Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden vallásban, kicsiben, nagyban, ismertben, nem ismertben, a legtávolabbi bennszülötteknél is megfigyelhető, hogy a vallásukban várnak valakit visszatérni a földre, aki megszabadítja őket?

Figyelt kérdés
( a keresztények Jézust, mások más isteneket) Egyszer valamelyik isten régen megígérte, hogy vissza fog jönni, és különböző vallások születtek lett, vagy minden vallásnak a saját istene ígérte???
2011. szept. 7. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok benne biztos, hogy mindannyian várnak valakit. Azt hiszem a muszlimok nem, a buddhisták sem (dalai láma menetrendszerűen érkezik:-), valószínűleg a hinduk sem. Az ókori vallások (görög, római, germán, kelta) sem vártak igazán senkit, bár ott átjárható volt a világ istenek és emberek között.

Valójában a vallások többsége nem vár senkit vissza.

2011. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem hinném,hogy minden vallásban várnának valakit vissza.a Buddhizmusban pl.nem.a bennszülöttek meg hisznek a természetben,a hold anyában,a nagy farkasban,a harc istennőjében,de szerintem konkrétan nem várnak vissza semmilyen megváltót.
2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, te például milyen vallásról hallottál a keresztényen kívül még, ahol várnak vissza valakit? Előbb tényleg legalább támaszd már alá, hogy azért vannak még ilyen vallások, mert mint láthatod, a fentebb felsorolt vallásokat senki sem ilyenformán ismeri, a kisebb benszülötti vallásokban meg senki nem járatos. Jelenleg a kérdésed teljesen értelmetlen, és úgy tűnik, hogy hamis állítást hordoz magában.
2011. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Javasolnám Erich Von Däniken dokumentumfilmjeit, könyveit...
2011. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
előre leszögezném h hivő vagyok(keresztény) DE a vallások alapvetően a szegényebb nehezebb sorsu emberekből képzik az alapmagot a tömeget. őket pedig hogy a legkönyebb megnyerni? hát h azt mondom h most ugyan rossz de nembaj mert majd jön valaki aki jová tesz mindent ezért tartsd magad a johoz mert ha majd jön ez a valaki akkor mindenkit a szerint itél meg ahogy élt ahogy viselkedett és aki jo volt azt dicsőiti aki rossz azt megbünteti. és ha megfigyeled a vallások jelentős részénél a gazdagok rossznak vannak beállítva(persze pl Jézus se mondja h a gazdagok rosszak de azért a földesurak stb a bibliai történetekbe mégiscsak ellenszenvesek) szoval szerintem ezért. mert igy könyebb megnyerni a tömegeket
2011. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:45"


Akkor te most "keresztényként" arra célzol, hogy Jézus csak felhasználta a tömegeket?

2011. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miért jönne vissza bármilyen vallásban bárki is. Főleg Isten. El sem ment, itt van, nézzetek csak körül. Aki nem látja, az nyilván nem hisz Istenben.
2011. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyilván... Egyes nézetek szerint isten földönkívüli volt. Más nézetek szerint ember volt. Belegondolva, realista emberként, hol vannak a bizonyítékok? E. Däniken eléggé istenkáromló dolgokról beszél, de ha nem "hívőként" nézi valaki, hanem logikus emberként, elgondolkodik rajta, hogy lehet benne valami, vagyis nem teljesen kizárható, amit mond.
2011. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az összes jelentős vallásnak van egy közös pontja: minden (vagy majdnem minden)vallás nagyon hasonló módon képzeli el a világmindenség történetének folyamát, ez az "elveszett paradicsom mítosza:"

1. Régen/ a világ kezdetén létezett egy idillikus, harmonikus állapot, amikor az ember még egységben élt a természettel és a transzcendenssel.

2. Ez az állapot valami miatt (ált. az emberek hibájából) elromlott, megváltozott, az ember elszakadt a természettől, Istentől, stb.

3. A valamikori harmonikus állapot egyszer majd helyre fog állni, az ember feladata ennek az elősegítése.


Szerintem ezért lehet benne szinte minden vallásban a várakozás motívuma, nem csak a keresztényben. És ez szerintem nem csak a vallások "koholmánya", hanem olyasmi, amit egy kicsit minden ember így érez a szívében. Szerintem nagyon érdekes, hogy ez az összes nagy régi világmagyarázó elméletben benne van. Biztos nem véletlenül.

2011. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lebannen ***** válasza:
100%

A vaisnava hit szerint:


Minden világkorszak végén eljön Isten(Visnu),hogy lezárja a korszakot.

Most a negyedik,egyben utolsó korszakot éljük(Kali-yuga),ennek végén eljön Kalkí,fehér lovon,karddal a kezében,hogy lezárja ezt a korszakot.

2011. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!