Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek 50 évvel előrébb...

Szerintetek 50 évvel előrébb vagyunk? Vagyis létezhetnek időgörbék, és ha igen, akkor gyorsabban múlik az idő, vagyis 50 évvel előrébb vagyunk?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint az idő nem eleve adott, hanem folyton változik
2011. márc. 10. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem értem, kifejtenéd?
2011. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egy év 12 hónap, 365 nap stb., de elképzelhető, hogy felgyorsúlt az idő és amit egy évnek számolunk az sokkal rövidebb. Ezért szaladnak úgy el az évek :D
2011. márc. 10. 13:46
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kicsit marhaság. A tér és az idő is végtelen, az univerzum meg asszem táguló. És ha gyorsabb lenne akkor a föld is gyorsabban forogna és akkor az idő is feltűnően gyorsulna. Tehát nem.
2011. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem mi 50 évvel le vagyunk maradva...
2011. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
És miért pont 50 évvel? Egyébként meg a történelemben csaltak 300 évet, szóval 300 évvel korábban vagyunk. :P
2011. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az idő pusztán reakciók halmaza, tehát közmegegyezésen alapuló, FIKTÍV fogalom, ezért ugyanúgy nem tud gyorsulni vagy lassulni, mint cigánygyereket hányni.
2011. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*cigánykereket
2011. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Látom, felvetődött Heribert Illig elmélete. Hozzátenném, hogy alapjáraton teljesen felesleges a téves világképet hamisítani, tehát ha megtörtént, akkor a)uszításra alkalmazható, b)valamit el kellett tüntetni, mert nemkívánatos következményeket szülhetett volna. Bár korántsem tartom kizártnak az elképzelést.
2011. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

minél több mindent ismer meg az egyén, annál jobban tágul a tudata. s mivel az idő csak érzet(az események egymásutániságának az érzete), ezért tűnik egyre rövidebbnek egy év(lásd kicsinek egy hét is egy örökkévalóságnak tűnő volt, és ez a térre is vonatkozik). ha jelen pillanat egyszerre tudomásodban lenne minden(itt ténylegesen mindenre értem) egyes létező dolog, akkor számodra megszűnne létezni az idő. de valójában nincs is, és az van, amit az előző mondatomban leírtam...csak hát ki kéne terjeszteni a tudatunkat kicsikét...:D


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, de azt még hozzátenném, hogy szerintem azért érzed gyorsabbnak az időt, mert megnőtt két végpont közötti behatásaid száma, tehát sokkal több mindenre figyelsz, koncentrálsz. Anno alig voltak feladataid, kevés dolgot csináltál, kevesebb behatás ért, lassabbnak érezted az "időt".
2011. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!