Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek 50 évvel előrébb...

Szerintetek 50 évvel előrébb vagyunk? Vagyis létezhetnek időgörbék, és ha igen, akkor gyorsabban múlik az idő, vagyis 50 évvel előrébb vagyunk?

Figyelt kérdés
Egyesek szerint az idő nem eleve adott, hanem folyton változik
2011. márc. 10. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Mi az hogy felgyorsult az idő? Mitől gyorsult volna fel, és miért pont 50 évvel vagyunk előrébb?


Valaki pedig azt írja, hogy a tér végtelen, az univerzum pedig tágul. Ha az univerzum hozza létre a teret, és időt akkor hogy végtelen a tér?

2011. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nincsen idő, ezt csak az emberi képzelket szűlte. Csak az események szoktak felgyorsúlni. Ha úgy érzed, nagyon kapkodó az életed, nincsen időt sétálni, akkor lassíts le.
2011. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 M@x ***** válasza:
Szerintem kicsit félreértelmezted a dolgot. Legalábbis amit én olvastam az úgy van, hogy a tudomány van 50 évvel előrébb csak ezt titkolják.
2011. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A tudomány van 50 évvel előrébb? :)) Mihez képest kell nézni? Van egy "tudomány menetrend", amiben meg van írva hogy melyik felfedezésnek mikor van itt az ideje?

Ne vicceljetek már.

2011. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz képest amennyit bevallanak. pl.: Azt mondják képesek 10 millió fényévre látni, akkor az legalább 30. De a távolságról mukkom sincs de gondolom érthető :D
2011. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Értem. Csak az nem világos hogy miért tagadnák le. Nekünk egyszerű "földi halandóknak" aztán nem kell letagadni azt a 10 millió fényévet, vagy a nanotechnologiát, stb, mert nekünk aztán nem oszt nem szoroz. Mi értelme lenne azt mondaniuk, hogy ellátnak 10mill fényévre, mikor az 30mill, stb?

És most nehogy az UFO-s összeesküvés elméletekkel gyere, mert kiugrom az ablakon.

2011. márc. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Szerintem : ezt az egészet a tudósok anno azért ,,találták,,ki,hogy megkönnyítsék az emberek dolgát...Azaz tudunk viszonyítani...Ugye őskor,ókor,megfigyelések mikor van világos-mikor van sötét,mikor érdemes vadászni,mikor van több nappali óra,stb...megfigyelésekből kiszámítottak egy alap egységet,hogy mp-perc-óra-stb...és ez csak az emberek viszonyítási alapját segít az életvezetéshez...szóval nem gyorsul...vagyis ha gyorsul is akkor sem számít mert a viszonyítás ugyanolyan alapon működik akármilyen gyors is :)

( persze lehet van más tudományos alapja,ez csak egy meglátás az én szemszögemből )

2011. márc. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
bármi lehet, de nem azt jelenti hogy előreugrunk hirtelen, hanem azt, hogy nem veszünk belőle semmit észre. Ha a Föld forgása gyorsul, akkor a mi időérzékünk is gyorsul. Viszonyítás kérdése, hogy hol vagyunk.
2011. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Eruthalion ***** válasza:

Az idő nem létező fogalom, csupán bizonyos , meglehetősen pontos ütemű változások köztieltérőséget egyenlő egységekre felosztva jött létre. Nem más, mint maga a változás, a legapróbb dolgok változásától a legnagyobbakéig.

Ami rendszeres, állandó ütemben történik meg újra és újra, az adviszonyítási alapot az idő mérésére, mint pl a Föld Nap körüli forgása.

Amennyiben a viszonyítási alapot képezű történések üteme felgyorsul, vagy lelassul, úgy változik az időérzéékelésünk ( érdekes, hogy ami nem is létezik fizikai valójában, érzékelhető számunkra, hála bizonyos idegsejtjeinknek... de ez már mikrobiológia és neurokémia )

Ha az aktuális dolog, amire fgyelünk, gyorsabb időközökben történik, akkor az idő múlását gyorsabbnak, ha lassabb ritmusban, akkor pedig lassabbnak érezzük, unalmasnak, mert várnunk kell a számunkra érzékelhető változás beállására ( történjen már valami )

2011. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
És az mitől van, hogy az idő nem egyformán telik mindenütt. Arra a kísérletre gondolok, amikor beállítottak két milliomodmásodpercre pontos atomórát, egyet egy a hangsebesség többszörösével száguldó repülőn indítottak el ugyanabban az időpontban mikor a földön a másikat, és akárhányszor ismételték meg a kísérletet, az jött ki, hogy a repcsin levő atomóra néhány ezredmásodperccel kevesebbet mutatott, mint a földi, azaz a repülőn lassabban telt az idő (!), ami elvileg nem létezik (!).
2011. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!