Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek 50 évvel előrébb...

Szerintetek 50 évvel előrébb vagyunk? Vagyis létezhetnek időgörbék, és ha igen, akkor gyorsabban múlik az idő, vagyis 50 évvel előrébb vagyunk?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint az idő nem eleve adott, hanem folyton változik
2011. márc. 10. 13:36
1 2 3
 21/22 Tyler913 ***** válasza:

Eleg mely temat boncolgattok.Azzal egyetertek,hogy az ido relativ,de azzal nem hogy nem letezik.Letezik,hiszen mi valosnak fogjuk fel,szintugy a valtozasokat,amiket az idovel merunk.Tehat az ido valos dolog,csak az relativ,hogyan erzekeljuk.

Es ez valamennyire magyarazatot ad az utolso kerdesere is.Ahogy en latom (bar nem vagyok tudos),az ora nem egy rajta kivul allo dolgot "mer",mint a szeizmograf,hanem bizonyos idokozonkent ut egyet,es ahhoz viszonyit.Lenyegeben minden ora stopper,hiszen az elinditasa ota eltelt tized-ezred,stb-masodperceket meri,de hogy mennyi egy masodperc,azt az ember "programozta be".Es ha jol tudom az einsteini relativitaselmeletbol adodik,hogy a terrel egyutt az ido is gorbul,tehat pl. egy nagyon gyorsan szaguldo urhajoban az ido lassabban telik,mint a foldon.

2011. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Értem,hogy a tér görbül, és vele az idő, de ha nincs idő, akkor mi görbül?
2012. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!