Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik vallásban kellene...

Melyik vallásban kellene elmerülnöm?

Figyelt kérdés

Papíron római katolikus vagyok, de már gyerekként éreztem, h sok a rizsa meg a mellébeszélés így kb. 15 éves koromra totál elhagytam ezt az egészet.

Aztán azt vettem észre, h kezdem érezni, h jó úton járok, amit nekem szántak és a legjobb, h mindent megkaptam hozzá.

Rájöttem, h a rossz dolgok nem feltétlen azért történnek, h rossz legyen nekünk, hanem mert rossz úton haladunk és másik irányba akarnak terelni.

Aztán ez eddig volt, de ma vettem egy újságot pont ezért, amiben ezzel foglalkoznak és sok mindenben magamra ismertem.

Hogy vannak helyek, amik valamiért különösen vonzanak, érzem, h ott valami vár rám, valamit meg kell tennem.

Nem tudom, h mit, de valami lesz.

Tudom, h véletlenek nincsenek, és nem csak úgy a semmibe történnek dolgok, hanem minden mögött több van, mint első ránézésre tűnik.

Szal a fent felsoroltak mely vallással egyeznek meg?


2011. márc. 13. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vallás nem ijen dolog.. A katolikusok vagy a zsidók sem így gondolják. A vallása mindenkinek a sajátja. Az ijen "előírt" vallások csak útmutatószerűek.
2011. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hozd létre a saját vallásod, egy olyan felfogást, ami téged jellemez ami teljesen te vagy, és amilyen szívvel-lélekkel képes vagy hinni, bízni.

Nem kell kizárni más vallások neked tetsző elemeit, vedd be a saját vallásodba, ami tetszik.

2011. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Kössz szépen az értelmes válaszokat.

2011. márc. 13. 18:45
 4/11 anonim válasza:
eléggé Wicca "szagú" a dolog, nézz utána, és használd jóra! És ne feledd: bármit megtehetsz de nem árthatsz senkinek!
2011. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu! Ez azt jelenti, hogy "alkosd meg saját Isten-hitedet", mely mentes minden egyháztól és csak a tied. Hallgass a benned levő "hívó szóra", menj oda, menj azon az úton, amelyikre a belső hangod vezet. Persze elképzelhető, hogy olyan, hogy félre-érted, vagy azt mondod, hogy nem igazán azt kaptad, amit szerettél volna. De hidd el, hogy azok a tapasztalatok is - egy idő után - hasznodra fognak válni.


Én kb. 5 évet töltöttem azzal, hogy bújtam a különböző vallások tanításait, kerestem, hogy nekem melyik kell, a végén eljutottam odáig, hogy legjobb, ha rábízom magam a belső vezetőmre. Ettől függetlenül légy nyitott a különböző vallások tanításaira, mert az egyikből az egyik tanítást, a másikból a másikat fogod tudni be-emelni a saját hitedbe. Tehát azért "keresni" kell, mert ha nem indulsz el valamerre, akkor egyhelyben maradsz és nem jutsz sehova.

A keresztény tanítást ezek szerint már ismered, ismerkedj meg - legalábbis nagy vonalakban - a keleti vallások tanításaival (buddhizmus). Nálam akkor állt össze egy igazi világkép, amikor megismertem Kryon tanításait. Üsd be a googl-ba. Valahol fel van téve mind a 11 kötet könyv alakú tanítása. Ettől kezdve nálam "kerek" a világ.

2011. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BaKs ***** válasza:
Én egyiket sem ajánlom.
2011. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ahogyan egy korábbi válaszoló próbálta leírni...bőven elég ha Istent választod(belső, tiszta hangot, ami csak a jót súgja, és vezet), hiszen valójában te az a hang vagy, és teljes mértékben képes vagy azonosulni azzal...a végcél is ez lenne. :)

egyébként a vallás mélyebb értelme "kapcsolat Istennel". :)


ui.: ha esetleg érdekel egy leírás, hogy honnan jön a belső hang, hogy mi vagy te valójában, mi Isten és mi a világ, akkor adhatok egy tanítást, amiből ezen dolgokat kinyerheted, és megértheted, hogy nem kell válassz a vallások közül...ugyanis mindegyik igaz...persze egyetlen egy szemszögből...istenéből...viszont a könyv bemutatja neked ezt a nézőpontot. az olvasáshoz természetesen szükség van őszinte érdeklődésre, nyitottságra. ha érdekel esetleg a mű jelezz. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 fajta ember létezik, az egyik aki elutasítja az egyházakat, mert nem érti őket, a másik, aki már annyira fejlett, hogy érti az egyházakat és a tagja, és van a harmadik, akinek az egyházak már semmi újat nem tudnak adni.

Ahhoz, hogy jól éld le az életed nem kell semminek a tagja lenned. Ha Istenes dolgokkal akarsz foglalkozni, én azt ajánlom, hogy olvass bele mindenbe, mert mindenben van igazság, de egyik írás sem a teljes igazság. Ajánlom Osho-t, az Urantia könyvet, Jézus tanításait, Buddha tanításait, és igazából minden nagyobb emberét, akire vallás épült, hisz mindeki ugyanarról beszél, Istenről, az igazságról, a szeretetről, csak más megvilágításban. Osho-tól a Bátorság c könyvet olvasd el (először), asszem abban van, hogy ne légy tagja egyik egyháznak sem, mert akkor nem élsz teljes életet, mivel megfosztod magad a saját irányításodtól, a saját felfedezésed örömétől, hisz hagyod, hogy mások vezessenek. Ha van kérdés nyugodtan mondd.

2011. márc. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, h elutasítják, főleg, ha a katolikust akarják rád erőltetni.

Tele van fölösleges mellébeszéddel, a legjobb, hogy na mindegy, én totál megértem, ha valakit taszít, főleg, h a legtöbb képmutató közöttük van.

Arról nem is beszélve, h másik fele meg egy droid, akik azt hiszik, h este el kell mondani egy miatyánkot meg hétvégén elmegyek misére, ahol oda se figyelek, a lényeg, h voltam misén aztán cső.

2011. márc. 15. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Abban ami a bibliában van. Abban merülj el.
2011. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!