Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ha hülyeség a jóslás, akkor...

Ha hülyeség a jóslás, akkor miért vannak emberek akiknek bejön amiket jósolnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 23:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
véletlenül
2011. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 pernahajder Campbell válasza:
80%

Egyrészt, mert a jóslatok szándékosan ködösen és általánosan vannak megfogalmazva, sok mindent beléjük lehet képzelni. Másrészt a jósok általában jól "olvassák" az embert, beszédéből, testbeszédéből, gesztusaiból sok mindenre tudnak következtetni (a jóslás szertartásának fontos része, amikor a jós mindenféle megállapításokat tesz a kuncsaftról). Harmadrészt, ha a jóslás nem lenne igaz, akkor az embernek be kellene ismernie, hogy egy rakás pénzt fizetett egy szélhámosnak önszántából, vagyis hülye.


Tudod mit? Inkább te mondd meg: ha a jóslás nem csalás, miért nem jön be minden egyes jóslás?

2011. szept. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
pl így: válassz ki mondjuk 100 focidrukkert. egyik felének írd azt, hogy "A" csapat fog nyerni, a másik felének meg azt, hogy "B" csapat. várd meg a végeredményt. azután azoknak, akiknek a helyes tippet adtad írj újabb tippeket. a felének megintcsak jó tippeket fogsz mondani, nekik adj megint tippeket.... így tovább. a végén lesz valaki, aki csodálni fogja a jósolási képességeidet.
2011. szept. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Matematika.Ha elég általános dolgokat mondasz, akkor az emberek többsége talál benneolyat amit magára tudértelmezni.És ezek az emberek,akik jóshoz fordulnak, keresik ezeket a számukra "biztos" pontokat.MIvel nem elég stabilak pszichikailag, ha azt mondhatják: "látod, megjósolták", az azt jelenti a számukra, hogy:nem én tehetek róla,ez kikerülhetetlen volt. Nincs felelősségük.

Gyenge emberek.

2011. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
OLvasd el a horoszkópodat. Bevallom férfiasan, sokszor úgy tűnik, bejön a jóslat. Aztán elolvasom a többi csillagjegy horoszkópját is. Azok is ugyanúgy bejönnek. Ennyi.
2011. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember élete eléggé egysíkúan alakul: iskolába járnak, meghalnak a szeretteik, dolgoznak, családot alapítanak, stb. A "jós" veszi ezeket a standard eseményeket, és olyanná alakítja őket, amilyenek a legtöbb emberrel tényleg meg is történnek. Pénz áll a házhoz, anyagi veszteség éri, megtalálja a szerelmet, és így tovább. Ezek gyakori dolgok, amiket be lehet építeni a jóslásba. Ugyancsak lehet rejtetten rákérdezni dolgokra, majd abból jóslatot előidézni. Ha csak sejtelmesen, szinte magának mormolva mondja, hogy egy halottat lát, majd erre a kliens rámondja, hogy igen, az xy nemrég halt meg, akkor abból egy ügyes jós könnyen épít fel történetet, aminek vannak igaz részei.

Végül pedig aki jóshoz megy, az el akarja hinni, amit a jós mond, tehát egy jóst is annyira kapnak csak hazugságon, mint a papot, aki a Bibliából prédikál.

2011. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%

Az én barátnőm nagy "jósfan"!!!

Tök mindegy mekkora baromságot mondtak neki, ő elhitte is hiszi a mai napig.... Nem tudom kiábrándítani. Egyszer elvitt engem is hogy hallgassam meg mit mond neki a nagy jós. Háááát.... valamiért ellentmondásokba keveredett a nagy- nagy ..., és ezt én meg mindig szóvá tettem, hogy miért mondja ezt amikor 2 perce még az ellenkezőjét állította. Nem igazán tetszett a nagy jósnak hogy nem tudja a befolyása alatt tartani a barátnőmet mert én ott vagyok és lehúzom őt szépen a valóságba. Akkora baromságokat mondott neki hogy csak hüledeztem.

Ja: kapni fog majd egy hivatalos levelet stb. stb. Ja kapott is E-on csekket levéllel (végülis elég hivatalos, nem? mindenki minden hónapban kap)

Szőke pasi a láthatáron, megkéri a kezét tavasszal és megoldódik a hitele is... ATYAÉG!


Komolyan még szerencse hogy üllök a döbbenettől hogy vannak olyanok akik erre költik a pénzt és hisznek ebben. A barátnőmnek basszus kenyérre nem volt pénze és sírt a kilátástalanságtól de arra igen, hogy erre a nagy- nagy böszmeségre fizessen.


És ugye nem kell mondjam, semmi de semmi nem jött be a "jós" által elmondottakból.

2011. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
üllök=ülök
2011. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
én egyszer felhívtam a tv-s jósdát azt hiszem az asztroshowt. elmondták hogy sokat fáj a fejem, emésztőrendszeri problémák, szememmel is gond van stb... minden amit mondott, igaz volt.. ez nem azt jelenti hogy hiszek bennük, mindenesetre elgondolkodtatott
2011. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Részlet az telejósda ÁSZF-éből:

" 14. Egészségügyi kérdésekkel kapcsolatos információk.

A Jós által nyújtott egészséggel kapcsolatos információk általánosak és kizárólag nevelő célzatúak. A Szolgáltató nem egészségügyi tanácsadási, kórházi vagy orvosi szolgáltatást nyújt. Jósaink nem azért vannak, hogy betegségeket diagnosztizáljanak, kezelést nyújtsanak vagy gyógyszert írjanak fel. A Szolgáltatás igénybevételével a Fogyasztó vállalja, hogy semelyik előbbiekben felsorolt szolgáltatást nem kéri. Súlyos egészségügyi probléma esetén, kérem, keressen fel egészségügyi szakembert vagy a legközelebbi kórházat, rendelőintézetet."


Egyébként a jós többnyire mindig bejövő általánosságokban beszél, és ami a lényeg, hogy aki hallgatja és hisz benne, el is akarja hinni, egyből felfedezi a hasonlóságokat, ezzel igazolva magának, hogy tényleg bejön.


Én is jósoltam tök véletlenszerűen itt a gyakorikérdéseken és a kérdező el volt ájulva, hogy milyen pontos számmisztikai diagnózist készítettem.

2011. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!