerek olyan kismamát (10 évet vártak a babára), 4x nem született meg a baba, de nem adták fel. Most nagyon boldogok.

2011. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!